Najnowsze

Najnowsze

Działalność nierejestrowana. Kto może z niej skorzystać? Jak ją założyć?

Nie w każdym przypadku przedsiębiorca musi zarejestrować własną firmę. Rozwiązaniem dla prowadzących drobną sprzedaż jest działalność nierejestrowana. Aby jednak z niej skorzystać trzeba spełnić kilka warunków. Jakie są korzyści z działalności nierejestrowanej? Jak ją założyć? Jak wystawiać faktury? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Rząd szykuje zmianę przepisów, premier apeluje do kierowców

Wysoka kultura jazdy, stop piractwu drogowemu i tworzenie tak zwanych korytarzy życia. O to zaapelował w piątek do kierowców premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości z okazji oddania do użytku fragmentu autostrady A1 od Pyrzowic pod Częstochowę. Wcześniej projekt dotyczący obowiązku tworzenia "korytarzy życia" przygotował resort infrastruktury.

Kierowcy pojadą nowym odcinkiem autostrady. "Nadrabiamy zaległości"

Oddawany fragment A1 od Pyrzowic pod Częstochowę skróci czas podróży o 25 minut - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jesteśmy na dobrej drodze do połączenia północy z południem Europy. Obecna na uroczystości unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska zwróciła uwagę, że "pierwsze decyzje" w sprawie odcinka zostały podejmowane pięć lat temu.

Zrzucił lodówkę ze skarpy, musi zapłacić potężną karę

Chciał się popisać i słono za to zapłaci. Pewien mężczyzna opublikował w internecie nagranie, na którym widać jak zrzuca ze skarpy lodówkę. Do wideo dotarli policjanci i ukarali go karą grzywny w wysokości 45 tysięcy euro, czyli w przeliczeniu ponad 193 tysiące złotych.

Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów w województwie łódzkim, gdzie łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła poziom 44 tysiące złotych - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2018 rok.

Trump zagroził kolejnymi cłami na chiński eksport

Prezydent USA Donald Trump napisał w czwartek na Twitterze, że 1 września nałoży kolejne, 10-procentowe cła na chińskie towary o wartości 300 miliardy dolarów, mimo że w tym tygodniu rozpoczęła się kolejna tura negocjacji handlowych między Waszyngtonem a Pekinem.

Milion aut wjeżdża powoli. "Przeciętnego Kowalskiego nie stać na pojazd elektryczny"

Miał być milion, a według najnowszych szacunków będzie co najwyżej 300 tysięcy. Taką prognozę liczby aut elektrycznych w Polsce w 2025 roku formułuje w swoim raporcie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Na razie po polskich drogach jeździ niecałe cztery tysiące pełnych elektryków, kolejne dwa tysiące to ładowane z gniazdka hybrydy (typu plug-in).

Mąka wycofana ze sklepów. "Może wywołać reakcję alergenną"

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o decyzji nakazującej wstrzymanie wprowadzania do obrotu i wycofanie ze sklepów partii mąki owsianej. Powodem jest wykrycie glutenu w ilości przekraczającej dopuszczalne parametry. "Z uwagi na bezpieczeństwo naszych klientów poprosiliśmy sklepy o wycofanie całej posiadanej mąki owsianej naszej marki" - zapewnił producent.

"Takie praktyki nie powinny mieć miejsca". Idea Bank pod lupą urzędu

Idea Bank wprowadzał konsumentów w błąd podczas sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack - uznał Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzja nie jest prawomocna. Biuro prasowe banku poinformowało tvn24bis.pl, że po zapoznaniu się z treścią decyzji UOKiK, "zostanie podjęta decyzja co do ewentualnych dalszych kroków".

"Polacy kupują dużo i często bez oszacowania, czy stać ich"

Blisko 2,5 miliona - tyle osób figuruje w Krajowym Rejestrze Długów. Jak podano, mimo spadającego bezrobocia oraz rosnących dochodów długi Polaków rosną i sięgają już niemal 46 miliardów złotych. Dodano, że coraz częściej przyczyną zadłużenia nie jest brak pieniędzy, lecz brak zdrowego rozsądku przy zaciąganiu zobowiązań.

Dwa nowe znaki na polskich drogach

Na polskich drogach wkrótce pojawią się nowe znaki drogowe. Będą informowały o odcinkowym pomiarze prędkości. Rozporządzenia w tej sprawie zostały już opublikowane w Dzienniku Ustaw.

500 plus dla niepełnosprawnych. Sejm poparł poprawki Senatu

Posłowie przyjęli poprawki do ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Jedna ze zmian wprowadza zasadę "złotówka za złotówkę". Świadczenie wyniesie nie więcej niż 500 złotych miesięcznie, przy czym łączna kwota tego świadczenia i świadczeń finansowanych ze środków publicznych nie może przekroczyć 1600 złotych.