Najnowsze

Najnowsze

Gigantyczna grzywna za nielegalne MP3

222 tys. dolarów - tyle będzie musiała zapłacić firmom fonograficznym kobieta, która nielegalnie ściągała i udostępniała muzykę przez internet. To pierwszy przypadek procesu wytoczonego przez przemysł muzyczny prywatnej osobie.

Kolejne trujące zabawki z Chin

Ponad 555 tysięcy chińskich produktów, głównie zabawek, zostanie wycofanych z rynku w USA z powodu zbyt dużej zawartości ołowiu. Decyzję podjął amerykański urząd ds. bezpieczeństwa konsumentów.

Google stawia na Polskę

Właściciel największej na świecie wyszukiwarki internetowej Google zamierza powiększyć swoje placówki w Polsce. Chodzi o Kraków, Wrocław i Warszawę.

Pisma z sądu w skrytkach pocztowych

Już od jutra sądy cywilne na wniosek zainteresowanego, będą mogły wysyłać pisma procesowe na adres jego skrzynki pocztowej. Przepisy mają być dużym ułatwieniem, ale już wzbudzają kontrowersje.

Zapłacimy na drodze ekspresowej

Ministerstwo Transportu szykuje rewolucję. Nie chodzi jednak o przyspieszenie budowy autostrad, a wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat. Za jazdę po drodze ekspresowej mają płacić nie tylko ciężarówki, ale też samochody osobowe.

Pocztylion ma łatwiej?

Listonosze - akwizytorzy Pocztyliona mają ułatwiony dostęp do klientów, którym doręczają list z ZUS przed losowaniem OFE. Badania rynku wykazują, że firma może z tego korzystać.

Gilowska: niższych podatków nie będzie

W ciągu najbliższych trzech lat nie mamy co liczyć na kolejne zmiany, które spowodują obniżenie podatków - twierdzi wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Jej zdaniem, redukcja podatków będzie możliwa dopiero po 2009 roku.

"Euro będzie sukcesem Polski"

Organizacja mistrzostw piłkarskich Euro 2012 spowoduje w Polsce boom gospodarczy - takie wnioski wyciągnęli uczestnicy dzisiejszej debaty poświęconej Euro 2012.

Siemens skazany za korupcję

210 mln euro kary ma zapłacić koncern Siemens. Niemiecki sąd nałożył ją po zakończeniu śledztwa w sprawie łapówek wręczanych przez firmę.

Śmiercionośne wiertarki

Dziesiątki polskich majsterkowiczów w niebezpieczeństwie. Obudowy wiertarek udarowych Verto są źle zmontowane i ich użytkownikom grozi porażenie prądem.

Co kupią RDŻ? - spekulacje trwają

Kolejny polski przewoźnik zaprzecza, jakoby miał zostać kupiony przez Rosyjskie Koleje Żelazne (RDŻ) i Deutsche Bahn. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa oświadczyła, że nie planuje zmian własnościowych.

PKP Intercity w prywatne ręce?

PKP Intercity zmierza w stronę prywatyzacji. Zarząd firmy złożył już wniosek o przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.

Politycy na Wyborczym Biznes Lunchu

Finanse publiczne, Euro 2012, fuzje i przejęcia, prywatyzacja - te i inne tematy poruszą czołowi dziennikarze TVN CNBC Biznes w rozmowach z politykami. 8 października ruszy nowy program stacji - Wyborczy Biznes Lunch.

Brytyjscy listonosze strajkują

Brytyjscy listonosze rozpoczęli 48-godzinny strajk. 130 tysięcy pracowników brytyjskiej poczty domaga się podwyżek płac i protestuje przeciwko zwolnieniom.

Pod Krakowem składają ciężarówki

Gigant w branży samochodów ciężarowych - niemiecki koncern MAN - otworzył nową fabrykę w podkrakowskich Niepołomicach. Do 2010 roku ma w niej pracować 650 osób.

Moskwa w liście straszy kolejnym embargiem

Wojciech Mojzesowicz krytycznie odniósł się do embarga na mączkę rybną z Polski, które wprowadziła wczoraj Moskwa. A Rosja w przysłanym dziś resortowi rolnictwa piśmie ostrzega przed kolejnymi ograniczeniami.

Polaczek popiera komisję ds. autostrady A1

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia powodów opóźnień w budowie autostrady A1. Ich zdaniem winny jest minister transportu. - Jestem jak najbardziej za - ripostuje Jerzy Polaczek.

Inflacja do końca roku w pobliżu celu

- Postawa "wait and see" w polityce pieniężnej wydaje się obecnie właściwa - stwierdził prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek. Podkreślił jednocześnie, że sytuacja na polskim rynku jest stabilna.

Fuzja Pekao i BPH: wkrótce rejestracja

- Wkrótce do sądu trafi wniosek o rejestrację fuzji Pekao SA i Banku BPH - poinformował prezes Pekao Jan Krzysztof Bielecki. Wczoraj Komisja Nadzoru Bankowego zgodziła się na podział BPH. Zgoda była niezbędna do zakończenia procesu fuzji.

Wieczni studenci pójdą do wojska?

Studenci, którzy rozpoczęli naukę przed rokiem akademickim 2002/2003 i jeszcze się nie obronili, powinni to zrobić przed końcem roku. W przeciwnym razie mogą zostać powołani do wojska - donosi "Gazeta Prawna".

Prestiżowa porażka Orlenu

Sieć stacji benzynowych marki Orlen w Niemczech wkrótce stanie się przeszłością. Polski koncern nie wycofuje się jednak z niemieckiego rynku, a jedynie zmienia markę swoich stacji - donosi "Puls Biznesu".

Podział BPH to duże zmiany dla klientów

Zgoda Komisji Nadzoru Bankowego na podział Banku BPH może oznaczać duże zmiany dla klientów tzw. mini-BPH. Droga od odkupienia tej części banku od UniCredit przez GE Money jest teraz otwarta - pisze "Parkiet".

Deficytu w budżecie nie ma

- Po 9 miesiącach tego roku budżet państwa nie odnotował deficytu. Pod kontrolą jest też tempo wzrostu zadłużenia państwa - powiedziała minister finansów Zyta Gilowska w "Sygnałach Dnia".

Prywatyzacja Banku Zachodniego pod lupą prokuratury

Płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie prywatyzacji Banku Zachodniego. Dotyczy ono m.in. wypłaty wynagrodzenia spółce Henryki Bochniarz Nicom Consulting, która miała popełnić błędy przy doradzaniu podczas tej prywatyzacji.

Listonosze nie chcą nosić ulotek wyborczych

Małopolscy listonosze buntują się przeciw politykom. – Nie będziemy roznosić ich ulotek wyborczych. Płacą tyle, co kot napłakał - mówią. W urzędzie pocztowym w Wadowicach 24 na 25 listonoszy podpisało już odmowę roznoszenia ulotek do mieszkań.

Cyfrowa TV za miliard

Polkomtel, TVP i Polskie Radio podpisały porozumienie w sprawie utworzenia telewizji cyfrowej. Wydadzą na ten cel miliard złotych - donosi "Puls Biznesu", który dotarł do szczegółów umowy.

Samorządy kiepsko wykorzystują unijne fundusze

Najlepsze dla przedsiębiorców samorządy przeznaczają na rozwój firm co trzecią złotówkę z unijnych funduszy. Te gorsze, zaledwie co piątą. Tymczasem powinny przeznaczać na ten cel co najmniej 40 proc. otrzymanych od Unii funduszy - donosi "Rzeczpospolita".