Tech
Partner serwisu

Superkomputer ugotuje obiad. Łączy ulubione smaki

Nazywa się Watson i z łatwością przygotuje twój obiad. To nie kucharz, ale superkomputer, którego skonstruowali programiści z IBM. Co ciekawe maszyna wydała już nawet własną książkę kucharską.

Boom na jedzenie z drukarek 3D. "Nigdy bym nie przypuszczał"

Hiszpanie opracowali drukarkę do jedzenia o nazwie Foodini. Drukuje ona m.in. burgery z serem i pizzę z sosem pomidorowym. Jak informuje "Bloomberg", jeszcze w tym roku otwarty zostanie pierwszy amerykański salon sprzedający Foodini. Zaś Amerykanie już od jakiegoś czasu sprzedają czekoladę z drukarek 3D. - Nigdy bym nie przypuszczał, że pewnego dnia będziemy drukować czekoladę - powiedział Jeff Mundt, manager ds. nowych technologii w Hershey, która od 1907 roku produkuje czekoladki Kiss. Jego zdaniem druk 3D zmieni przemysł czekoladowy na lepsze. Jak powiedział, "możliwa będzie produkcja w mikrofabrykach, które stworzą każdą zleconą czekoladkę”. Wydrukowanie jednej czekoladki Kiss trwa 1 godzinę i 26 minut. Drukowaną żywność testuje również nowojorski Amerykański Instytut Kulinarny (CIA).

Najlepszy budynek Europy jest w Polsce! Prestiżowa nagroda

Filharmonia w Szczecinie zdobyła nagrodę w dziedzinie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2015 - ogłosiły w piątek w Komisja Europejska oraz Fundacja Miesa van der Rohe. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień architektonicznych na świecie.

Nie tylko muzyka. Spotify zaoferuje wideo?

Spotify planuje rozszerzyć swoje usługi i wejść na rynek strumieniowego odtwarzania filmów - poinformował "Wall Street Journal". Przedstawiciele firmy odbyli już pierwsze rozmowy na temat potencjalnej współpracy z kilkoma przedstawicielami tego rynku.

Polak zaprojektował kort pod wodą. "Chcemy zamieszkać na Księżycu, musimy okiełznać głębiny morskie"

Polak - Krzysztof Kotala - stworzył projekt kortu tenisowego zanurzonego pod wodą, który wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie. Kotala obecnie jest w fazie poszukiwań inwestora w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), który mógłby zrealizować przedsięwzięcie. - Trzeba zadać sobie pytanie, czy zanim chcemy wybrać się na Marsa i zamieszkań na Księżycu nie powinniśmy wcześniej w jakiś sposób okiełznać głębiny morskie - podkreślił w TVN24 Biznes i Świat Kotala.

Polska staje się regionalnym liderem IT. A konflikt rosyjsko-ukraiński nam w tym pomaga

Wojna na Ukrainie spowodowała, że zyskuje nasz rynek IT – donosi "Puls Biznesu". Konflikt rosyjsko-ukraiński wywiera ogromny wpływ na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Najwięcej mówi się o polskich produktach eksportowych, dla których z powodu rosyjskiego embarga trzeba szukać nowych rynków zbytu. Konsekwencje dotyczą także np. usług IT, które w Polce rozwijają się bardzo szybko, a nasz kraj staje się regionalnym liderem.

Apple pozywa rosyjskie firmy. Wyrosło za dużo jabłek

Apple pozywa rosyjski sklep internetowy za naruszenie praw autorskich - informuje "The Moscow Times". Amerykański gigant domaga się od czterech rosyjskich firm i administratora strony łącznie 320 tys. dolarów. Wszyscy mieli niezgodnie z prawem wiązać swoją działalność ze sklepem internetowym APL-MSK.

Tesla sprzedaje używane samochody. Przez internet

Tesla już oficjalnie sprzedaje swoje samochody przez internet - pisze “Business Insider”. W ofercie jest Model S - samochody używane, po leasingu, nawet o kilkadziesiąt tysięcy dol. tańsze niż nowe auta firmy. W ten sposób firma chce dotrzeć do nowych klientów.

Polacy chętniej sięgają po limuzyny, samochody sportowe i kabriolety

- Rośnie zainteresowanie najdroższymi, niszowymi kategoriami samochodów osobowych, tj. największymi autami rodzinnymi z segmentu E, limuzynami z segmentu F oraz samochodami sportowymi i kabrioletami - mówi Mirosław Michna, partner w dziale doradztwa podatkowego, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej w KPMG w Polsce. W pierwszym kw. 2015 roku wartość produkcji sprzedanej producentów motoryzacyjnych wyniosła 32,1 mld zł, tj. o 13,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

PZL Mielec został "zmuszony, aby przemówić". Kontrowersje dot. przetargu na śmigłowce dla armii

Mocna wymiana zdań pomiędzy Ministerstwem Obrony a zakładem PZL Mielec po decyzji o wyborze do dalszych testów śmigłowca Caracal, a odrzuceniu m. in. produktu mieleckich zakładów. "MON zawsze cenił i szanował władze PZL Mielec i zatrudnianych przez nią pracowników. (…) W sprawie decyzji o niezakwalifikowaniu do testów weryfikacyjnych maszyny oferowanej przez Mielec zawsze podnoszono jedynie kwestie merytoryczne. Nigdy nie starano się w sposób celowy i świadomy deprecjonować osiągnięć mieleckiego zakładu i jego załogi" - podkreśla resort.