Najnowsze

Najnowsze

Chaos w sprawie brexitu. "Niepewność i nagłe zwroty akcji"

Nie wiemy, co tak naprawdę się stanie. Niepewność i nagłe zwroty akcji to główne cechy procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest teraz bezumowny brexit - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Przemysław Kamil Rosiak, radca prawny w KPMG. Ocenił, że rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską będzie bolesny dla obu stron. Dodał też, że w pierwszych latach po opuszczeniu Wspólnoty gospodarka brytyjska na pewno straci, ale po kilku latach się odbuduje, ponieważ oparta jest o silne ekonomiczne fundamenty.

Wysyp nowych tras z Polski. Linia lotnicza ogłasza swoje plany

Od przyszłego lata węgierski Wizz Air uruchomi 15 nowych tras z Gdańska, Krakowa i Warszawy - poinformował we wtorek przewoźnik. Wśród nowych połączeń będą loty miedzy innymi z Warszawy do Turku i Madrytu, a także z Gdańska do Bari oraz z Krakowa do Tromso i Werony.

Prezes ZUS o sposobie na wyższe emerytury. "To wynika ze wszystkich obliczeń"

Nowy system emerytalny oparty jest na jak najdłuższym okresie aktywności zawodowej, dłuższym okresie opłacania składek. Przesunięcie decyzji o odejściu na emeryturę o rok daje przeciętnie 8 procent jej wzrostu - stwierdziła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, która była gościem TVN24 BiS podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Wojna z foliówkami w sklepach. Minister wyjaśnia przyczynę zmiany przepisów

Głównym celem poszerzenia opłaty za reklamówki jest zniechęcenie ludzi do używania toreb foliowych na zakupy - powiedział w programie "Bilans" Henryk Kowalczyk, który był gościem TVN BiS podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Minister środowiska odniósł się również do sprawy opłat za odbiór niesegregowanych śmieci. - Zaproponowaliśmy, żeby różnica między opłatą za śmieci segregowane i niesegregowane wynosiła 1:2. To samorządy zaproponowały w trakcie prac parlamentarnych, żeby te proporcje sięgały nawet czterokrotności. Wyraziliśmy na to zgodę. To jest z korzyścią dla samorządów i mieszkańców, którzy dzięki temu - segregując śmieci - będą docelowo mniej płacić. Taki jest cel - tłumaczył Kowalczyk.

Mieszkanie plus rozkręca się powoli. Wiceminister: mówimy o wielkim programie inwestycyjnym

Sto tysięcy mieszkań to jest sporo ponad 30 miliardów złotych, które trzeba zaangażować, więc mówimy o wielkim programie inwestycyjnym i programie, który będzie miał długoterminowo ogromne znaczenie dla całego rynku budowlano-montażowego - podkreślił wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, który był gościem TVN24 BiS podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak poinformował, obecnie 38 tysięcy mieszkań jest na różnych etapach inwestycji. Zgodnie z danymi Polskiego Funduszu Rozwoju łączna liczba mieszkań już oddanych i mieszkań w budowie w ramach programu to jednak zaledwie 1731. - Od początku mówiliśmy, że program Mieszkanie plus nie jest na jedną kadencję, to byłoby całkowicie nierealne - zaznaczył wiceminister.

Kosmiczna flaga dla prezydenta Dudy na rozpoczęcie targów w Kielcach

Polska flaga, która w 1971 roku obleciała Księżyc na pokładzie Apollo 15 – taki prezent otrzymał we wtorek w Kielcach prezydent Andrzej Duda od amerykańskiego astronauty. Był to jeden z punktów otwarcia 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, czyli największych targów zbrojeniowych w tej części Europy.

Kiedy polska gospodarka dogoni niemiecką? Nowy raport

Przy założeniu utrzymania wzrostu gospodarczego polski Produkt Krajowy Brutto (PKB) na mieszkańca będzie taki jak w krajach starej piętnastki Unii Europejskiej za 14 lat, a Niemiec za 21 lat – wskazuje raport Szkoły Głównej Handlowej zaprezentowany na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

Oto najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków. Raport

Około 2540 złotych - tyle przeciętnie kosztowały tegoroczne wakacje z biurem podróży. To o niemal 11 procent więcej niż przed rokiem. Mimo to, jak wynika z raportu Travelplanet.pl, wyjazdy z biurami podróży były tak samo popularne jak w zeszłym roku. O miano najpopularniejszego kierunku zaciętą walkę stoczyły Grecja i Turcja.

Wniosek o 500 plus dla niepełnosprawnych już dostępny. Zobacz wzór

Świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, tak zwane 500 plus dla niepełnosprawnych, cieszy się dużym zainteresowaniem. W związku tym na miesiąc przed terminem udostępniliśmy formularz wniosku - powiedziała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska.

Wiceminister: to nie jest podatek, opłaty można uniknąć

Od 1 września 2019 roku do wszystkich toreb z tworzyw sztucznych wydawanych w sklepach, poza tak zwanymi zrywkami, będzie doliczana opłata recyklingowa. - Mamy nadzieję, że ten przepis pomoże ograniczyć liczbę toreb foliowych - tłumaczył w TVN24 BiS wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

Duże zmiany w prawie pracy. Ministerstwo wyjaśnia

W najbliższym czasie wejdą w życie ważne zmiany w prawie pracy, między innymi wyłączenie dodatku stażowego z minimalnego wynagrodzenia oraz zmiany dotyczące wydawania świadectw pracy - przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dodatkowe 200 kilometrów szybkich dróg w Polsce. Jest nowy plan

Długość sieci autostrad i dróg ekspresowych docelowo ma się wydłużyć o około 200 kilometrów do 7850 kilometrów, co jest związane z planowana budową Centralnego Portu Komunikacyjnego - wynika z uzasadnienia projektu zmiany rozporządzenia dotyczącego sieci dróg szybkiego ruchu.

Nastroje w przemyśle poprawiły się, ale wciąż są słabe

Obrazujący nastroje w przemyśle wskaźnik PMI dla Polski w sierpniu wzrósł do 48,8 punktu wobec prognozy 47,6 procent - podała firma Markit. Analitycy zwrócili jednak uwagę, że wskaźnik zarejestrował wartość "poniżej neutralnego progu 50,0 dziesiąty miesiąc z rzędu".

"Przygotuj się na brexit". Ruszyła rządowa kampania

W niedzielę brytyjski rząd rozpoczął kampanię "Get ready for Brexit" - "Przygotuj się na brexit". Program ma pomóc mieszkańcom i biznesmenom w przygotowaniu się do zbliżającego się wielkimi krokami wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.