Z kraju

Z kraju

Relacja ze strefy śmierci. Co widzi ranny żołnierz?

Co widzi ranny żołnierz kiedy odzyskuje przytomność? Jak zajmują się nim sanitariusze na polu walki? Jak przebiega ewakuacja w ogniu bitwy? Polscy i zagraniczni żołnierze ćwiczyli takie działania podczas międzynarodowych manewrów Anakonda na terytorium Polski. Wśród nich był Wojciech Bojanowski, reporter "Faktów TVN".

Ponad dwustu poszkodowanych abonentów telefonicznych. Śledztwo w prokuraturze

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej odkrył nieetyczne i niezgodne z prawem zachowanie przedstawicieli handlowych spółki PGT S.A., operatora Telefonii Polska Razem. UOKiK także ostrzegał, że spółka wprowadza klientów w błąd. Firma oskarżenia te odrzuciła. Sprawę bada prokuratura, do której mogą zgłosić się poszkodowani.

Morawieckiego pomysł na emerytury. To musisz o nim wiedzieć

Pracownicze Plany Kapitałowe - to nowy pomysł rządu na emerytury Polaków. System będzie powszechny, ale dobrowolny. Automatycznie będą zapisywane do niego zatrudnione osoby w wieku 19-55 lat, ale każda z nich będzie mogła również z udziału w PPK zrezygnować. Emerytury mają być wyższe, ale z drugiej strony mogą pojawić się pewne obciążenia dla pracodawców. Oto co trzeba wiedzieć o PPK.

Na ZUS 400 zł, zamiast 1200 zł. Kowalczyk o nowym podatku

Nowy podatek łączący PIT oraz składki na NFZ i ZUS wejdzie w życie od 2018 r.; chcemy uchwalić tę ustawę do końca tego roku, powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Teraz mamy de facto podatek degresywny - bardziej obciążający ubogich niż zamożnych - podkreślił.

Polski węgiel zabija. Trujemy siebie i swoich sąsiadów

Polska najbardziej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej truje mieszkańców szkodliwymi emisjami ze swoich elektrowni węglowych - wynika z pierwszej w historii analizy skutków zdrowotnych transgranicznych zanieczyszczeń powietrza opracowanych w raporcie "Ciemna chmura Europy". Autorzy raportu wskazują, że polskie elektrownie powodują każdego roku ponad 5800 przedwczesnych zgonów, w tym 4690 za granicą.

Nie tylko Krychowiak, czyli najdrożsi polscy piłkarze

Grzegorz Krychowiak ustanowił nowy transferowy rekord. Zawodnik pożegnał się z hiszpańską Sevillą i od nowego sezonu zagra w Paris Saint-Germain. Francuski klub ma bogatą tradycję i pieniądze arabskich właścicieli. Ile zapłacili za transfer Krychowiaka? I jak przed nim polscy piłkarze radzili sobie na zagranicznym rynku transferowym? O tym w programie "24 godziny" mówiła Kamila Kalińczak.

Bank Światowy: Polacy mają najwięcej umów czasowych w całej UE

W Polsce występuje największy odsetek osób zatrudnionych w ramach tzw. umów śmieciowych w całej Unii Europejskiej. Co czwarty pracujący nie ma umowy na czas nieokreślony. W najtrudniejszej sytuacji są osoby zaczynające karierę zawodową. – Większość osób zatrudnianych na nowe powstające miejsca pracy zawiera umowy na określony czas – komentuje Matteo Morgandi, ekonomista Banku Światowego.

Magdalena Gaj odchodzi z UKE

Do sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii trafił wniosek o odwołanie Magdaleny Gaj, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Prawdopodobnie opuści ona urząd przed końcem swojej kadencji. Stanowisko zajmowała przez 4,5 roku.

Rostowski: nikt nie dewastował Polski tak, jak Jarosław Kaczyński

- To, co chce zrobić PiS, tego do końca nie wiemy. Obawy są takie, że chce położyć rękę na akcjach, które zostawiliśmy w OFE - powiedział były Jacek Rostowski w "Kropce nad i". Były wicepremier i minister finansów skomentował plan likwidacji OFE przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Leszczyna: PiS chce znacjonalizować OFE

- Giełda Papierów Wartościowych to nie jest obszar do eksperymentowania i zaspokajania prezesa i premiera Morawieckiego - mówiła Izabela Leszczyna (PO), była wiceminister finansów na temat ogłoszonej reformy emerytalnej. Dodała, że PiS uznało, iż pieniądze w OFE tracą na wartości.