140 miliardów złotych, czyli prawie 10 procent polskiego PKB - taka kwota jest do podziału na rynku budownictwa energetycznego w Polsce - wynika z raportu firmy PMR.
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu były droższe o 3,8 proc. w stosunku do sierpnia 2011 roku - podał Główny Urząd Statystyczny. To trzeci miesiac z rzędu, kiedy ceny rok do roku spadają.
Jak model ten pomagający w wycenie papierów wartościowych czy obliczaniu stopy zwrotu na rynku kapitałowym może pomóc zarabiać? Na ten temat rozmowa z dr Stanisławem Urbańskim, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie. Rozmowa w czasie konferencji, której patronuje TVN CNBC
Siła i potencjał franka szwajcarskiego po decyzji banku centralnego o stopach procentowych i prognozach makroekonomicznych. Rozmawia o tym z Robertem Stankiewiczem Marek Rogalski, główny analityk walutowy BOŚ.
Polska powinna bardzo ostrożnie podchodzić do pomysłu wejścia do europejskiej unii bankowej mówi w TVN CNBC wiceprzewodniczący KNF Wojciech Kwaśniak. Jego zdaniem przystąpienie to tego projektu jest niekorzystne, bo polska miałaby mniejsza prawa od innych krajów członkowskich ze strefy euro.
- Nie będzie podwyżki cen gazu. Zdecydowałem się odmówić zatwierdzenia wnioskowanej przez PGNiG zmiany taryfy - zapowiedział w rozmowie z TVN CNBC prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Marek Woszczyk.
PGNiG nie ma nic do ukrycia, jeśli chodzi o gaz łupkowy - powiedziała w środę dziennikarzom prezes spółki Grażyna Piotrowska-Oliwa. Skomentowała w ten sposób zapowiedź NIK rozpoczęcia audytu dotyczącego poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego w Polsce.
Nowy unijny projekt europejskiego nadzoru bankowego ma obejmować całą strefę euro. Jose Manuel Barroso mówi, że nadzorem mają być objęte wszystkie banki a niemiecki minister finansów wolałby żeby podlegały mu tylko największe. O planach wprowadzenia europejskiego nadzoru bankowego rozmawialiśmy z Krzysztofem Kalickim, prezesem Deutsche Bank Polska.
Od początku inwestycji portfel Jacka Dekarza stracił 6%. Od maja zyskał on 2,3%. Najwiękzy zysk wypracowały fundusze inwestycyjne. O składzie portfela w rozmowie Roberta Stankiewicza.
Muza czekając na sezon świąteczny znacząco tnie koszty, ale pozwala to tylko ograniczać straty, zysków nie widać. O wynikach spółki, a także o tym jak będzie wyglądać kluczowy sezon świąteczny, rozmawialiśmy z prezesem Muzy, Marcinem Garlińskim.
Po liberalizacji rynku energii elektrycznej ten sam proces czeka rynek gazu. Ważnym graczem na obydwu rynkach chce być Ideon, czyli dawny Centrozap. O planach spółki rozmawialiśmy z Damianem Kusem, wiceprezesem Ideonu i dyrektorem ds. energetyki i handlu.
Wato zamienić stare konto w banku na nowe tańsze. Drogie SA wypłaty z obcych bankomatów. Koszt obsługi rachunku bankowego jest wyższy niż opłata za jego prowadzenie. O tym w rozmowie z Pawłem Majtkowskim, głównym analitykiem Expandera
Czy sektor farmaceutyczny na warszawskiej giełdzie to dobre miejsce do przeczekania spowolnienia gospodarczego? O dwóch spółkach z tej branży, Pelionie i Farmacolu, rozmawialiśmy z Sylwią Jaśkiewicz, analitykiem DM IDM SA.
Strefa euro zmienia się na naszych oczach a politycy próbują podejmować działania umożliwiające wyjście tego trwającego już tyle lat kryzysu.
Ale jak wpłynie to na finanse osobiste nas mieszkańców Polski a także mieszkańców całej zjednoczonej Europy? O tym w rozmowie z Krzysztofem Stupnickim, prezesem Amplico TFI
Wartość dóbr luksusowych na świecie i w Polsce. W Europie ich sprzedaż wciąż rośnie. NA ten temat mówi Zbigniew Jusis, partner w Dziale doradztwa transakcyjnego Ernst&Young.
Wyprzedaż części metali przemysłowych potwierdza hamowanie sektora budowlanego w Chinach. Przedstawiamy raport surowcowy XTB. Gościem programu Wartość! Jest Paweł Kordala, analityk XTB
Komisja Europejska przedstawi projekt nadzoru bankowego dla strefy euro. Najprawdopodobniej zaproszenie dostanie także Polska. Jak wpłynie to na wycenę banków w Polsce? Inedks Wig-Banki wyszedł z rocznego trendu horyzontalnego przebijając się przez silne opory. Akcje banków notują wyższe wolumeny obrotów. Rozmowa z Łukaszem Wardynem, dyrektorem zarządzającym City Index.
Rynek obligacji po wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego ws. Zgodności ESM z prawem. Temat ten porusza w rozmowie Roberta Stankiewicza Dariusz Lasek, dyrektor inwestycyjny ds. papierów dłużnych Union Investment
- To dobry dzień dla Niemiec i dobry dzień dla Europy - powiedziała po wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego niemiecka kanclerz Angela Merkel. Trybunał zgodził się w środę na ratyfikację funduszu ratunkowego EMS, który jest jednym z kluczowych instrumentów walki z kryzysem w strefie euro.
Nie tylko końcówka tego roku, ale i przyszły rok mają być kiepskie dla branży budowlanej. Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Pracowników Budownictwa mówił w Pieniądzach od Rana, że brakuje nowych kontraktów, więc firmy będą zwalniać.