Tech
Partner serwisu

Toshiba prognozuje 4,5 mld dolarów straty

Toshiba poinformowała, że roczna strata firmy wyniesie 4,5 mld dolarów. To rezultat restrukturyzacji, do jakiej doszło w japońskim koncernie po ujawnieniu skandalu z manipulacjami księgowymi.

Więcej samochodów elektrycznych na polskich drogach? To możliwe

Rozwój nowych technologii i infrastruktury może wspomóc wdrażanie na masową skalę samochodów elektrycznych - uważa prof. Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej. Na szczycie klimatycznym w Paryżu ustalono, że do 2030 r. co najmniej 20 proc. wszystkich pojazdów musi być napędzanych elektrycznie.

Jedziesz na święta? W tych miejscach nie próbuj przejechać na "późnym pomarańczowym"

Wybierasz się na święta do rodziny na drugi koniec Polski? Bądź ostrożny i uważaj na sygnalizację świetlną. Tym bardziej, że od miesiąca w 20 miejscach w kraju skrzyżowania są pod szczególną kontrolą. Przejazd na czerwonym świetle jest rejestrowany, a tym którzy próbują przemknąć na późnym pomarańczowym świetle wystawiane są mandaty. Sprawdź, w których miejscach Polski zachować szczególną ostrożność.

"Dieselgate". Parlament Europejski powołuje komisję śledczą ws. afery spalinowej

Parlament Europejski wydał w czwartek decyzję o powołaniu 45-osobowej komisji śledczej, która zbada kwestię łamania przepisów dotyczących pomiarów emisji z samochodów. Dzięki temu procederowi przepisy omijał Volkswagen. Komisja skontroluje nie tylko państwa członkowskie, ale i Komisję Europejską - chodzi o sprawdzenie domniemanych niepowodzeń we wprowadzaniu przez nie standardów Unii Europejskiej.

PE przyjrzy się Volkswagenowi. I powoła komisję śledczą

Przywódcy większości frakcji w PE zgodzili się w środę na powołanie komisji śledczej, której zadaniem będzie zbadanie domniemanego naruszenia i niewłaściwego stosowania prawa UE, przez co koncern Volkswagen mógł manipulować pomiarem spalin.

Prawo jazdy po nowemu dopiero od 2017 roku

Sejm zdecydował o przesunięciu o rok terminu wdrożenia zmodernizowanego systemu CEPiK. Oznacza to, że dopiero od stycznia 2017 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące m.in. okresu próbnego dla osób, które po raz pierwszy uzyskały prawo jazdy kategorii B.

Twój telefon odetnie cię od internetu. Problem może dotyczyć 40 mln aparatów

1 stycznia 2016 roku może okazać się trudnym dniem dla właścicieli telefonów starszych niż pięć lat. Nagle mogą oni utracić dostęp do stron zabezpieczonych, w tym m.in. mediów społecznościowych. Stanie się tak, ponieważ na ten dzień wyznaczono plan weryfikacji zabezpieczeń i wdrażania nowej formuły w urządzeniach.

Tajemnicza fabryka Apple na Tajwanie. Powstają tam ekrany nowej generacji?

Firma Apple otworzyła zagadkowe laboratorium produkcyjne na północnym Tajwanie. Zatrudnieni tam mają prowadzić prace nad wyświetlaczami nowej technologii, podaje Bloomberg powołując się na informatorów, którzy mają bardzo dobrze orientować się w strukturach obiektu. Co ciekawe, budynek nie jest oficjalnie oznakowany i nic nie wskazuje na to, że należy on do amerykańskiego giganta.

Toruń i Szczecin chcą pozwać Volkswagena. Za aferę spalinową

Szykują się kolejne pozwy przeciwko Volkswagenowi. Według "Dziennika Gazety Prawnej" przedstawiciele władz lokalnych w Polsce mają dość opieszałości rządu, zarówno poprzedniego jak i obecnego. Według gazety, do pozwu zbiorowego szykują się władze Torunia i Szczecina oraz samorząd województwa podkarpackiego. Na tej liście znalazło się także województwo wielkopolskie, choć takim doniesieniom zaprzecza rzecznik marszałka.

