Psy uciekły z podwórza i zagryzły całe stado owiec

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Pińczów (Świętokrzyskie)
Pińczów (Świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthPińczów (Świętokrzyskie)

Dwa psy zakradły się do zagrody i zagryzły owce. Okazało się, że zwierzęta uciekły z oddalonego o kilka kilometrów podwórza. Właściciel psów usłyszał zarzuty.

Psy pojawiły się na terenie gospodarstwa w powiecie pińczowskim (Świętokrzyskie) dwukrotnie. Za pierwszym razem stało się to na początku maja, wówczas zagryzionych lub rannych zostało 26 owiec.

- Chociaż po przybyciu na miejsce właściciela hodowli psy były jeszcze na miejscu i wezwano rakarza, to nie udało się ich schwytać - informuje Damian Stefaniec, oficer prasowy pińczowskiej policji.

Czytaj też: "Zabił swojego psa, bo ten zagryzł mu kury i króliki". Grozi mu do pięciu lat więzienia

Schwytali psy

Psy wróciły do zagrody w minioną niedzielę, ich łupem padło dziewięć pozostałych przy życiu owiec ze stada. - Tym jednak razem policjanci z pomocą pokrzywdzonego rolnika ustalili właściciela agresywnych psów. To mieszkaniec wsi oddalonej o kilka kilometrów od pastwiska. 44-letni mężczyzna rozpoznał na zdjęciach swoje psy i je zabrał - informuje Stefaniec.

We wtorek właściciel psów usłyszał zarzut niewłaściwego przetrzymywania zwierząt. Grozi mu grzywna. - Pokrzywdzony rolnik będzie mógł też dochodzić od niego rekompensaty za szkody powstałe w swojej hodowli - uzupełnia rzecznik.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości