Twitter testuje posty, które mają znikać po 24 godzinach

TVN24 | Ciekawostki

Źródło:
Sky News

Możliwość dodawania znikających tweetów pojawiła się w ramach testów tylko na terenie jednego kraju. Nowa funkcja nazywa się Fleets. Na czym polega?

Twitter testuje nową opcję

Fleets to nowa opcja na Twitterze. Są to tweety, które będą znikać po upływie 24 godzin. Na razie jest ona testowana tylko w Brazylii na platformach iOS oraz Android. Nie wiadomo, czy wariant ten będzie dostępny na całym świecie na stałe. O pojawieniu się nowej funkcji poinformował we wpisie Kayvon Beykpour, szef produktu Twittera.

"Fleets są sposobem na wyrażanie ulotnych myśli. (...) Zamiast pokazywać się na osi czasu, będą wyświetlane po naciśnięciu na twój awatar." - napisał Kayvon Beykpour.

Stories od Twittera?

Fleets różnią się od zwykłych tweetów. Internauci porównują je do instagramowych stories. Jednak różnią się od nich chociażby limitem znaków (tutaj to 280 znaków). Oprócz tekstu można do nich dodać zdjęcia, filmy czy GIF-y.

Fleets nie są zamieszczane na osi czasu. Można je zobaczyć dopiero po naciśnięciu awatara użytkownika (poziomo przesuwana lista na górze ekranu w aplikacji). Nie ma możliwości polubienia, udostępnienia, czy wejścia w interakcję z wpisem tego typu. Odpowiedź na Fleets możliwa jest jedynie w formie prywatnej wiadomości. Nowa formuła przeznaczona jest dla użytkowników, którzy nie chcą, żeby ich wpis był widoczny cały czas.

Użytkownicy podzieleni

Nowa funkcjonalność budzi skrajne emocje. "Nie chcemy tego" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. "Innymi słowy, nuda" - dodał inny internauta.

Entuzjaści pomysłu piszą: "Niesamowite. Potrzebuję tego już teraz." – skomentowała jedna z internautek.

Twitter nie ujawnia, jak długo potrwają testy w Brazylii oraz czy i kiedy mogą pojawić się na innych rynkach.

ZOBACZ >> Oto najbardziej wpływowi ludzie w internecie. Muzycy, politycy, książęta i aktywiści

gg/mro

Źródło: Sky News

Źródło zdjęcia głównego: Twitter