TVN24 | Polska

Marian Banaś będzie gościem "Jeden na jeden" w TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Marian Banaś będzie gościem "Jeden na jeden" w TVN24
TVN24Marian Banaś będzie gościem "Jeden na jeden" w TVN24

Kiedyś "kryształowy", potem "pancerny", a teraz? Czy Marian Banaś idzie na wojnę z rządzącymi, czy to rządzący idą na wojnę z nim? Jakie konsekwencje będzie miał raport NIK o Funduszu Sprawiedliwości? I kiedy będą kolejne? Marian Banaś będzie gościem Agaty Adamek w piątkowym wydaniu programu "Jeden na jeden" w TVN24. Początek rozmowy o godzinie 7.30.  

OGLĄDAJ "JEDEN NA JEDEN" W TVN24 GO

30 września Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła wyniki kontroli Funduszu Sprawiedliwości, zarządzanego przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, który powstał, by pomagać ofiarom przestępstw. Kontrolerzy przedstawili szereg zarzutów dotyczących sposobu udzielania przez ministra dotacji. Według NIK przez brak dostatecznego nadzoru powstały "mechanizmy korupcjogenne" i przypadki konfliktu interesów. Jak wyliczyli kontrolerzy, łączna wartość "środków wydatkowanych niezgodnie z przepisami, niecelowo, niegospodarnie lub nierzetelnie wyniosła ponad 280 milionów złotych".

Marian BanaśTVN24

Sejm nie przyjął sprawozdania z działalności NIK w 2020 roku

1 października Sejm nie przyjął sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2020 roku. Za jego przyjęciem głosowało 218 posłów, 233 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu, 9 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu.

Sprawozdanie przedstawił 17 września późnym wieczorem w Sejmie prezes NIK Marian Banaś. Sejmowa komisja ds. kontroli państwowej rekomendowała jego odrzucenie.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości