Najnowsze

Najnowsze

Milion w portfelu

W tej odsłonie programu przedstawiamy inwestycje Witolda Chuścia, członka zarządu Altus TFI. Co przyniosło największe stopy zwrotu w portfelu, który od początku inwestycji zarobił 2,6%? Jakie aktywa stanowiły dlań największe obciążenie? O tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Produkcja w górę

Poprawy kondycji producentów i hamowania wzrostu cen w fabrykach spodziewają się ekonomiści. Szacują, że w lipcu produkcja urosła o 4,05% w skali roku wobec 1,2% w czerwcu. Z kolei ceny miały rosnąc o 3,9% w lipcu wobec 4,4% w czerwcu. O kondycji polskiej gospodarki mówi Piotr Bujak, główny ekonomista Nordea Bank Polska

Firmy wobec spowolnienia

Skoro gospodarka hamuje to szukamy branż i spółek odpornych na spowolnienie i recesję i ostrzegamy przed szczególnie na nią wrażliwymi. Pomaga nam w tym Roland Paszkiewicz, dyrektor działu analiz CDM Pekao SA

Grecja jeszcze poczeka na kolejną porcję europomocy

Eksperci Europejskiego Banku Centralnego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Komisji Europejskiej wrócą do Aten na początku września, by ostatecznie ocenić stan realizacji reform - poinformował rzecznik KE. Oznacza to, że decyzja o wypłacie kolejnej transzy pomocy dla Aten może zapaść dopiero w październiku.

Raport z rynku nieruchomości

Tanieją nieruchomości w dużych miastach. Średnia cena metra kwadratowego na rynku wtórnym spadła poniżej 7 tys. zł za metr kwadratowy. Co zrobić by było jeszcze taniej? Jak negocjować i ile można jeszcze zaoszczędzić? Home Broker Przygotował raport o rynku nieruchomości. Z Robertem Stankiewiczem rozmawia o nim, Bartosz Turek, analityk Home Broker.

Parabanki w parapaństwie

Jak nie wylać dziecka z kąpielą czyli propozycje takiego uregulowania działalności firm zajmujących się finansami, by ich nie przeregulować. Na temat instytucji finansowych Rober Stankiewicz rozmawia ze Stanisławem Kluzą, byłym szefem KNF i byłym Ministrem Finansów

Zaskakująco dobre dane z przemysłu

Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 5,2 proc. w porównaniu do lipca 2011 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,3 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To lepszy wynik niż w czerwcu, jednak ekonomiści przewidują w najbliższych miesiącach spadek produkcji.

W poszukiwaniu wartości na NewConnect

Na NC jest obecnych 408 spółek, z czego 123 są umieszczone w segmentach niepłynnych. Jak po sezonie wyników za drugi kwartał szukać nieoszacowanych spółek na rym rynku, podpowiada Radosław Tadajewski, prezes Grupy Trinity.

Wartość amerykańskiego konsumenta

Konsumenci za oceanem - w lepszych nastrojach niż oczekiwano. Wskaźnik nastrojów konsumenckich obliczany przez Uniwersytet Michigan w sierpniu wzrósł więcej niż oczekiwano. Znamy już wyniki Wall-marta, a także Home Depot i GAP. O tym na ile klienci za oceanem są skłonni do zakupów porozmawiamy Romanem Rewaldem, partnerem Weil Gotshal & Manges.

Spółki dywidendowe

Czy warto inwestować w spółki, które dzielą się swoim zyskiem? Rozmowa z Adamem Zarembą, głównym ekonomistą IDEA TFI.

Wskaźnik dobrobytu

Od półtora roku kurczy się wskaźnik dobrobytu. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskaźnik, który ma pokazywać ekonomiczną kondycję społeczeństwa spadł w sierpniu o 0,4 punktu do 93,6 pkt. Jak mówi dr Maria Drozdowicz-Bieć z Instytutu BIEC, spadek wskaźnika oznacza niższy wkład konsumpcji do PKB.

Centrum wyników - Miraculum

Producent kosmetyków Miraculum oficjalnie zapowiada wzrost przychodów w tym roku o ponad 50% i solidny zysk ze sprzedaży.

Izostal idzie po rekord?

Izostal czyli producent izolacji do rur - to spółka która może być odporna na spowolnienie gospodarcze – tak twierdzą analitycy DM BOŚ i rekomendują trzymanie akcji.

Kobieta w zarządzie daje lepsze wyniki

W ciągu ostatnich sześciu lat firmy, w zarządach których była przynajmniej jedna kobieta, osiągały o 26 proc. lepsze wyniki niż te zarządzane wyłącznie przez mężczyzn - wynika z raportu Credit Suisse Research Institute, na który powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

Singapur - to będzie najbogatszy kraj świata. Europa na samym końcu

Teraz łatwiej wzbogacić się w Azji niż w USA. Singapur będzie najbogatszym krajem na świecie, a tuż za nim Honkgong, Tajwan i Korea Południowa. Ameryka zostanie zepchnięta na 5. miejsce - twierdzą autorzy raportu Citibanku, który przewiduje, jakie państwa będą mieć najbogatszych obywateli do 2050 roku. W tym czasie stare gospodarki będą mieć najgorsze tempo wzrostu: najbogatsze kraje Europy znajdą się na końcu listy.

Wielka piramida finansowa zlikwidowana. W USA

Firma z Karoliny Północnej, która przyjmowała pieniądze od klientów za pośrednictwem strony internetowej, okazała się wielką piramidą finansową na krawędzi upadku. Sąd - na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów wartościowych i Giełd (SEC) - zamroził jej aktywa.

USA rozważa uruchomienie rezerw paliwa

Biały Dom potwierdził, że rozważana jest możliwość uruchomienia państwowych strategicznych rezerw ropy, a władze Stanów Zjednoczonych pilnie śledzą rozwój sytuacji na globalnym rynku naftowym.

Milion w portfelu

Podsumowania portfeli gości dokonuje Tomasz Publicewicz, prezes Analiz Online. Portfel jednego z gości, Andrzeja Kaczorowskiego, członka zarządu Investor Holding, doradcy inwestycyjnego przynosi zyski 17%. Jak prezentuje się on na tle portfeli innych gości naszego doświadczenia edukacyjnego, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza

Benefity pozapłacowe

Nie masz szans na podwyżkę – jakiej innej bonifikaty możesz oczekiwać czyli pozapłacowe formy wynagrodzenia. O tym, w jaki sposób pracodawcy wynagradzają pracowników, mówi Renata Kucharska-Kawalec, kierownik projektu w Sedlak&Sedlak

Praca i płaca

Ekonomiści przewidują, że w VII zatrudnienie stanęło w miejscu i w skali roku w polskich firmach nie przybyło etatów. Coraz wolniej rosną też płace. Według ankiety Reutersa lipcu średnia pensja była o 3,9% wyższa niż rok wcześniej wobec wzrostu o 4,3% w czerwcu. Jeśli jednak odejmiemy od tego tempo wzrostu cen może okazać się, że realnie płace spadają. O rynku pracy mówi Jarosław Janecki, główny ekonomista Societe Generale.

Nowa sieć komórkowa w Polsce

Co Virgin Mobile zmieni na polskim rynku. Początkowo ma oferować usługi pre-paid. Jakie propozycje dla klientów będzie miał nowy operator komórkowy, mówi Witold Tomaszewski, Red. Naczelny Telepolis

Inwestuj z głową

Unikanie parabanków to nie wszystko. Nawet jeśli bowiem powierzamy oszczędności instytucjom nadzorowanym, uczciwym i pewnym, to ciągle nie oznacza to bezpieczeństwa inwestycji. Jak maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo swojej inwestycji, jak oszacować ryzyko na jakie nas stać, jakie są podstawowe błędy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, na ile bezpieczeństwo zwiększyły ankiety inwestycyjne, mówi Jarosław Dominiak, Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Pensje w dół, zatrudnienie nie rośnie

Przeciętne wynagrodzenie brutto w lipcu 2012 roku wyniosło 3,7 tys. zł, i w porównaniu do czerwca spadło o 1,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jak podaje GUS, w lipcu w przedsiębiorstwach zatrudnionych byłe tyle samo osób co w czerwcu.

Obowiązki na NewConnect

Od lipca na rynku NewConnect zostały stworzone dwa segmenty, w ramach których notowane są spółki o niższej płynności akcji.

Wartość rynku hotelarskiego

A jak podał Instytut Turystyki - w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej obcokrajowcy zostawili w Polsce blisko miliard złotych - to o 200 tysięcy więcej niż oczekiwano. Statystycznie kibic wydał w czasie pobytu ponad 1,5 tysiąca złotych, a łącznie z kosztami noclegów i transportu ponad 2600 złotych.