Tech

Tech

Bieńkowska chce "europejskiego podejścia" ws. Ubera

Komisja Europejska zamierza opracować wytyczne wskazujące władzom krajów unijnych, jak stosować unijne przepisy do sektora ekonomii dzielenia się, której przykładem są usługi Ubera - zapowiedziała w środę komisarz ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska.

Prezes VW: nowe strategie skoncentrowane na zyskach

Nowa strategia Volkswagena będzie kłaść główny nacisk na wzrost dochodów, a nie na liczbę wyprodukowanych aut- zapowiedział w środę prezes koncernu Matthias Mueller. Poinformował o tym niedługo po ogłoszeniu pierwszej straty kwartalnej od co najmniej 15 lat.

Volkswagen składa ukłony Japończykom

Podczas dorocznego salonu samochodowego w Tokio nowy szef koncernu Volkswagen Herbert Diess wyraził w środę ubolewanie, z powodu skandalu z emisją spalin przez auta z silnikami Diesla tego koncernu i obiecał działania zmierzające do odzyskania zaufania klientów.

Apple podał wyniki. Kurs akcji w górę

Przychody Apple za kwartał lipiec-wrzesień wyniosły 51,5 mld dolarów - poinformowała we wtorek wieczorem firma z Cupertino. Zysk na akcję spółki wyniósł 1,96 dolarów. Wyniki są nieco lepsze od oczekiwań. Koncern sprzedał w tym okresie jednak nieco mniej urzadzeń niż prognozowali analitycy - 48 mln iPhone'ów, 9,88 mln iPadów oraz 5,72 mln Maców.

Parlament Europejski potępia oszustwo Volkswagena

Parlament Europejski stanowczo potępił w przyjętej we wtorek rezolucji oszustwa producentów samochodów w związku z ujawnionym niedawno skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin w pojazdach Volkswagena. Wezwał do podjęcia działań przez KE.

Auta dla księży z rabatami. Ruszył program "Ziarno"

Nietypowa oferta dla osób związanych ze środowiskiem Kościoła Katolickiego. Koreański producent samochodów uruchomił w naszym kraju specjalny program "Ziarno". Oferuje on sprzedaż samochodów ze zniżkami. - Staramy się kierować naszą ofertę do osób wykonujących prace cieszące się zaufaniem społecznym - tłumaczą przedstawiciele producenta samochodów.

Efekt 007. James Bond - szpieg, który kocha marki

James Bond, czyli uwielbiany na całym świecie agent specjalny powraca. A wraz z nim kolejne marki alkoholi (także polskich), samochodów i zegarków, a nawet broni. W 24. już filmie o szpiegu znów ulokowano wiele produktów i usług. Dzięki temu producenci zarobią miliony dolarów nie tylko w kinach.

Panasonic będzie sprzedawać systemy solarne w Azji i Afryce

Japoński koncern Panasonic będzie od listopada br. sprzedawać systemy generowania i magazynowania energii słonecznej w państwach południowo wschodniej Azji i w Afryce, gdzie mieszkańcy mają ograniczony dostęp do źródeł prądu - poinformowano we wtorek.

Walka o transfer danych w internecie przyspiesza

Autorski model biznesowy usługi WeTransfera, czyli wysokiej jakości reklamy, oraz troska o prywatność użytkowników są cechami, które w największym stopniu wyróżniają ją na tle konkurencyjnych usług typu Dropbox, Box, Google Drive i inne.

"Młodzi" kierowcy muszą się doszkalać. Wkrótce nowe przepisy

Badania pokazują, że "młodzi" kierowcy mogą negatywnie wpływać na bezpieczeństwo na drodze. Jak wynika ze statystyk, biorą udział w 20 proc. wypadków. Dlatego przepisy, które wejdą w życie od 2016 r., mają wydłużać okres ich szkolenia - mówi ekspertka Maria Dąbrowska-Loranc.

Raj dla graczy. Ruszyły targi Warsaw Games Week

W Warszawie rozpoczęły się targi gier komputerowych Warsaw Games Week. Ich uczestnicy mogą m.in. przedpremierowo zagrać w nową część słynnego „Tomb Ridera” i po raz pierwszy w Polsce wypróbować gogle PlayStation VR.

Koniec z samowolką dronów. Teraz można je "zestrzelić"

Drony to absolutnie technologiczny hit ostatnich miesięcy. Latające bezzałogowce są bardzo przydatne, ale zdarza się że stwarzają zagrożenie, np. niechciany dron na terenie lotniska może oznaczać bardzo poważne problemy. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom zbudowano futurystycznie wyglądające urządzenie przypominające karabin, który zakłóca sygnał sterujący dronem i pozwala przejąć nad nim kontrolę.

Ferrari marką luksusową nie tylko aut

Sergio Marchionne, szef koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), znany z nietuzinkowych pomysłów, takich jak np. podbój rynku amerykańskiego przez Fiata, chce teraz wprowadzić na rynek luksusowe towary pod markę Ferrari – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Afera w Volkswagenie. Koncern bada też nowsze silniki

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen nie wyklucza, że nie tylko silnik dieslowski EA 189, lecz także nowsze modele silników były wyposażone w programy komputerowe pozwalające na manipulowanie pomiarem emisji spalin - podały w czwartek niemieckie media.

Polska ma najmniej robotów w Europie. Tracimy konkurencyjność

Polskie zakłady przemysłowe instalują coraz więcej robotów, jednak wciąż pod względem robotyzacji znajdujemy się w ogonie Europy - wskazuje raport Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). Autorzy opracowania ostrzegają, że firmy, które nie będą uczestniczyły w procesach automatyzacji, pozostaną w tyle. Wskazują także na opłacalność i szybkie zwroty z takich inwestycji.

Toyota wezwie do warsztatów miliony samochodów. Także w Polsce

Ponad 6,5 mln aut Toyoty na świecie, a z tego 1,1 mln w Europie, zostanie wezwanych do serwisów na akcję kontrolną, podczas której będzie sprawdzone działanie zespołu elektrycznych sterowników szyb. Producent zapewnia, że badany problem nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Samochód zasilany ubraniami. "Powrót do Przyszłości" inspiracją dla przedsiębiorcy

Lewitująca deskorolka, interaktywne okulary, samo-sznurujące się buty, a przede wszystkim wehikuł czasu napędzany niestandardowym paliwem - takimi gadżetami posługiwali się bohaterowie filmu "Powrót do Przyszłości II". Pewien 51-letni japoński przedsiębiorca w najmniejszych szczegółach odtworzył wehikuł DeLorean z kultowego obrazu. Samochód częściowo napędzany jest bioetanolem, który właściciel produkuje ze zużytych bawełnianych ubrań.

Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów

Afera spalinowa odbija się na niemieckim koncernie. Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów w Unii Europejskiej. Chodzi o auta wyposażone w oprogramowania manipulującego emisją spalin - poinformował w środę niemiecki producent.

Powrót do przyszłości: osiem szalonych idei. Co się udało, a co nie

To właśnie dziś przyszłość stanie się teraźniejszością. W filmowym przeboju z lat '80 Marty McFly i jego szalony towarzysz dr Emmett Brown przenoszą się do przyszłości, czyli do 21 października 2015 roku. My sprawdzamy, które z futurystycznych wizji z filmu w reżyserii Roberta Zemeckisa "Powrót do przyszłości 2", udało się przenieść do realnego życia, a na które wciąż musimy poczekać. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.