TVN24 | Kultura i styl

Superman w najnowszym komiksie okaże się biseksualny

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw\mtom
Źródło:
PAP
Reuters/ DC ComicsSuperman w najnowszym komiksie okaże się biseksualny

W piątym wydaniu serii komiksów DC "Superman: Son of Kal-El" Jon Kent okaże się osobą biseksualną i zakocha się w swoim przyjacielu Jayu Nakamurze. - Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej - powiedział autor scenariusza serii, Tom Taylor.

Seria "Superman: Son of Kal-El" śledzi losy Jonathana Kenta, syna Clarka Kenta i Lois Lane, który jest nowym ziemskim Supermanem. Nakamura z kolei jest różowowłosym reporterem. Po raz pierwszy wystąpił w trzecim odcinku serii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W najnowszej części Kent zakocha się w dziennikarzu po tym, jak - według wydawnictwa DC Comics - "psychicznie i fizycznie wypali go próba ocalenia każdego, kogo się da". Dalsze szczegóły fabuły ujawni komiks, kiedy wyjdzie w listopadzie. DC jednak podzieliło się dwiema ilustracjami - na jednej z nich widać Supermana całującego się z Nakamurą, na drugim siedzą razem na dachu.

Superman w najnowszym komiksieReuters/DC Comics

Tom Taylor, autor scenariusza serii, powiedział że ewolucja nowego Supermana jest zgodna z wartościami, jakie ta postać zawsze reprezentowała i odzwierciedla doświadczenia wielu fanów. - Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej. Dzisiaj więcej osób może zobaczyć siebie w najpotężniejszym bohaterze z komiksów - wyjaśnił.

Nakamura i Kent nie są jedynymi bohaterami LGBTQA+ w uniwersum DC. Wcześniej Tim Drake, jeden z wielu Robinów, umówił się na randkę z mężczyzną, a Batwoman znana jako Kate Kane była w jednym komiksie ukarana za swoją relację z kobietą. Harley Quinn rzuciła Jokera dla Poison Ivy w ostatniej serii i od 2017 roku w historii o Batmanie pojawia się też transpłciowa naukowiec Victoria October.

Autor:akw\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters/DC Comics

Pozostałe wiadomości