TVN24 | Katowice

Niebezpieczne wyprzedzanie. "Tył zarzuciło do rowu, poszedł kurz. Omal nie uderzył w drzewo"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag,jw/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Niebezpieczne wyprzedzanie w Suszcu
Niebezpieczne wyprzedzanie w SuszcuJarek/ Kontakt 24
wideo 2/6
Jarek/ Kontakt 24Niebezpieczne wyprzedzanie w Suszcu

- Teren zabudowany, ja miałem na liczniku około 50 na godzinę, więc on musiał mieć 80-90. Wyprzedzał naraz trzy samochody, najpierw mnie, potem opla, który przymierzał się do wyprzedzania ciężarówki. Mało nie doszło do zderzenia, mało nie skończył na drzewie - opowiada kierowca i autor wideo.

Pan Jarosław przesłał na Kontakt24 filmik z kamerki samochodowej, zarejestrowany na głównej drodze w Suszcu pod Pszczyną, nieopodal "wiślanki".

Jak widzimy, na wąskiej ulicy, w szpalerze drzew, jadący przed panem Jarosławem opel astra próbuje wyprzedzić samochód ciężarowy. Przejeżdża przez linię przerywaną, dzielącą pasy o przeciwnych kierunkach, upewnia się, czy nic nie jedzie z przeciwka.

W tym czasie z lewej strony ekranu pojawia się biały mercedes. Wyprzedza pana Jarosława i widać, że jedzie o wiele szybciej. - Głupota i pośpiech, to się tam stało - komentuje pan Jarosław. - Teren zabudowany, ja miałem na liczniku około 50 na godzinę, więc on musiał mieć 80 - 90. Jechał jak wariat, wyprzedzał naraz trzy samochody, mnie, opla i ciężarówkę.

"Omal uderzył w drzewo"

Kierowca opla w ostatniej chwili zapewne zauważył w lusterku zbliżający się lewym pasem samochód. Zdążył bowiem schować się z powrotem za ciężarówkę, a kierowca mercedesa odbił w drugą stronę.

Pan Jarosław: - Mało brakowało i doszłoby do zderzenia samochodów. Tył mercedesa zarzuciło do rowu, podrzuciło samochodem, dlatego poszedł kurz. Omal nie uderzył w drzewo. Pojechał jednak dalej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kierowca nie przesłał filmiku do policji, bo - jak wyjaśnia - nie potrafi zmniejszyć rozmiaru pliku do wielkości wymaganej przez policyjną skrzynkę. Dopiero zamontował w swoim aucie kamerkę. Jak zapewnia, wcześniej wielokrotnie był świadkiem podobnych sytuacji na drodze, wymuszania pierwszeństwa, zajeżdżania drogi, dlatego zdecydował się opublikować swoje pierwsze wideo ku przestrodze.

Google Maps

Autor:mag,jw/gp

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości