Po fotosesji w meczecie Selena Gomez w ogniu krytyki

Twitter, InstagarmZdjęcia Seleny Gomez z meczetu w Abu Zabi

Po kontrowersyjnej sesji Rihanny przed meczetem w Abu Zabi długo nikt tego nie powtórzył. W tym roku, pomimo fali krytyki jaka spłynęła na Rihannę, jej śladem poszła Selena Gomez. Piosenkarka podczas wakacji ze znajomymi zrobiła kilka zdjęć i umieściła je na Instagramie. Spotkało się to z krytyką jej fanów oraz środowisk muzułmańskich.

Amerykańska piosenkarka i aktorka Selena Gomez przywitała Nowy Rok w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na wakacje wybrała się tam z grupą przyjaciół.

Kontrowersje wokół zdjęć

Podczas wyjazdu regularnie udostępniała zdjęcia na swoich kontach w serwisach społecznościowych. Niektóre z nich wywołały kontrowersje, a na celebrytkę spłynęła fala krytyki.

Dokładniej chodzi o zdjęcia wykonane w Wielkim Meczecie Szejka Zayeda w Abu Zabi, który stał się miejscem modnym i coraz częściej odwiedzanym przez gwiazdy.

Na jednym ze zdjęć Selena pokazuje nagą kostkę. Tymczasem zasady odwiedzania meczetu surowo zabraniają jakichkolwiek "intymnych zachowań" m.in. trzymania się za ręce czy całowania. Kobiety dodatkowo zobowiązane są do noszenia ubrań szczelnie zakrywających ciało, w tym stopy.

Selena Gomez causes controversy after showing her ankle in Abu Dhabi mosque http://t.co/N6RJWrQu4b pic.twitter.com/TEXLMiQpsp— Global Grind (@GlobalGrind) styczeń 2, 2015

Piosenkarka odwiedziła Abu Zabi m.in. z Kendall Jenner, siostrą Kim Kardashian i modelką Devon Windsor. Na ich kontach też pojawiły się wspólne zdjęcia z meczetu.

Selena Gomez z przyjaciółmi w Abu ZabiInstagram/kendalljenner
Selena Gomez z przyjaciółmi w Abu ZabiInstagram/devwindsor

Fala krytyki

Fotografie Gomez zostały szybko skrytykowane przez część fanów, którzy twierdzą, że wraz z przyjaciółmi obrażają w ten sposób wiernych: - To brak szacunku! To miejsce religijne, a nie miejsce do zabawy, jestem rozczarowana - napisała jedna z fanek. Ktoś inny dodał: - Lubię Selenę Gomez, ale skoro zrobiła coś takiego, to przestaję być jej fanem.

Po krytyce z jaką spotkała się artystka, najbardziej kontrowersyjne ze zdjęć zostały usunięte z jej profilu.

Rihanna wyproszona z meczetu

Pod koniec 2013 roku Rihanna będąc w trasie koncertowej na Bliskim Wschodzie wystąpiła w Abu Zabi. Podczas pobytu odwiedziła meczet, dokładnie ten sam, który Selena Gomez. Na Instagramie zamieściła zdjęcia, na których pozuje w czarnym kombinezonie i z zasłoniętymi włosami. Sesja nie spodobała się jednak zarządcom meczetu, którzy orzekli, że "pozostaje ona w niezgodzie z warunkami i regulaminem" świątyni. Piosenkarka została z meczetu wyproszona.

Sesja Rihanny przed meczetem w Abu ZabiInstagram/badgalriri

Autor: kl//gak/kwoj / Źródło: Daily Mail, MTV, Instagram, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter, Instagarm

Pozostałe wiadomości