"Brunon Kwiecień chciał wynaleźć nowy materiał wybuchowy"

Kraków

TVN 24Brunon Kwiecień odpowiada za przygotowywanie ataku terrorystycznego

Kolejni świadkowie – pracownicy Uniwersytetu Rolniczego, w którym pracował oskarżony o przygotowywanie zamachu terrorystycznego Brunon Kwiecień - zeznawali w środę przed krakowskim sądem. Jeden z nich powiedział, że Kwiecień chciał uzyskać nowy materiał wybuchowy.

Jeden z byłych kolegów oskarżonego z uczelni zeznał, że Brunon Kwiecień zamierzał w wyniku syntezy chemicznej stworzyć nowy materiał wybuchowy i że wymyślił jakiś nowy układ. Potwierdził, że Kwiecień opowiadał o swoim zainteresowaniu materiałami wybuchowymi i pirotechniką oraz o przeprowadzanych wybuchach.

Drugi świadek przyznał, że wiedział, iż Kwiecień interesował się materiałami wybuchowymi, ale - ponieważ wiedział, że miał wykształcenie w tym kierunku - uznał to za zwyczajną rzecz.

Świadkowie z uczelni będą kontynuować zeznania na następnej jawnej rozprawie.

Odpowiada za przygotowywanie ataku terrorystycznego

Kwiecień odpowiada przed sądem za przygotowywanie od lipca do listopada 2012 r. ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie w 2011 r. dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie broni i handel nią.

Proces rozpoczął się w styczniu. Ze względu na interes państwa i konieczność ochrony tajemnicy państwowej sąd na czas wyjaśnień Kwietnia i drugiego oskarżonego - o nielegalny handel i posiadanie broni - Macieja O. wyłączył jawność rozprawy.

Autor: koko/b/kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24