Emigracja zarobkowa

Emigracja zarobkowa

Polacy nie chcą harować 12 godzin

- Mieliśmy być elitą, a wylądowaliśmy w obozie pracy – skarżą się pracownicy łódzkiego zakładu Dell, którzy polecieli na trzymiesięczne szkolenie do irlandzkiego Limerick.

Wielka Brytania: Polak zabił Polaka

21-letni niewymieniony z nazwiska Polak został w poniedziałek oskarżony o zabójstwo 22-letniego rodaka Tomasza A., którego zwłoki znaleziono w niedzielę nad ranem na farmie w okolicach Peterborough we wschodniej Anglii - donoszą strony lokalnego serwisu internetowego peterboroughtoday.

Za pracą do... Luksemburga

Od 1 stycznie 2008 r. obywatele ośmiu nowych krajów członkowskich UE, w tym Polski, będą mogli legalnie pracować w Luksemburgu. - To doskonała wiadomość dla unijnych gospodarek - komentuje Komisja Europejska.

Niemcy i chcieliby, i boją się

Czy Niemcy otworzą rynek pracy dla przybyszów z nowych krajów członkowskich UE? Nacisk pracodawców ku temu rozwiązaniu jest coraz skuteczniejszy, ale związki zawodowe ostrzegają przed „niespotykanych rozmiarów dumpingiem płacy”.

Coraz więcej Polaków szuka pracy na Wyspach

W ubiegłym roku aż 223 tysiące Polaków zarejestrowało się na brytyjskim rynku pracy - wynika z danych Department of Work and Pensions. To ponad 50 tys. więcej niż dwa lata temu.

Emigranci myślą o powrocie do Polski

Polacy, którzy kilka lat temu wyjechali za granicą, zaczynają myśleć o powrocie. Firmy rekrutacyjne otrzymują od emigrantów coraz więcej zapytań o pracę. Jeszcze rok temu takich zapytań nie było w ogóle - donosi "Puls Biznesu".

Polacy nie chcą wracać do kraju

Polacy nie chcą wracać z Wielkiej Brytanii. Nasi rodacy pracują głównie fizycznie. Ich średnie zarobki to 7,5 tys. zł miesięcznie na rękę - pisze "Gazeta Wyborcza".

Miliardy euro od emigrantów

W ciągu trzech ostatnich miesięcy do Polski wpłynęło ponad 1,5 mld euro od pracujących za granicą emigrantów - pisze "Rzeczpospolita".

Polacy wywożą z Anglii 50-funtówki

Brytyjski bank centralny ma trudności z prześledzeniem obrotu banknotów o nominale 50 funtów, najwyższym dostępnym w obiegu, ale podejrzewa, że wywożą je opłacani w gotówce imigranci zarobkowi.