Tech

Tech

Roboty zamiast pracowników. Azjaci drżą o miejsca pracy

Azjaci mogą drżeć o miejsca pracy. Wszystko przez roboty, drukarki 3D i sieci inteligentnych chmur, które znacznie zredukują miejsca pracy - wynika z raportu przygotowanego przez Azjatycki Bank Rozwoju. Najbardziej zagrożeni mogą się czuć pracownicy w Tajlandii i Kazachstanie.

Mocny start Apple Music. Miliony użytkowników

Apple Music przyciąga nowych użytkowników. Na płatną subskrybcję usługi streamingowej od giganta z Cupertino zdecydowało się już ponad 6,5 miliona osób - poinformował Tim Cook.

"Zagłębimy się w ludzkie ciało, odbędziemy podróże w czasie". Dzięki tym okularom

Podróżowanie w czasie, zagłębianie się w ludzkie ciało i w pojedynczą komórkę organizmu, a także wirtualne wycieczki w głębinach oceanu czy fabryce robotów to - według Bartosza Żuka z HTC Polska - tylko niektóre funkcje edukacyjne i biznesowe nowego urządzenia HTC Vive. Sprzęt trafi najpierw na rynek USA, UK i Niemiec, potem przyjdzie kolej także na Polskę. Nie wiadomo jeszcze, ile za produkt trzeba będzie zapłacić. Wirtualne okulary to nie nowość na rynku nowych technologii. Nad podobnymi urządzeniami pracowały już takie marki jak: Sony, Oculus Rift, Microsoft, Google czy nasza rodzima firma Cmoar z Mikołowa.

Roboty i drony zamiast robotników. Japonii brakuje rąk do pracy

Japonia eksperymentuje z buldożerami sterowanymi przez roboty. W kraju brakuje pracowników fizycznych - podaje "Business Insider". Ograniczenia w przyznawaniu wiz i starzenie się społeczeństwa sprawiły, że Tokio ma problem z przygotowaniem infrastruktury potrzebnej do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

Piekielnie szybki samochód elektryczny. Formuła 1 według studentów

Studenci politechniki w Zurychu chcą zmienić sposób, w jaki ludzie postrzegają samochody elektryczne. W tym celu własnoręcznie zbudowali pojazd inspirowany bolidami znanymi z Formuły 1. Ich dzieło ustanowiło światowy rekord prędkości pojazdów elektrycznych. Rozpędzenie do setki zajęło mu niewiele ponad 1,5 sekundy. Samochód w znacznej części zbudowany jest z włókna węglowego i waży zaledwie 173 kg.

Roboty sprawdzają wpisy w sieci i wypluwają sondaże przedwyborcze

Gigabajty danych sieciowych z wypowiedziami internautów i artykułami prasowymi stają się dziś bazą m.in. dla oceny preferencji wyborczych. Analiza sympatii politycznych przy użyciu Big Data może dostarczyć bardziej precyzyjnych wyników, niż klasyczne sondaże. To także źródło wiedzy dla spółek giełdowych i miejsca pracy przyszłości.

To błąd, czy Facebook testuje nową funkcję?

Od niedawna część użytkowników widzi na swojej osi czasu dokładne statystyki dotyczące swoich postów. Chodzi o dane pokazujące nie tylko ilość "lajków" i udostępnień, ale też liczbę wyświetleń zamieszczonej przez siebie treści.

Taksówkarska wojna w Londynie. 1:0 dla Ubera

Działanie Ubera, aplikacji pozwalającej na rezerwację przejazdów samochodowych za pomocą telefonu komórkowego, jest zgodne z prawem - orzekł w piątek sąd, rozpatrujący pozew złożony przez Transport for London (TfL), operatora londyńskiej komunikacji miejskiej.

Rośnie sprzedaż samochodów w Europie. Volkswagen również w czołówce

Wrzesień był 25. miesiącem z rzędu, w którym rosła sprzedaż samochodów w Europie - poinformowało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów ACEA. Rejestracja nowych aut wzrosła o 9,8 proc. do 1,39 mln samochodów. Polacy kupili we wrześniu 27 tys. 255 nowych pojazdów (wzrost o 15,7 proc. rdr.)

Bliskie spotkanie ze sztuczną inteligencją w Moskwie

Co potrafią obecne roboty? Jak wyglądają najnowsze osiągnięcia z dziedziny robotyki? Tego można było się dowiedzieć podczas nocy robotów w Moskwie. Robonight jest technologicznym wydarzeniem roku, skierowanym do dzieci i dorosłych, przedstawicieli nauki i biznesu. Daje także możliwość zaprezentowania najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.

Oto droga, która dostarczy prąd. "Dwa parkingi wystarczą, by zasilić dom"

Określenie "nowoczesna droga" nabiera nowego znaczenia. Trasa zaprojektowana przez Francuzów służy bowiem nie tylko do jazdy, ale także do gromadzenia energii słonecznej. Jej powierzchnię tworzą specjalne fotowoltaiczne ogniwa, grubość każdego z nich nie przekracza kilku milimetrów, ale jak zapewniają projektanci odpornością dorównują asfaltowej nawierzchni. Co najważniejsze, solarna droga będzie służyła nie tylko kierowcom, ale także żyjącym w ich pobliżu mieszkańcom.

Niemieckie władze nie poszły na rękę Volkswagenowi. Musi poprawić miliony aut

Niemal 2,5 mln samochodów wezwał do warsztatów w Niemczech Volkswagen. To pokłosie skandalu spalinowego, w którym ujawniono, że producent manipulował oprogramowaniem mierzącym poziom emisji spalin w autach z silnikiem diesla. Koncern chciał dokonywać zmian na życzenie klientów, ale na to nie zgodził się regulator rynku. Z kolei w całej Europie naprawa ma dotyczyć 8,5 mln samochodów.

Na tych zdjęciach telefonów nie widać. Ale jest coś innego

"Obok mnie w kawiarni siedziała rodzina. Mało rozmawiali. Ojciec i dwie córki mieli swoje telefony. Matka nie miała swojego lub postanowiła go odłożyć. Patrzyła w okno smutna i samotna w towarzystwie swojej własnej rodziny". Ta sytuacja była inspiracją do stworzenia niesamowitej sesji zdjęciowej.

Ten samochód pojedzie na autopilocie. Ale za wypadki odpowiada kierowca

Tesla, producent elektrycznych samochodów, wypuści dzisiaj aktualizację oprogramowania dla swoich pojazdów, który wprowadza tryb autopilota. Dzięki niemu Model S i nowy model X będą mogły same jechać, zmieniać pas oraz dostosowywać prędkość w zależności do natężenia ruchu drogowego.

Toyota rysuje odważne plany. Ale zrealizuje je dopiero za 40 lat

Toyota zobowiązała się do wyeliminowania emisji dwutlenku węgla z procesów produkcyjnych do 2050 roku. To tylko jeden z celów postawionych przez japoński koncern. Wśród nich jest też zwiększenie do 2020 roku sprzedaży samochodów hybrydowych do 1,5 mln sztuk rocznie.

"Co najmniej 30 menedżerów VW zamieszanych w aferę". Firma zaprzecza

Co najmniej 30 menedżerów niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen było zamieszanych w manipulacje wynikami pomiarów emisji spalin w silnikach Diesla - podał w środę na stronie internetowej tygodnik "Der Spiegel", powołując się na badania śledczych. - Ta liczba jest całkowicie bezpodstawna - powiedział agencji Reutera rzecznik niemieckiego producenta w siedzibie koncernu w Wolfsburg.