Polska

Huebner "jedynką" PO w Warszawie

Polska

wikipedia.orgDanuta Huebner stoi na czele komisji rozwoju regionalnego Parlamentu Europejskiego

Była unijna komisarz Danuta Huebner będzie "jedynką" PO w wyborach do PE w Warszawie - poinformowały PAP źródła we władzach mazowieckiej PO. Na kolejnych miejscach znajdą się Dariusz Rosati i Paweł Zalewski, a z ostatniego miejsca wystartuje Roman Kosecki.

Sekretarz mazowieckiej PO Marcin Kierwiński poinformował, że zarząd PO na Mazowszu zarekomendował we wtorek kandydatów na dwie listy do PE: stołeczną i mazowiecką. Na każdej z nich znalazło się 10 kandydatów.

Huebner, Rosati, Zalewski

Z Warszawy obok Huebner, szefa sejmowej komisji finansów publicznych Dariusza Rosatiego oraz europosła PO Pawła Zalewskiego kandydować mają m.in. posłanki PO Alicja Dąbrowska i Alicja Olechowska oraz europoseł, aktor i satyryk Tadeusz Ross (objął mandat europosła w 2013, zastępując Rafała Trzaskowskiego), a z ostatniego miejsca wystartuje wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Roman Kosecki.

Zarząd nie rozstrzygnął natomiast, kto otworzy mazowiecką listę Platformy; są dwie możliwości: "jedynką" będzie była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera albo wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Kandydować będzie też m.in. obecna europosłanka Jolanta Hibner.

Jak powiedział Kierwiński, nie zapadła formalna decyzja o kolejności kandydatów na listach. Eurolisty do PE zatwierdzi 22 marca rada krajowa partii. Politycy PO nieoficjalnie mówią, że w Warszawie liczą na 2-3 mandaty, na Mazowszu na jeden.

Autor: pk//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Raporty:
Pozostałe wiadomości