Walka z aborcyjnym podziemiem

Najnowsze


"Nasz Dziennik" zapowiada skuteczniejszą walkę z krajowym podziemiem aborcyjnym aborcyjną, jaką mają podjąć podjąć resorty sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Gazeta informuje również, że w najbliższym czasie policja ma przedstawić dane na ten temat.

- Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli obu ministerstw, poświęcone tej sprawie. - W trakcie międzyresortowych rozmów ustaliliśmy, że wkrótce policja przedstawi nam informacje na temat skali zjawiska, jakim jest podziemie aborcyjne w Polsce. Te informacje są nam potrzebne, aby w odpowiedni sposób dostosować działania wymiaru sprawiedliwości - mówi Joanna Dębek z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jak poinformował gazetę rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski, jeśli istnieje podejrzenie nielegalnej aborcji, a więc podejrzenie przestępstwa, należy jak najszybciej zgłosić to organom ścigania.

- Jeżeli ktokolwiek ma podejrzenie, że takie zabiegi są wykonywane albo że aborcja będzie wykonywana, należy o tym powiadomić policję albo prokuraturę. Można zgłosić to telefonicznie, można osobiście. Jeżeli jest to sytuacja niecierpiąca zwłoki, coś się dzieje już - w tym przypadku można to zrobić telefonicznie - mówi podinspektor Sokołowski.

Źródło: "Nasz Dziennik"