Tech

Tech

Volkswagen dopłaci klientom do podatku

Koncern Volkswagen oświadczył w piątek, że wyrówna ewentualne niedobory podatkowe swych klientów, którzy padli ofiarą afery z manipulowaniem pomiarami emisji dwutlenku węgla w sprzedawanych im samochodach.

Otworzy drzwi, zapamięta hasło. Wszczep sobie chipa

Pozwalają na zapisywanie haseł i przeglądanie stron, a nawet otwieranie drzwi. W przyszłości będzie można nimi zapłacić zbliżeniowo lub przesłać informacje o położeniu geograficznym. Mowa o chipach, które można wszczepić pod skórę. Urządzenie jest praktycznie niewyczuwalne, ma wielkość ziarnka ryżu, a wstrzykuje się je specjalną strzykawką w dowolne miejsce na ciele. Na świecie jest już 10 tys. osób z wszczepionym mikroprocesorem.

Bruksela naciska na Volkswagena. Trzeba przyspieszyć śledztwo

KE naciska na Volkswagena, by ten przyspieszył wewnętrze śledztwo dotyczące nieprawidłowości w pomiarze wydzielania spalin. W reakcji na informacje, że koncern mógł też oszukiwać ws. emisji CO2, KE podkreśliła, że za przekroczenie tych norm grożą kary.

Ekspert: sprawa Volkswagena uderzy w polskich dilerów tych aut

Ciężar zrekompensowania klientom strat związanych ze sprawą Volkswagena może spaść w dużej części na dilerów aut, bo przepisy zachęcają do korzystania z prawa rękojmi, czyli odszkodowania od sprzedawców - mówi PAP Mariusz Kowolik z kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Ford składał auto 90 minut. Tesla potrzebuje... pięciu dni

Na początku XX wieku Henry Ford zrewolucjonizował produkcję samochodów. W tamtych czasach złożenie auta zajmowało 12 godzin. W 1913 roku Ford skrócił ten czas do 90 minut. Ponad 100 lat później prace wykonują maszyny, benzynę zastąpiono bateriami, a zamiast stali używa się aluminium. Tak wygląda produkcja pojazdów w nowoczesnej fabryce Tesli. I choć jest ona zautomatyzowana to złożenie elektrycznego auta trwa tutaj 5 dni.

Twitter zaskakuje: serca wyparły gwiazdki

Nie lada zaskoczenie czekało na miliony użytkowników Twittera. We wtorek na popularnym portalu społecznościowym zamiast tradycyjnej gwiazdki pojawiło się bowiem serce. - Serce jest bardziej wyraziste, co pozwala na przekazanie szeregu emocji i łatwo łączy ludzi - tłumaczą przedstawiciele Twittera.

Niepewny przetarg na caracale. "Kupujemy przychylność Francuzów czy zdolności bojowe armii?"

- Do tej pory mieliśmy wiele przetargów na rozmaite sprzęty - F16, caracale, patrioty. To jest absurdalne. Musimy popukać się po głowie i zastanowić, czy kupujemy przychylność Amerykanów, Francuzów czy zdolności bojowe naszej armii - mówił na antenie TVN24 BiŚ Wojciech Łuczak, wydawca magazynu "Raport WTO". Wraz ze zmianą na stanowisku ministra obrony narodowej może okazać się, że wart miliardy złotych przetarg na śmigłowce dla armii może zostać anulowany. Wszystko zależy od nowego szefa resortu.

Volkswagen manipulował też większymi silnikami? Koncern zaprzecza

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) poinformowała w poniedziałek o rozszerzeniu śledztwa przeciwko Volkswagenowi w tzw. aferze spalinowej. Manipulacje pomiarem spalin wykryto także w pojazdach tego koncernu z silnikami dieslowskimi o pojemności 3 l. Rzecznik koncernu zaprzeczył tym zarzutom.

Internet z drona, balona i satelity. Firmy szykują rewolucję

Nadal aż 57 proc. mieszkańców świata nie ma dostępu do internetu. ONZ za cel postawił sobie zredukowanie tej liczby do 50 proc. najpóźniej do 2020 roku. Do jego realizacji włączają się firmy, które mają w tym także własny cel: zwiększenie liczby użytkowników sieci, to często także większe wpływy do ich budżetów. Google, Facebook, SpaceX i OneWeb to firmy, które proponują innowacyjne rozwiązania i już prowadzą badania i testy.

