Kolejni złodzieje bankomatowi zatrzymani

 
TVN24Pieniądze były przelewane na konta w Rumunii i na Filipinach

Małopolscy policjanci zatrzymali kolejną w ostatnich tygodniach grupę rumuńskich złodziei, okradających bankomaty za pomocą podrobionych kart.

Grupa młodych Rumunów została zatrzymana na Rynku Głównym w Krakowie, w momencie gdy pobierali z bankomatu gotówkę. Według wstępnych informacji zatrzymani mogą należeć do zorganizowanej grupy przestępczej okradającej bankomaty na terenie Europy.

Przy zatrzymanych znaleziono kilka fałszywych kart bankomatowych i około 16 tysięcy złotych. Rumuni niedawno przyjechali do Polski, a w ich paszportach widnieją wpisy i stemple innych krajów europejskich. 20-letniej Rumunce i jej o cztery lata starszemu wspólnikowi zostaną postawione zarzuty oszustwa. Grozi za to kara do 8 lat więzienia.

Kopiują w Wielkiej Brytanii

- Wszystko wskazuje na to, że kopiowanie kart odbywa się na Wyspach Brytyjskich i pokrzywdzonymi są Polacy tam mieszkający i pracujący. Następnie oszuści przyjeżdżają do Polski, gdzie z bankomatów wyciągają pieniądze – poinformował rzecznik małopolskiej policji, mł. insp. Dariusz Nowak. Po kradzieży złotówki wymieniane są na euro i przelewane na konta bankowe w Rumunii i na Filipinach.

Ostatniego zatrzymania dokonano wczoraj, a wcześniej podobne grupy "wpadły" m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Opolu i Gliwicach.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości