Katowice

Sosnowiec: Kilkadziesiąt tysięcy osób bez wody pitnej

Katowice

Archiwum TVN24Na razie woda nie nadaje się do picia

Mieszkańcy czterech dzielnic Sosnowca wciąż nie mogą korzystać z wody w swoich mieszkaniach. Udało się już usunąć awarię wodociągową, ale woda nie nadaje się do picia.

Z problemem muszą się zmagać mieszkańcy dzielnic: Klimontów, Zagórze, Kazimierz i Porąbka. W sumie to kilkadziesiąt tysięcy osób, które na razie muszą korzystać z beczkowozów z wodą. O ich lokalizacji można dowiedzieć się pod numerem 994 - telefonem alarmowym Pogotowia Wodno-Kanalizacyjnego.

- Laboranci od wczoraj co kilka godzin sprawdzają tę wodę. Nie śpią dwa dni, i dwa dni jeszcze spać nie będą. Taka praca. Niedługo będziemy wiedzieć, czy ona się oczyszcza – informuje rzecznik Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, Aleksander Maicher.

Awaria podczas remontu

Stan wody pogorszył się we wtorek, z powodu awarii magistrali wodociągowej przy ul. Wileńskiej w Sosnowcu. Nad jej usunięciem czuwały służby techniczne i laboratoryjne.

– Doszło do awarii rurociągu, który był remontowany. Po włączeniu do zasilania nastąpił nagły skok ciśnienia. Każdy ma jakiś osad w rurze, i część tego osadu teraz zerwało, przez co woda jest mętna – tłumaczy Maicher.

Utrudnienia mogą potrwać do czwartku.

Tu doszło do awarii:

Mapa Targeo

Autor: NS/par / Źródło: TVN 24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN24