Najnowsze

Najnowsze

Kary za cofanie liczników. Kto musi się obawiać?

Policja niemal każdego dnia informuje o kolejnych ujawnionych przypadkach zaniżania stanu liczników samochodowych. To efekt zmian w kontrolach drogowych, które weszły od początku roku. Co grozi za cofnięcie licznika? Czy mają się czego obawiać osoby, które nieświadomie kupiły auto używane z zaniżonym przebiegiem? O tym w programie "Bilans" w TVN24 BiS rozmawiali Roman Dębecki z "Auto Świat" oraz Marek Konkolewski, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podatnicy mogą zapłacić miliony za ochronę Harry'ego i Meghan

Chcą być niezależni i żyć jak zwykli ludzie, ale i tak podatnicy będą płacić za ich ochronę. Według brytyjskiej prasy po wycofaniu się z roli członków rodziny królewskiej książę Harry i księżna Meghan będą musieli mieć ochronę, a ta z kolei może kosztować miliony dolarów rocznie. Część z mediów spekuluje, że to Kanadyjczycy poniosą te koszty, gdyż to właśnie tam najprawdopodobniej zamieszkają Meghan i Harry. Jeżeli jednak królewska para pozostanie na Wyspach, to obowiązek ten będzie musiała wciąż regulować Wielka Brytania.

Miliardy dla państwowych mediów

Prawie dwa miliardy złotych mają otrzymać w tym roku Telewizja Polska i Polskie Radio "jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2020 wpływów z opłat abonamentowych" - tak wynika z przepisów, które w czwartek przyjął Sejm. To kolejna ustawa o wsparciu dla państwowych mediów. W latach 2017-2018 w ramach pomocy publicznej (abonament i rekompensaty) media państwowe otrzymały 2,4 miliarda złotych.

Koniec OFE za opłatą. "PiS naprawdę zabiera wasze pieniądze"

Sejm skierował do dalszych prac rządowy projekt w sprawie likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Wcześniej sejmowa większość nie zgodziła się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Zastrzeżenia posłów opozycji dotyczyły między innymi opłaty przekształceniowej związanej z przeniesieniem środków z OFE na Indywidualne Konta Emerytalne.

Niemiecka sieć przejmie sklepy Tesco. Trzy lokalizacje

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie trzech sklepów Tesco przez niemiecką sieć handlową Kaufland. Dotychczasowi pracownicy Tesco 1 lutego staną się pracownikami Kauflandu, a sklepy - po rebrandingu - mają zostać otwarte w połowie przyszłego miesiąca.

Były minister nowym prezesem PGNiG

Największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma nowy zarząd. Powołano prezesa i czterech jego zastępców. Oprócz szefa firmy Jerzego Kwiecińskiego do zarządu wejdą: Jarosław Wróbel, Przemysław Wacławski, Arkadiusz Sekściński oraz Robert Perkowski.

GW: klienci nie musieli tyle stracić. KNF wiedziała o nieprawidłowościach w GetBack

Kontrola Komisji Nadzoru Finansowego w spółce GetBack ujawniła "poważne zastrzeżenia", ale mimo to zwlekała dwa miesiące z powiadomieniem prokuratury i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie wpisała też GetBacku na listę ostrzeżeń publicznych, przez co naraziła inwestorów na straty - to główne tezy raportu Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach w nadzorze KNF i organów państwa nad GetBackiem, do których dotarła "Gazeta Wyborcza".

Kopiowanie dowodu przy wypożyczaniu nart. UODO wyjaśnia

Już za tydzień uczniowie z pięciu województw rozpoczynają ferie zimowe. Dla wielu może oznaczać wyjazd na narty czy snowboard. W związku z tym Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) przypomina, by zadbać o bezpieczeństwo swoich danych, tak by uniknąć przykrych konsekwencji. Wciąż bowiem zdarza się, że od klientów wymaga się pozostawiania w zastaw dokumentu tożsamości w wypożyczalniach sprzętu lub jego kserowaniu.

Chciał dopłacić złotówkę, stracił 18 tysięcy złotych. Policja ostrzega

Policja ostrzega, że wciąż pojawiają się nowe sposoby, za pomocą których przestępcy próbują pozbawić nas pieniędzy. "W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego" - czytamy. Ofiarą takiego oszustwa padł mieszkaniec powiatu legnickiego.

Walka o pracowników z zagranicy. Polska traci konkurencyjność

Polska, która dzięki uproszczonej procedurze zatrudniania pracowników ze Wschodu skutecznie o nich zabiegała, traci konkurencyjność. Miała ją zwiększyć nowa polityka migracyjna, ale po dwóch latach prac wciąż nie jest gotowa - pisze w czwartek dziennik "Rzeczpospolita".

Odcinek autostrady A1 zamknięty na weekend. Utrudnienia dla kierowców

Sześć wiaduktów nad przebudowywaną autostradą A1 w województwie łódzkim zostanie zamkniętych dla ruchu w czwartek 9 stycznia. To nie koniec utrudnień dla kierowców. Na następny weekend, 18-19 stycznia, zaplanowano ich wyburzenie, co będzie wiązało się z czasowym zamknięciem dla ruchu przebudowywanego odcinka A1.

"Rewelacyjny" kontra "budżet dla bogaczy". Gorąca dyskusja w Sejmie

- Tegoroczny budżet pod wieloma względami jest rekordowy. To pierwszy po 1990 roku budżet zrównoważony - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński. Z kolei posłanka KO Izabela Leszczyna podkreśliła, że rządzący podeptali w projekcie ustawy budżetowej "wszelkie reguły, normy i zasady obowiązujące w finansach publicznych".

Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Komisja dała zielone światło

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny opowiedziała się w środę za przyjęciem projektu ustawy, która gwarantuje coroczną wypłatę tak zwanych trzynastych emerytur i rent. W 2020 roku koszt wypłaty świadczeń ma wynieść około 11,7 miliarda złotych. Poparła także projekt w sprawie waloryzacji emerytur i rent. Zgodnie z nim od marca emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 złotych brutto. Najniższe wyniosą 1200 złotych brutto.