Rynek walutowy pod lupą. Dolar w stosunku do euro najmocniejszy od dwóch lat, do franka od 15 miesięcy. Złoty sie osłabia. Tracą surowce ale za to libor frankowy nie rośnie.
Gino Rossi gotowy do emisji, która ma dać spółce szansę na złapanie ożywczego oddechu. Handlująca butami i modą dla pań spółka zapłaci jednak za kolejną szansę na restrukturyzację wysoką cenę, a konkretnie zrobią to jej akcjonariusz. Gion może wyemitować do 16 mln nowych akcji z PP, przy obecnym kapitale podzielonym na 32 miliony akcji. Rynkowa wartość takiego pakietu to około 20 mln zł. Czy warto przeprowadzić tak dużą emisję ? Czy nie lepszym pomysłem byłaby sprzedaż rentownej części biznesu a więc marki Simple ? Naszym gościem jest prezes spółki Tomasz Malicki
Trudny biznes spółki, której udało się wypracować zysk za cały 2011, ale pierwszy kwartał już znacznie słabszy. O pomysłach na zarabianie w nowych obszarach i rentowności poszczególnych segmentów działaności mówi Michał Lisiecki.
Rynek walut pod lupą. Dolar skazany może być na wzrosty, bez względu na dane amredykańskie waluta może się umacniać. Jak się ustawić przed piątkowymi danymi mówi Daniel Kostecki.
Ile dywidendy z zysku największego producenta energii w Polsce. Dziś walne zgromadzenia akcjonariuszy i decyzja o podziale zysku za ubiegły rok. Skarb państwa ma co raz większy apetyt na pieniądze z największych giełdowych spółek. O dywidendową strategię dla Polskiej Grupy Energetycznej i jej konsekwencję dla projektów inwestycyjnych pytamy kolejnego goscia Dnia na ZRynkach – Stanisława Ozgę z DM PKO BP
Komunikacja cyfrowa, nowe technologie a ostatnio na fali fejsbukowego szaleństwa biznes związany z portalami społecznościowymi – to pomysły na biznes grupy ADV. Nowe pomysły mają chyba szansę na przynajmniej częściowy sukces, bo po wynikach pierwszego kwartału widać że grupa jest w stanie dynamicznie zwiększać przychody i jednocześnie poprawiać rentowność. Ile może zarobić w całym roku ? O to pytamy prezesa ADV – Konrada Pankiewicza
Dobre zarządzanie - nie tylko w finansach to oczywiście podstawa biznesowego sukcesu - którym warto się pochwalić. A okazją do tego jest na przykład konkurs Przedsiębiorca Roku.
Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się problemów finansowych banku Bankia na resztę hiszpańskiego sektora finansowego i dalej na Europę - to pytanie zadają sobie decydenci i analitycy.
Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, po tym jak wezwała Greków, aby płacili podatki, stała się celem ataków. Oskarżono ją o hipokryzję, bo sama nie płaci podatku dochodowego, choć zarabia więcej niż Barack Obama.
Złoty znów staje się ofiarą strachu inwestorów o kondycję finansową innych krajów. Tym razem chodzi o Hiszpanię. Polska waluta od rana osłabia się względem franka, euro a przede wszystkim dolara.
W tym roku pierwszy raz większość podatników skorzystała z możliwości podarowania 1 proc. swojego podatku - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Podatnicy samodzielnie rozliczający się z fiskusem oddali go organizacjom pożytku publicznego.
Narodowy Bank Polski wraz z policją będzie informować kibiców, którzy przyjadą do Polski na Euro 2012, o wyglądzie naszych banknotów i stosowanych na nich zabezpieczeniach. Kampania ma uchronić przed oszustwami.
Chiny znów będą dopłacać do wymiany starych samochodów na nowe - tak donoszą agencje informacyjne, w tym agencja Reutera, powołując się na źródło w chińskim rządzie.
Pilnujemy wydarzeń na rynku walut, kurs EUR/USD balansuje na krawędzi 1,26. Wydarzenia w Hiszpanii i Grecji cały czas są ważne dla inwestorów. Z Andrzejem Stefaniakiem przyglądamy sie sytuacji na rynku walutowym.
Jarosław Kaczyński chętnie spotka się Bronisławem Komorowskim "aby przestawić swoje argumenty" ws. reformy emerytalnej. - Jestem gotów do takiej rozmowy - powiedział prezes PiS.
Szef KNF chce obniżenia opłat dla domów maklerskich przez GPW, mówi także o obniżeniu opłat na rzecz nadzoru. O tym jak wszystkie te regulacje wpłyną na biznes Giełdy jako spółki w której zaangażowani są inwestorzy indywidualni. Na ten temat rozmawiamy z goście Dnia na Rynkach, Robertem Majem.
Z Warszawy do Pekinu - bez przesiadki. Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie ze stolicą Chin. Pierwszym rejsem polecieli między innymi prezydentowa, Anna Komorowska i wicepremier, Waldemar Pawlak. Za sterami kapitan Tadeusz Wrona. Wtorkowy rejs odbył się jeszcze Boeingiem, docelowo - Dreamlinerem.
Ze względu na bankructwo węgierskiego flagowego przewoźnika "Malev" i drastyczne spadki przychodów, jeden z trzech terminali lotniska w Budapeszcie został w nocy z wtorku na środę zamknięty aż na pięć lat.
Po raz pierwszy od IV kw. 2010 roku, w I kw. bierzącego roku banki zanotowały dodatnią dynamikę sprzedaży kredytów samochodowych - wynika z danych Open Finance, które przytacza "Puls Biznesu".
Wtorek godz 16.10 wylot ze stołecznego Lotniska Chopina, dziewięć godzin później lądowanie w Pekinie. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie z Warszawy do Chin.