Mieli znęcać się nad chłopcem. 17 i 20 latek z zarzutami

TVN24

Do sieci trafił film na którym widać, jak napastnicy znęcają się nad chłopcemtvn24
wideo 2/6

Dwaj mieszkańcy Myślenic (małopolskie) w wieku 17 i 20 lat usłyszeli zarzuty, po tym jak do sieci trafił film, na którym widać jak znęcają się nad chłopcem. Prokuratura zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze.

Na nagraniu, które już zostało usunięte z internetu widać, jak jeden z napastników trzyma nastolatka, a drugi zakłada mu na głowę prezerwatywę. Agresorzy próbowali też podpalić swoją ofiarę.

Usłyszeli zarzuty

Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach informowała, w czwartek, że "w związku z licznymi doniesieniami od osób zbulwersowanych treścią nagrania" podjęła czynności, które doprowadziły do ustalenia wszystkich uczestników zdarzenia i zatrzymania sprawców.

Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń przekazał w piątek, że dwaj mieszkańcy Myślenic w wieku 17 i 20 lat zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty karne "związane ze zmuszaniem innej osoby do określonego zachowania oraz narażenia jej na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia". Z wcześniejszych informacji wynikało, że chodzi o dwóch 17-latków.

Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Rzecznik poinformował, że Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

"Dziękujemy wszystkim internautom i innym osobom, które nie pozostały obojętne na przemoc w stosunku do małoletniego" - napisali policjanci w czwartkowym komunikacie.

Autor: wini,js / Źródło: PAP, tvn24.pl