Polska

Proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II. Episkopat wyraża zgodę

Polska

[object Object]
Episkopat wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II.Twitter/episkopatnews
wideo 2/4

"Episkopat wyraził zgodę (nihil obstat) na rozpoczęcie przez Archidiecezję Krakowską procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II - Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich" - poinformowała we wtorek Konferencja Episkopatu Polski. Kolejnym krokiem będzie zwrócenie się do Watykanu o "rozpoczęcie procesu na poziomie diecezjalnym" - dodano.

We wtorek po obradach Komisji do spraw Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną a Konferencją Episkopatu Polski wydano komunikat o wyrażeniu zgody na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców Jana Pawła II.

"Episkopat wyraził zgodę (nihil obstat) na rozpoczęcie przez Archidiecezję Krakowską procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II - Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Daje to możliwość zwrócenia się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o rozpoczęcie procesu na poziomie diecezjalnym" - oświadczyła Konferencja Episkopatu Polski.

"Zatwierdzenie cudu za wstawiennictwem kardynała"

W zeszłym tygodniu arcybiskup Stanisław Gądecki zapowiedział datę beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W liście do papieża Franciszka arcybiskup Gądecki zaznaczył, że informacja o zatwierdzeniu cudu za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego to "ogromna radość dla Kościoła w Polsce".

"Potrzebujemy dziś przykładu i wstawiennictwa mężnych i niezłomnych świadków wiary, którzy nie szczędzili sił, aby głosić Ewangelię Chrystusową i być stróżami Prawdy, nawet za cenę wolności czy życia" - napisał w liście abp Gądecki.

Autor: asty//now / Źródło: Episkopat Polski

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/episkopatnews

Pozostałe wiadomości