TVN24 | Katowice

Kierowca samochodu osobowego wyprzedza na przejściu dla pieszych i podwójnej ciągłej

TVN24 | Katowice

Autor:
ib,
mj//rzw
Źródło:
Kontakt 24, tvn24.pl
Gliwice: wyprzedzał autobus na podwójnej ciągłej, przejechał przez pasy
Gliwice: wyprzedzał autobus na podwójnej ciągłej, przejechał przez pasyMaciek/ Kontakt 24
wideo 2/7
Maciek/ Kontakt 24Gliwice: wyprzedzał autobus na podwójnej ciągłej, przejechał przez pasy

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i przy podwójnej ciągłej. Wideo dokumentujące takie zachowanie kierowcy dostaliśmy na Kontakt 24 od pana Macieja, kierującego autem, które zostało wyprzedzone przez pirata drogowego. Reporter 24 zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, kilka metrów dalej na przystanku stał autobus miejski. Wtedy właśnie doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Reporter 24 przekazał nam, że do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 15, na ulicy Bojkowskiej w Gliwicach. Kierowca białego volkswagena podjął się niebezpiecznego manewru na drodze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Przez pasy, obok autobusu

- Na szczęście akurat nie było tam pieszych, ale jak widać jest przystanek autobusowy, na którym właśnie zatrzymał się autobus miejski. Nie ma tam zatoczki, autobusy stają na ulicy. Trudno jest je w tym miejscu wyprzedzić i na pewno jest to bardzo niebezpieczny odcinek. Niestety, jak widać, niektórych kierowców to nie powstrzymuje, podobnie jak nie powstrzymują ich podwyższone kwoty mandatów - zauważył pan Maciej.

Kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszychKontakt 24

- Wczoraj rano wysłałem to nagranie na skrzynkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na tę chwilę jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi - dodał.

Autor:ib, mj//rzw

Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości