Nie żyje Anna Przybylska

6 października 2014

Pierwsza biografia Anny Przybylskiej "Ania" trafiła do księgarń. We wtorek wieczorem w Warszawie odbyła się premiera wydawnictwa. Od środy książka jest do kupienia w sklepach. Równolegle ukazał się też audiobook czytany przez Annę Dereszowską. Autorami biografii zmarłej w 2014 roku aktorki są dziennikarze z Trójmiasta - Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki. W środę w "Faktach po Południu" w TVN24 rozmowa z mamą aktorki, Krystyną Przybylską.

Serwis plotkarski Pudelek.pl musi wypłacić dzieciom Anny Przybylskiej oraz jej partnerowi, Jarosławowi Bieniukowi, 300 tys. złotych zadośćuczynienia - zadecydował w środę Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi o publikację, w której podano fałszywą informację na temat śmierci aktorki. O wyroku poinformował Roman Giertych, który reprezentuje rodzinę Przybylskiej.

W Gdyni odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe zmarłej w niedzielę Anny Przybylskiej. Aktorka przegrała walkę ze złośliwym nowotworem. Miała 35 lat.

Rak trzustki to wyjątkowo niebezpieczny nowotwór. W Polsce umiera z jego powodu aż 90 proc. pacjentów. Wszystko dlatego, że przez lata nie daje objawów, a gdy zostanie wykryty w zaawansowanym stadium, pacjent nie przeżyje więcej niż pięć lat. Tyle walczył rekordzista. Na raka trzustki zmarli Anna Przybylska, Luciano Pavarotti, Patrick Swayze i Steve Jobs. Można mu uciec, regularnie wykonując badanie USG.

W kinie zadebiutowała mając zaledwie 18 lat. Serca telewizyjnej publiczności podbiła rolą policjantki Marylki w popularnym serialu. Choć nie miała aktorskiego wykształcenia, była wybitnie utalentowana, co podkreślają ci, którzy z nią pracowali. - Miała dar od Boga - mówił o zmarłej w niedzielę Annie Przybylskiej Cezary Pazura.

W jednym z wywiadów dla stacji TVN mówiła, że stara się żyć jak normalny człowiek. Zastanawiała się też, jak to się dzieje, że działa na ludzi pozytywnie i sprawia, że się uśmiechają. Wczoraj bardzo zasmuciła – rodzinę, przyjaciół i wielbicieli jej talentu. Odeszła. Anna Przybylska – dziś w wydaniu specjalnym programu "Czarno na Białym" fragmenty rozmów z aktorką.

Ania była jedną wielką afirmacją życia, była samym życiem - wspominała zmarłą Annę Przybylską aktorka Katarzyna Figura w TVN24. Jak mówiła, choć choroba była bardzo ciężka, to Przybylska do ostatniej chwili się nie poddawała. - Interesowała się np. prognozami pogody. Zachwycała się, że jeszcze jest lato, że jeszcze jest wspaniała pogoda, to można pójść na rower, można pójść na spacer - dodała aktorka.

Miałyśmy przeczucie, że będzie to nasz ostatni wywiad, ale to nie była jakaś płaczliwa rozmowa pełna smutku - wspominała w TVN24 Krystyna Pytlakowska, która przeprowadziła rozmowę z Anną Przybylską w lutym. Dziennikarka zaznaczyła, że aktorka nie chciała epatować swoją chorobą i nieszczęściem. - Taka wola i radość życia, to było w niej najcudowniejsze - mówiła Pytlakowska.

- Uważam, że wiele w życiu osiągnęłam. I mam tu na myśli moją rodzinę, moją najpiękniejszą rolę, jaką do tej pory zagrałam - mówiła Anna Przybylska w ostatnim wywiadzie prasowym udzielonym w lutym magazynowi "Viva!". Choć nie chciała opowiadać o chorobie, przyznała, że ubiegły rok był dla niej bardzo trudny.

- To była zupełnie wyjątkowa osoba. Jedyna kobieta, jaką znałam, która umiała łączyć pracę i dobrze rozwijająca się karierę zawodową z życiem rodzinnym - wspomina zmarłą w niedzielę Annę Przybylską przyjaciółka Anna Wróblewska, rzeczniczka Festiwalu Filmowego w Gdyni. "Promieniowała dobrem całą swoją osobą. Zawsze wnosiła uśmiech i zarażała tym innych" - napisał w oświadczeniu aktor Cezary Pazura.