Zachód w tyle za dżihadystami. Walkę w sieci przegrywa z "Sekretem mudżahedina"

Zachodni świat jest w tyle za dżihadystami, bo nie umie rozszyfrować ich komunikacji w sieci - przyznaje szef FBI. Tzw. Państwo Islamskie stosuje zaawansowane metody szyfrowania wiadomości. W internecie nie tylko przekazuje informacje, ale również rekrutuje nowych bojowników. Stworzyło też specjalną aplikację na smartfony pokazującą jak nie dać się namierzyć i umożliwiającą tajną komunikację.

Ferrari Fangio i porsche Joplin. Zabytkowe auta poszły pod młotek

W nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby's odbyła się niezwykła aukcja 59 zabytkowych aut. Wśród nich największą uwagą cieszyło się Ferrari 290, z którego 60 lat temu korzystał kierowca Formuły 1 Juan Manuel Fangio. Nowy nabywca zapłacił za niego ponad 28 mln dolarów. Nowego właściciela znalazło też porsche z 1965 roku, które należało do legendarnej wokalistki Janis Joplin. Organizatorzy spodziewali się otrzymać za niego ok. 500 tys. dolarów, ale anonimowy kupiec zapłacił ponad trzykrotnie więcej. Łącznie sprzedano samochody za ponad 75 mln dolarów.

Jaguar potwierdza. Będzie fabryka na Słowacji

Jaguar Land Rover (JLR) potwierdził w piątek, że zbuduje fabrykę samochodów na Słowacji. Na początek będzie to inwestycja rzędu 1 mld funtów szterlingów - jedna z największych zagranicznych inwestycji bezpośrednich w tym kraju.

Darmowy internet na moskiewskich cmentarzach

W ramach udogodnień dla mieszkańców i turystów odwiedzających Moskwę, zarząd tamtejszych cmentarzy zapowiedział w czwartek udostępnienie bezpłatnego internetu na trzech głównych cmentarzach stolicy. Ma to ułatwić odwiedzającym orientację na tych nekropoliach.

KE pozywa Niemcy. Na celowniku Mercedes

KE poinformowała, że pozywa Niemcy do Trybunału Sprawiedliwości w związku niestosowaniem przez ten kraj dyrektywy, której celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z systemów klimatyzacji w pojazdach silnikowych. Korzystał na tym producent mercedesów.

Przegląd prasy. Ostatnie ofiary fotoradarów

Od 1 stycznia straże miejskie i gminne stracą prawo do korzystania z rejestratorów prędkości. Wielu pracowników oddelegowanych do obsługiwania fotoradarów może stracić pracę - ostrzega "Rzeczpospolita".

Rewolucja w motoryzacji. Tradycyjne auta z zakazem sprzedaży do 2050 roku

Rewolucja w branży motoryzacyjnej zbliża się wielkimi krokami. Osiem stanów w USA do 2050 roku chce całkowicie zakazać sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi i diesli - wynika z raportu "Car and Driver", o którym pisze Business Insider. Podobną drogą chce pójść także kilka europejskich krajów.

Ile trzeba pracować na nowego iPhone'a? W Warszawie 17 dni

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, ile dni trzeba pracować, aby kupić sobie nowego iPhone'a? Różnice w poszczególnych krajach są ogromne, co odzwierciedla raport przygotowany przez UBS. Polacy mimo, że nie są w czołówce zestawienia, nie mają czego zazdrościć Ukraińcom.

Google chce walczyć z terrorystami. Sprawdzając ich pisownię

- Firmy technologiczne powinny pracować nad narzędziami, które powstrzymają terroryzm. Przykładem takiego rozwiązania jest "spell-checker" dla mowy nienawiści - powiedział Eric Schmidt, szef Google'a w swojej wypowiedzi opublikowanej na łamach "New York Timesa".