Karczewski: Zostałem zwolniony z kwarantanny. Test dał wynik negatywny

TVN24 | Polska

Autor:
ads/b
Źródło:
TVN24
TVN24Karczewski: Zostałem zwolniony z kwarantanny. Test dał wynik negatywny

- Dzisiaj rano decyzją sanepidu zostałem zwolniony z kwarantanny - przekazał w poniedziałek wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Jak wyjaśniał, test na koronawirusa, który mu wykonano, dał wynik negatywny.

W czwartek, 19 marca wicemarszałek Karczewski, który jest lekarzem, został skierowany decyzją wojewody do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, by wesprzeć tamtejszych lekarzy i pracowników.

W sobotę, 21 marca potwierdzono zakażenia koronawirusem u pacjentów i personelu medycznego tej placówki. Karczewski został objęty kwarantanną.

- Co prawda przestrzegałem wszelkich zasad, miałem kombinezon, ale najprawdopodobniej z trzema pacjentami, o których wcześniej nie wiedzieliśmy, że są zakażeni, niestety miałem kontakt i w związku z tym zostałem poddany kwarantannie - wyjaśniał 25 marca w "Tak jest" w TVN24.

Karczewski: test dał wynik negatywny, zostałem zwolniony z kwarantanny

W poniedziałek Karczewski pojawił się w budynku parlamentu, gdzie odbywa się posiedzenie Senatu. - Nie jestem już na kwarantannie - powiedział Karczewski. - Dzisiaj o 6 rano została ona zakończona przez sanepid na podstawie przeprowadzonego testu, badania. Mam ujemny wynik testu, zostałem zwolniony z kwarantanny - podsumował wicemarszałek.

Autor:ads/b

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24