Kraków

Były rzecznik rządu przewodniczącym sejmiku województwa małopolskiego

Kraków

tvn24Rafał Bochenek został przewodniczącym sejmiku

Rafał Bochenek, były rzecznik rządu w gabinecie premier Beaty Szydło, został wybrany w poniedziałek na przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego. Marszałkiem został Witold Kozłowski z PiS.

Za kandydaturą Bochenka głosowało 37 radnych, jedna osoba się wstrzymała. Nowy przewodniczący dziękując za wybór powiedział, że nie spodziewał się tak dużego zaufania i poparcia.

- Liczę na owocną współpracę, zawsze konstruktywną i merytoryczną debatę w sejmiku na rzecz mieszkańców województwa małopolskiego - zaznaczył.

Nowy marszałek

Stanowisko marszałka objął Witold Kozłowski z PiS. Za kandydaturą Kozłowskiego, który do tej pory pełnił funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w głosowaniu tajnym zagłosowało 27 radnych, dziewięciu było przeciwnych, a trzech wstrzymało się od głosu.

Jak podkreślił Kozłowski po wyborze, na stanowisku marszałka regionu będzie mu "towarzyszyć przede wszystkim głębokie poczucie odpowiedzialności". - Dziękuję za poparcie, postaram się nie zawieść. Zadania przed nami są bardzo duże, ale mam nadzieję, że rekomendowany zarząd poradzi sobie z tymi wyzwaniami - zaznaczył.

Na wicemarszałków Małopolski wybrano: Łukasza Smółkę, szefa gabinetu politycznego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Tomasza Urynowicza jako przedstawiciela Porozumienia Jarosława Gowina. Członkami zarządu zostali Anna Pieczarka, która w wyborach samorządowych uzyskała ponad 72,7 tys. głosów, a także Marta Malec-Lech, przedstawicielka Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Autor: wini / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24