Polska

13-latek ukradł mercedesa, ciągnik, fotel i torebkę

Polska

 
TVN24Tym razem nastolatek ukradł mercedesa i fotel

Młody złodziej recydywista znów atakuje. Dobrze znany kętrzyńskiej policji trzynastoletni Marcin M. tym razem ukradł mercedesa i fotel.

Chłopak zabrał samochód sprzed sklepu meblowego, gdy jego właściciel poszedł po kolejną partię kupionych mebli - poinformowała rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Siwek.

Trzynastolatek pojechał skradzionym samochodem z zapakowanym fotelem do Giżycka. Tam porzucił auto i do Kętrzyna wrócił taksówką. Na koniec uciekł, nie płacąc za kurs.

- Gdy policjanci usłyszeli opowieść taksówkarza, byli pewni, jaki chłopiec go oszukał i od razu zatrzymali Marcina - dodała Siwek.

Dwa tygodnie temu...

Chłopak jest dobrze znany funkcjonariuszom, bo dwa tygodnie temu ukradł innego mercedesa w Węgorzewie i jechał nim do Kętrzyna. Jego podróż została przerwana, kiedy ugrzązł na leśnej drodze. Chcąc wyciągnąć auto, ukradł z pobliskiego gospodarstwa ciągnik rolniczy i olej napędowy. Kiedy nie udało mu się wyciągnąć auta, do domu postanowił wrócić ciągnikiem. Jednak i ten pojazd musiał zostawić w lesie, gdyż jechał bez włączonych świateł i uderzył w drzewo.

- Cała "przygoda" zakończyła się zatrzymaniem przez policję - podsumowuje Anna Siwek.

To nie pierwsza kradzież Policjanci ustalili, że to nie pierwsze przestępstwa nastolatka. W ciągu ostatnich trzech miesięcy miał ukraść także dwa inne auta osobowe i wyrwać torebkę starszej kobiecie. Trzynastolatek stanie przed sądem dla nieletnich i sądem rodzinnym.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości