Kultura i styl

Nie żyje Anna Przybylska

Kultura i styl

[object Object]
Nie żyje Anna Przybylskatvn24
wideo 2/21

Nie żyje Anna Przybylska. Aktorka zmarła w niedzielę po ciężkiej chorobie. Miała 35 lat.

Informację o śmierci aktorki w rozmowie z tvn24.pl potwierdziła jej menadżerka, Małgorzata Rudowska.

"Z trudnym do wyrażenia bólem w sercu pragnę zawiadomić, że w dniu 5 października 2014 roku po ciężkiej walce z chorobą zmarła Anna Przybylska. Odeszła w spokoju, w gronie najukochańszej rodziny" - napisano na oficjalnej stronie aktorki.

"W imieniu rodziny i najbliższych proszę wszystkich o zrozumienie i uszanowanie prywatności tych, dla których od dziś tak wiele się zmieniło…" - dodano.

Anna Przybylska osierociła trójkę dzieci. Pozostawiła partnera życiowego, piłkarza Jarosława Bieniuka.

Przegrała walkę z rakiem

Przybylska chorowała na nowotwór trzustki. Diagnozę poznała w 2013 roku. Przeszła operację, nowotwór okazał się jednak złośliwy.

W ostatnim wywiadzie prasowym, którego w lutym tego roku udzieliła magazynowi "Viva!" powiedziała m.in.: "Teraz jednak przesterowałam swoją głowę na pozytywne myślenie. Żeby cieszyć się życiem. I walczyć, bo mam o co".

Dalej mówiła: "Trudne do opisania, co ja przeżywam w tym momencie, kiedy pada, czy nie pada, czy zimno, czy nie zimno, a ja mogę uśmiechnięta, pełna siły iść z piersią do przodu. Dla mnie takie rzeczy jak dobry samochód, gadżety czy wanna z hydromasażem za kilkanaście tysięcy albo markowe ciuchy to są takie przyziemne przyjemności. Ale niczym nie do zastąpienia jest czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną przy dobrym obiedzie".

Anna Przybylska - "Viva!", luty 2014

Aktorka, która olśniewała urodą

Urodziła się 26 grudnia w 1978 roku w Gdyni. ‪Przybylska rozpoczęła karierę od gry w serialach. W 1997 r. pojawiła się w "Złotopolskich", a następnie w "Lokatorach", "Daleko od noszy", "Niani", "39 i pół", "Lekarzach".‬

‪Również w 1997 r. pojawiła się po raz pierwszy na dużym ekranie, w "Ciemnej stronie Wenus". Miała wtedy zaledwie 18 lat. Potem był m.in. "Sezon na leszcza" i mała rola w "Dniu świra".‬

‪Za role w "Karierze Nikosia Dyzmy", "Lekcjach Pana Kuki" i "Złotym środku" dostała nominacje do Złotej Kaczki.‬

‪Przybylska przez lata występowała też w teatrze. Od 2010 roku zagrała tylko w czterech filmach. W ostatnim z nich,"Bilecie na Księżyc" - tak jak wcześniej przez lata, również olśniewała swoją urodą.‬

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości