Ceremonia wręczenia Złotych Globów przełożona

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp/dap
Źródło:
PAP
Reuters77. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się 5 stycznia 2020 roku

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) przekazało, że 78. ceremonia wręczenia Złotych Globów zostanie przełożona z pierwszej niedzieli stycznia na koniec lutego 2021 roku. Tym samym organizatorzy Złotych Globów poszli w ślady Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która w ubiegłym tygodniu poinformowała o przesuniętej ceremonii wręczenia Oscarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

78. gala wręczenia Złotych Globów według informacji przekazanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ma odbyć się 28 lutego 2021 roku.

CZYTAJ RELACJĘ Z 77. GALI WRĘCZENIA ZŁOTYCH GLOBÓW, KTÓRA ODBYŁA SIĘ 5 STYCZNIA 2020 ROKU >>>

HFPA, które przyznaje Złote Globy od 1944 roku, zapowiedziało też, że w nadchodzących tygodniach przekaże szczegóły dotyczące nowej daty zaprezentowania nominacji do Złotych Globów i kryteriów kwalifikacji dla filmów i seriali.

78. gala wręczenia Złotych Globów ma odbyć się 28 lutego 2021 rokuWikipedia

Przełożone Oscary

W ubiegłym tygodniu wręczenie Oscarów, najważniejszego wyróżnienia w branży filmowej, zostało przełożone z 28 lutego na 25 kwietnia.

Przyznająca statuetki Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS) poinformowała 15 czerwca, że zmiana daty pozwoli filmowcom na ukończenie filmów po tym, jak plany produkcyjne na całym świecie zostały zamknięte w połowie marca z obawy przed zakażeniami.

Jak skomentowała agencja AP, pandemia zmusiła Akademię również do zmiany regulaminu, zgodnie z którym konkursem objęte są wyłącznie filmy, które miały kinową dystrybucję. Tylko w tym roku, ze względu na kwarantannę, w ramach której zamknięto kina, w wyścigu do Oscarów wystartują też produkcje, które nie trafiły do kin.

Inne ceremonie wręczenia nagród, w tym Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), również zostały przełożone w 2021 roku, by zbliżyć się czasowo do Oscarów.

Odmrożenie branży filmowej

Dwa tygodnie temu hollywoodzkie filmy i programy telewizyjne otrzymały zielone światło, by wznowić produkcję w rejonie Los Angeles ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego i częstych testów.

Trzy główne sieci kin w Stanach Zjednoczonych poinformowały, że planują ponowne otwarcie od 10 lipca, z zachowaniem ścisłych zasad dystansu społecznego i konieczności noszenia masek ochronnych przez widzów.

Autor:pp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Tagi:
Raporty: