Najnowsze

Najnowsze

Polacy coraz dłużej szukają pracy

Czas poszukiwania pracy w Polsce wydłużył się średnio do 2,3 miesiąca, a odsetek osób, które zmieniły w ostatnim półroczu pracodawcę, wyniósł 25 procent - wynika z najnowszego badania agencji Randstad. Jednocześnie czterech na pięciu ankietowanych czerpie satysfakcję z pracy, co jest najwyższym wynikiem w historii badania.

Taksówkarze zażądali wyłączenia popularnych aplikacji. Czy rząd może to zrobić?

"Czasowego wyłączenia aplikacji służących do zamawiania przejazdów" - tego domagają się protestujący taksówkarze. Jak wynika ze wstępnego porozumienia z przedstawicielami rządu tą sprawą we wtorek ma się zająć Rada Ministrów. Eksperci nie pozostawiają jednak złudzeń. - Rząd nie ma prawnej możliwości, by wyłączyć aplikacje - podkreślił dr Paweł Litwiński, adwokat z Kancelarii Barta Litwiński.

Co dalej z egzaminem gimnazjalnym? Ekspert wyjaśnia

W jakich sytuacjach może się odbyć egzamin gimnazjalny? Czy szkoły mogą wspólnie organizować egzaminy? Czy uczeń może samodzielnie zdecydować o podejściu do egzaminu w innej szkole? Kto może być członkiem zespołu nadzorującego przebieg egzaminu gimnazjalnego? To tylko część pytań, na które w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 odpowiadał mecenas Robert Kamionowski, ekspert w dziedzinie prawa oświatowego, partner w Kancelarii Peter Nielsen & Partners.

Unia szykuje rewolucję w przepisach. Dziesięć zakazanych produktów

Unijna dyrektywa plastikowa jest wymierzona głównie w dziesięć produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych najczęściej znajdowanych na europejskich plażach czy w morzach - informuje w analizie firma PwC, która przeanalizowała projekt unijnych regulacji w tej sprawie.

Prezydent: chciałbym, żeby w Polsce żyło się tak, jak w Niemczech

Chciałbym, aby owoce wzrostu gospodarczego były odbierane przez całe polskie społeczeństwo, by były sprawiedliwie dzielone - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Słubic w województwie lubuskim. Dodał, że jego ambicją jest, by "w Polsce żyło się tak, jak w Niemczech".

"Biznes dla Ludzi". Nowe połączenia lotnicze

Nowe połączenia lotnicze z Polski - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Paweł Kunz z Fly4free.pl. W programie pojawiły się także informacje o strajku taksówkarzy.

"Strajk nauczycieli był oczywisty". Ekonomista pokazuje wykres

W ostatnich latach pogłębiły się różnice między przeciętnym wynagrodzeniem w edukacji a przeciętnym wynagrodzeniem w całej gospodarce. Jak zauważa ekonomista Ignacy Morawski ze SpotData, "nauczyciele w szkołach publicznych nie załapali się na wielką falę podwyżek płac ostatnich dwóch lat".

Trzy postulaty protestujących taksówkarzy

Egzekwowanie prawa transportowego, rezygnacja z rządowej nowelizacji ustawy o transporcie drogowym oraz przygotowanie nowego projektu w tej sprawie - to główne postulaty taksówkarzy, którzy w poniedziałek protestowali w Warszawie. Protestujący zawiesili protest do godziny 14 we wtorek, kiedy strona rządowa ma poinformować o swoim stanowisku wobec postulatów.

Rozbudowa pasa w Radomiu. Przetarg przedłużony

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" kolejny raz przekłada termin rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę drogi startowej na lotnisku w Radomiu. Jak wskazano w komunikacie, termin składania ofert został przedłużony do 23 kwietnia "ze względu na duże zainteresowanie postępowaniem".

Skąd środki na podwyżki dla nauczycieli? Propozycja pracodawców

Uważamy, że w przypadku przedstawienia przez rząd oferty podwyżek płac nauczycieli, część brakujących środków można jednorazowo sfinansować z Funduszu Pracy - napisali we wspólnym oświadczeniu Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego. Skrytykowano natomiast finansowanie "trzynastki dla emerytów" środkami z funduszu.