Siódma część "Gwiezdnych wojen" w 2015 roku. Pod szyldem Disneya

Kultura i styl


Kompania Walta Disneya odkupiła za ponad 4 miliardy dolarów od firmy Lucasfilm prawa do produkcji kolejnej części sagi "Gwiezdnych wojen". Film na ekrany miałby trafić w 2015 roku.

Transakcja składa się z gotówki oraz udziałów spółki Disneya. Połowa kwoty miałaby zostać przekazana w gotówce, a Lucasfilm miałby dostać również około 40 milionów akcji.

- Teraz jest najlepszy czas, aby przekazać "Gwiezdne wojny" w ręce nowego pokolenia filmowców - stwierdził George Lucas, szef firmy Lucasfilm.

- Zawsze wierzyłem, że "Gwiezdne wojny" mogą być tworzone bez mojego udziału i myślałem, że to bardzo ważne, aby zapewnić im to jeszcze za mojego życia - dodał Lucas.

Nie tylko wojny

Umowa zakłada przejęcie nie tylko "Gwiezdnych wojen", ale również m.in. serii przygód Indiany Jones'a.

Obecny zastępca Lucasa Kathleen Kennedy zostanie prezesem nowego oddziału Lucasfilm i będzie wpółpracował z prezesem Walt Disney Studios Alanem Hornem. Sam Lucas obejmie stanowisko konsultatnta przy tworzeniu nowej części "Gwiezdnych wojen" i wpólnie z Kennedym będzie pracował jako producent wykonawczy.

W planach Disney'a są już kolejne części filmów (ósma i dziewiąta) w odstępie dwóch lat, a także wydanie gier telewizyjnych.

Autor: BOR//mat/k / Źródło: theverge.com