Kultura i styl

DiCaprio wygrał proces z brukowcem. "Pozwał nas, bo jest rasistą"

Kultura i styl


Francuski tygodnik plotkarski napisał w maju, że piosenkarka Rihanna jest w ciąży z Leonardo DiCaprio. Mało tego, tygodnik oskarżył aktor o rasizm - amerykański gwiazdor miał nie chcieć uznać dziecka z powodu koloru skóry Rihanny. Francuski sąd nakazał gazecie napisanie sprostowania na okładce i zapłacenie aktorowi 8 tys. euro odszkodowana. - Nie mógł znieść, że napisaliśmy, że będzie miał dziecko z czarnoskórą kobietą - twierdzi Frederic Truskolaski, właściciel magazynu "Oops!".

Właściciel magazynu przyznaje, że redakcja nie miała żadnych dowodów na prawdziwość podanych informacji o ciąży Rihanny. - Nie wiedzieliśmy [czy tak jest - przyp. red.]. Uważaliśmy, że to możliwe - powiedział Truskolaski. Co ciekawe, prawda nie miała żadnego znaczenia w sprawie, jaką wytoczył tabloidowi Leonardo DiCaprio - istotne było tylko złamanie prawa do prywatności. - Spodziewaliśmy się takiego wyroku sądu, ponieważ we Francji magazyn, który opisuje prywatne życie gwiazdy, sam wystawia się na linię strzału - wyjaśniał Truskolaski.

Pozwał, "bo jest rasistą"

Właściciel "Oops" dodaje, że został on pozwany tylko dlatego, że aktor jest "rasistą" i "nie mógł znieść tego, że nasz magazyn napisał, że będzie miał dziecko z czarnoskórą dziewczyną". - DiCaprio regularnie spotyka się dziewczynami w typie aryjskim, zawsze blondynkami - podkreśla Truskolaski.

Leonardo DiCaprio sues French magazine Oops for claiming he's having baby with Rihanna #showbiz #745ngnews pic.twitter.com/JKzTGVsLg3— 745ng (@745ng) June 8, 2015

Flirtowali, gazety rozdmuchały

Magazyn musi zapłacić aktorowi 8 tysięcy euro odszkodowania oraz pokryć koszty sądowe. Ma też na okładce następnego numeru napisać ""Oops!" skazane za sprawą Leonardo DiCaprio" oraz podać uzasadnienie wyroku.

Leonardo DiCaprio i Rihanna mieli flirtować i całować się w styczniu tego roku podczas imprezy urodzinowej projektantki Nikki Erwin, która odbyła się w willi należącej do "Playboya". Żadna z gwiazd publicznie nie wypowiedziała się na ten temat, a brukowce doniosły miesiąc później, że DiCaprio spotyka się z inną kobietą.

Zagra mordercę

Amerykański gwiazdor nie skomentował wyroku francuskiego sądu. W tej chwili przygotowuje się do roli pierwszego seryjnego mordercy Henry'ego Howarda Holmesa w adaptacji powieści "Diabeł w Białym Mieście" Erika Larsona. Film reżyseruje Martin Scorsese, u którego DiCaprio zagra po raz szósty.

Autor: sol\mtom / Źródło: tvn24.pl, hollywoodreporter.com