Samochody na wodór. "To paliwo przyszłości"

Dzięki możliwości pozyskiwania z wielu źródeł wodór stanie się paliwem przyszłości dla motoryzacji - uważa przedstawiciel Akademii Toyoty i Lexusa dr inż. Andrzej Szałek. Zwrócił też uwagę, że samochody wodorowe są przyjazne dla środowiska.

Boisz się latać? Ta aplikacja jest dla ciebie!

Awiofobia - tak nazywa się paniczny lęk przed lataniem. Powstała aplikacja na smartfona, która pomoże z nim walczyć. Jej pomysłodawcą jest Ulrik Pedersen, pilot Skandynawskich Linii Lotniczych SAS.

Chińczycy rozwijają technologie IT. Zaleją nimi Europę?

Działający w chmurze obliczeniowej rodzimy system operacyjny czy system nawigacyjny konkurencyjny wobec amerykańskiego GPS. To tylko niektóre rozwiązania, nad którymi pracują dziś Chińczycy. W nadchodzących latach Pekin zacznie prawdopodobnie eksportować swoje rozwiązania za granicę. - Jeśli poradzimy sobie na olbrzymim chińskim rynku i osiągniemy tu dobre rezultaty, na pewno wiele krajów będzie zainteresowanych, tak jak w przypadku produktów Huaweia czy ZTE. Jeśli mam dobry produkt, pójdę z nim do Afryki, na Bliski Wschód, nawet do Europy - powiedział Li Junjie z Chińskiej Akademii Nauk.

Internet z balona. Google przyspiesza z przełomowym projektem

Myślimy, że internet to globalna społeczność, ale aż dwie trzecie naszej populacji nie ma dostępu do sieci. Projekt Loon, za pomocą balonów stratosferycznych, fal radiowych i paneli słonecznych, wypełni tę lukę. A wykluczeni cyfrowo, zwłaszcza zamieszkujących odległe tereny, mają stać się pełnoprawnymi członkami globalnej wioski - tak Google opisuje swój projekt, który ma zrewolucjonizować świat. A ten właśnie wchodzi w decydującą fazę.

Czy to jeszcze samochody? Niezwykłe propozycje na Motor Show w Tokio

Nowa Toyota, która pojawiła się na targach w Tokio nie przypomina aut, które na co dzień widać na naszych drogach. Oprócz oryginalnego wyglądu wyróżnia się nietypowymi rozwiązaniami. Ten elektryczny pojazd jest ładowany bezprzewodowo, może także dzielić się energią. Z kolei Honda zaproponowała nową generację napędu wodorowego. Trwające 3 minuty tankowanie zapewni zasięg 650 km. Na tej trasie silnik spali niecałe 16 litrów paliwa. Innowacją jest także przenośny i wymienny bank energii. To tylko niektóre z pojazdów, które zostały zaprezentowane podczas trwających w Tokio targów Motor Show 2015.

Podkalicka: fani jazdy nie pokochają autonomicznych samochodów

- Jeżeli nie lubimy jeździć, jeżeli nie radzimy sobie na drogach, to jak najbardziej powinniśmy korzystać z nowinek technologicznych i autonomiczne pojazdy będą dla nich idealne - stwierdziła Klaudia Podkalicka, kierowczyni rajdowa. Sama jednak woli bardziej tradycyjne pojazdy i stawia na klasykę. - Lubię sportową linię. Uwielbiam samochody, uwielbiam moc silników - zdradziła TVN24 Biznes i Świat. W Tokio trwają targi Motor Show 2015.

Ten smartfon ma być niezniszczalny. Dziennikarze sprawdzili

To doskonały telefon dla niedoskonałych ludzi - przekonują twórcy tego smartfona. Urządzenie posiada pięć warstw ochronnych ekranu, co ma być gwarancją tego, że nie pęknie nawet po upadku na chodnik. Co jeszcze wytrzyma? Sprawdził to reporter CNN. Materiał "Świata Technologii" TVN24 BiŚ.

Volkswagen walczy o klientów ogromnymi rabatami

Volkswagen próbuje odbudować zaufanie klientów i zatrzymać spadki sprzedaży po skandalu emisyjnym. Amerykańscy dealerzy niemieckiego producenta oferują olbrzymie zniżki na nowe modele samochodów z 2015 i 2016 roku, które można kupić za cenę niższą nawet o 15 tys. dolarów - informuje Reuters.