Cmentarze otwarte 1 listopada? Minister zdrowia Adam Niedzielski komentuje

Autor:
adso
Źródło:
PAP, TVN24
Niedzielski: cmentarze 1 listopada będą prawdopodobnie otwarte
Niedzielski: cmentarze 1 listopada będą prawdopodobnie otwarteRMF FM
wideo 2/2
RMF FMNiedzielski: cmentarze 1 listopada będą prawdopodobnie otwarte

Cmentarze 1 listopada będą prawdopodobnie otwarte - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dzień wcześniej, pytany o obostrzenia w okresie Wszystkich Świętych, zaznaczył, że z pewnością nie będą wprowadzone z dnia na dzień, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku, gdy sytuacja epidemiczna w kraju była bardzo trudna.

Szef resortu zdrowia w rozmowie w RMF FM był pytany o ewentualne zamknięcie cmentarzy w czasie uroczystości Wszystkich Świętych. Taką decyzję - z powodu pandemii i rosnącej liczby zakażeń - rząd podjął w minionym roku.

- Tym razem niespodzianek żadnych nie będzie - powiedział minister, mówiąc o 1 listopada i okresie wokół święta Wszystkich Świętych. Zwrócił uwagę, że dzięki szczepieniom obecna sytuacja epidemiczna jest inna. - Mamy o wiele więcej zabezpieczeń - zaznaczył i dodał, że dzięki nim z dnia na dzień sytuacja nie powinna się bardzo pogorszyć.

Dopytywany, czy cmentarze w czasie świąt będą otwarte, minister powiedział, że "z największym prawdopodobieństwem - tak".

W poniedziałek w czasie wizyty w Szczecinie Niedzielskiego pytano o to, czy w tym roku pojawią się obostrzenia na Wszystkich Świętych. Minister odpowiedział, że rząd nie przewiduje podejmowania decyzji "w tak nagłym trybie" jak rok temu, gdy zamknął cmentarze z dnia na dzień.

Adam Niedzielski o obostrzeniach na 1 listopadaTVN24

Autor:adso

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości