Najnowsze

Najnowsze

Ministerstwo ostrzega przed oszustami. "Nie daj się puścić z torbami"

Wykradanie numerów kart kredytowych, niedostarczenie produktów, za które zapłaciliśmy, lub kradzież naszych danych dostępowych do systemu bankowości internetowej. Takie mogą być efekty działań oszustów, przed którymi ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji. "Nie daj się puścić z torbami" - apeluje resort.

60 tysięcy kilometrów autostopem. "To nie tylko darmowy środek transportu"

1005 dni - tyle czasu potrzebował Jacek Jaraszek, by pokonać autostopem Amerykę Północną i Południową. - Zdarzało mi się też korzystać z innych środków transportu, ale myślę, że 99 procent trasy było pokonanej autostopem - przyznał autor bloga "Życie bez adresu". - Wyszło ponad 60 tysięcy kilometrów autostopem - dodał. Zdaniem Jaraszka autostop "to nie tylko darmowy środek transportu". - To poznani ludzie i przygody z tym związane - stwierdził gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Chodzić bez mapy i zwiedzać zaułki". Podróż do stolicy Austrii

Fryderyk Chopin spędził tu dziewięć miesięcy. Jan Kiepura, nie znając niemieckiego, śpiewał w państwowej operze po polsku. To niektóre z polskich wątków w bogatej historii Wiednia, stolicy Austrii. - Wielka trójca to pałace Schoenbrunn i Hofburg oraz park Prater – tak o turystycznych atrakcjach miasta mówiła w TVN24 BiS Anna Hofstaetter, podróżniczka i autorka bloga ilove.wien. – Oprócz tego proponuję po prostu chodzić bez mapy i zwiedzać zaułki oraz wyjechać poza pierwszą dzielnicę – zachęcała w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Nie spałam całą noc". Polska milionerka o zakładaniu firmy

Nie spałam całą noc. Wiedziałam, że to decyzja ważka i że idę zupełnie w nieznane – tak o rezygnacji z posady w państwowej firmie i założeniu własnej działalności gospodarczej opowiadała w TVN24 BiS Irena Eris, założycielka Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris i jedna z najbogatszych Polek. O przygotowaniu pierwszego kremu, dystrybucji i marketingu w czasach PRL-u, a także postrzeganiu prowadzenia biznesu mówiła w programie "Ostatnie piętro".

Z kamerą samochodową na wakacje. W tych krajach trzeba bardzo uważać

Kamery samochodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Dzięki nim można zarejestrować przebieg ewentualnego wypadku, chronią też przed wyłudzeniami ze strony innych kierowców. Jednak nie wszędzie w Europie można ich używać bez ograniczeń, w niektórych krajach za samo posiadanie tego urządzenia grożą wysokie grzywny.

Grozi nam deficyt pielęgniarek. Prawie połowa wkrótce osiągnie wiek emerytalny

Aż 17 procent pracujących lekarzy osiągnęło już wiek emerytalny, a blisko 31 procent pielęgniarek skończyło 60 lat - podaje portal prawo.pl, powołując się na dane Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Do końca 2020 roku uprawnienia emerytalne będzie miało ogółem 44 procent pracujących obecnie pielęgniarek, czyli prawie 103 tysiące osób.

Ceny ziemniaków ostro w górę. Najnowsze dane

Widzimy to na co dzień na bazarach i w warzywniakach. Teraz potwierdzają to też dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wprawdzie wzrost cen owoców i warzyw wyhamował w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale wciąż niektóre produkty są dużo droższe niż rok temu. Z danych GUS wynika, że na targowiskach najbardziej wzrosły ceny ziemniaków - o 138 procent rok do roku.

Coraz więcej Polaków odchodzi z pracy

Firmy tracą około 16 procent pracowników rocznie, którzy dobrowolnie odchodzą, szukając przede wszystkim wyższego wynagrodzenia lub lepszych możliwości kariery - czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Trump robi krok w tył, a ropa traci

Ceny ropy naftowej w USA nadal, choć nieznacznie spadają po tym, jak prezydent Donald Trump wycofał się w nocy z zapowiadanego odwetu na Iran za zestrzelenie amerykańskiego drona - podają maklerzy.

Cena złota w górę. Kurs najwyżej od ponad pięciu lat

Cena złota wzrosła do poziomu nienotowanego od ponad pięciu lat. Z jednej strony to wynik obaw o skutki przedłużającej się wojny handlowej między USA a Chinami, a z drugiej - kwestia możliwych obniżek stóp procentowych za oceanem.

Oto najlepsze uczelnie świata. Polska daleko w rankingu

W prestiżowym zestawieniu najlepszych uczelni świata - QS World University Ranking - znalazło się w tym roku 16 polskich uczelni. Najlepszy wśród nich okazał się Uniwersytet Jagielloński, który uplasował się na 338. pozycji na świecie. Zwycięzcą rankingu jest amerykański Massachusetts Institute of Technology.

Siedem tysięcy miesięcznie bez podatku. "Wątpliwości" w sprawie planu rządu

Zapowiedź Ministerstwa Finansów dotycząca wprowadzenia zerowego PIT dla osób do 26. roku życia realizuje postulat przedsiębiorców w sprawie obniżenia klina podatkowego, czyli różnicy między kosztem pracodawcy a pensją na rękę - ocenia Przemysław Pruszyński z Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Według niego najsprawiedliwsze byłoby jednak obniżenie obciążeń z tytułu PIT dla wszystkich. Osoba w wieku 25 lat z pensją 7000 złotych miesięcznie będzie zwolniona z PIT, natomiast osoba o dwa lata starsza z wynagrodzeniem 2250 złotych już nie - zauważa.

Turystyczny raj potrzebuje rąk do pracy

Chorwacki rząd zwiększy liczbę zezwoleń na pracę dla obcokrajowców w turystyce i budownictwie – donosi Reuters. To odpowiedź na prośbę pracodawców, którzy borykają się z deficytem pracowników.