Polska

Natalia gwiazdą lewicowej telewizji

Polska

Serwisy TV SLD prowadzi Natalia Ziętowska
TVN24Serwisy TV SLD prowadzi Natalia Ziętowska

Politycy wielokrotnie narzekali, że media poświęcają im za mało uwagi. SLD postanowił to zmienić i wystartował w Internecie z własną telewizją. Wiadomości TV SLD będą zdominowane przez polityków Sojuszu, przedstawianych tylko pozytywnie. - To dobry pomysł, myślę, że inne partie pójdą w nasze ślady - powiedział w TVN24 poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz.

TV SLD mieści się przy ul. Rozbrat w siedzibie Sojuszu. Kilkuosobowa ekipa ma do dyspozycji dwie kamery i komputer do montażu, który lewica kupiła w USA.

Internetowa telewizja to pomysł, który szef SLD Grzegorz Napieralski podpatrzył u hiszpańskich socjalistów, czyli partii swojego politycznego idola Jose Zapatero. Wzorował się też na brytyjskiej Partii Pracy.

Fragment serwisu informacyjnego TV SLD
Fragment serwisu informacyjnego TV SLDTVN24

Poseł Arłukowicz zachwala inicjatywę. - To dobry pomysł. Internet jest ważną sferą życia, dlatego to robimy. Myślę, że inne partie pójdą w nasze ślady – powiedział.

"W polityce dużo się dzieje, jest co pokazywać"

I dodał: - Chodzi nam o dobry przekaz wewnątrzpartyjnych informacji i tego, czy zajmuje się klub poselski. To jest niezmiernie ważne, żeby zwolennicy partii wiedzieli, czym się zajmujemy. A dzieje się cały czas, życie poselskie jest bardzo energetyzujące. Polska polityka nie jest nudna, ciągle coś się dzieje.

Poseł Arłukowicz dopytywany, czy TV SLD będzie pokazywać polityków Sojuszu tylko w dobrym świetle, stwierdził:

- Powie prawdę, a ta jest taka, że można mówić tylko dobre rzeczy.

Serwisy SLD pojawiają w Internecie dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki. Prowadzi je 20-letnia Natalia Ziętowska, studentka dziennikarstwa, o której już teraz politycy SLD mówią "gwiazda".

- Świetna i przesympatyczna młoda dziewczyna. Bardzo fajna - zachwalał poseł Arłukowicz.

mac /ola

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości