Kultura i styl

Polka podbije Hollywood?

Kultura i styl

TVN24.plAlicja Bachleda-Curuś udanie zadebiutowała w amerykańskim filmie

18 września w Nowym Jorku odbyła się premiera pierwszego amerykańskiego filmu z Alicją Bachledą-Curuś. Dramat "Trade" ("Handel") może uchylić polskiej aktorce drzwi do hollywoodzkiej kariery.

Wśród amerykańskich krytyków filmowych rola Alicji Bachledy-Curuś w dramacie "Trade" wywołała sensację - twierdzi portal interia.pl. Kreacja młodej aktorki znalazła się na liście pięciu najciekawszych debiutów sezonu, którą opublikował w specjalnym dodatku "New York Times".

W filmie "Trade" Alicja gra Weronikę, Polkę, którą uprowadza polsko-rosyjski gang handlarzy żywym towarem. Weronika trafia do Mexico City, skąd ma być sprzedana do domu publicznego w New Jersey. Akcja filmu rozwija się dwutorowo - z jednej strony obserwujemy rodzącą się przyjaźń, a także bunt przeciw gangsterom ze strony Weroniki i Adriany (Paulina Gaitan), 13-letniej Meksykanki, która także jest ofiarą brutalnych sutenerów. Z drugiej strony - śledzimy wysiłki ze strony teksańskiego federalnego detektywa ubezpieczeniowego, który postanawia pomieszać gangsterom szyki - w tej roli zdobywca Oscara Kevin Klein, znany dobrze polskim widzom między innymi z "Rybki zwanej Wandą".

Źródło: interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl