TVN24 | Polska

"W tym tygodniu padł kolejny rekord dobowy"

TVN24 | Polska

Autor:
lukl/kg
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Dworczyk o statystykach szczepień wśród osób starszych i o tym, jak je poprawić
Dworczyk o statystykach szczepień wśród osób starszych i o tym, jak je poprawićTVN24
wideo 2/6
TVN24Dworczyk o statystykach szczepień wśród osób starszych i o tym, jak je poprawić

Szef KPRM Michał Dworczyk przedstawił w niedzielę dane z ostatnich siedmiu dni, jeśli chodzi o liczbę szczepień w Polsce. "W tym tygodniu padł także kolejny rekord dobowy" - podkreślił pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Zamykamy kolejny tydzień Narodowego Programu Szczepień. Przekroczyliśmy liczbę 2 mln wykonanych szczepień w ostatnich 7 dniach. W tym tygodniu padł także kolejny rekord dobowy - 434 tys. wykonanych szczepień. Cieszy tendencja wzrostowa, przed nami ostatnia prosta" - napisał na Twitterze Dworczyk.

Kampania

Premier Mateusz Morawiecki w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie zainaugurował kampanię "Ostatnia prosta", która ma zachęcić do szczepień przeciw COVID-19. Podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk podkreślał, że "Ostatnia prosta" to będzie największa w historii kampania profrekwencyjna.

Zachęcając do szczepień, szef rządu mówił, że mogą one dopomóc w tym, by epidemia szybciej się skończyła. - Żeby już to lato było normalne, a jesień żeby również była powrotem do normalności; żebyśmy nie doświadczyli czwartej fali. Jest to w zasięgu naszej ręki - przekonywał.

Autor:lukl/kg

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości