Najnowsze

Najnowsze

Dobroczynność

Konkurs na Dobroczyńcę Roku organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii, której prezes, Paweł Łukasik jest gościem Roberta Staniewicza.

Rynek surowców w II kwartale

Popyt na złoto w 2011 roku sięgnął 4067 ton. O rynku surowców rozmowa z Pawłem Kordalą, analitykiem rynków surowcowych X-Trade Brokers

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Janusza Dancewicza, głównego ekonomisty DZ Banku zyskał 4,73%. Co wpływa na taki wynik i jakie zmiany zajdą w portfelu, o tym w programie.

Nieruchomości w Portugalii

Nowe nieruchomości w Portugalii objęte są 5-letnią gwarancją. Czy jest to atrakcyjna propozycja inwestycyjna? Informacje na temat rynku nieruchomości w rozmowie z Grzegorzem Grubałą, Greg-Nieruchomości

Dokąd na majówkę

Gdzie się wybrać, żeby spędzić niesamowity wyjazd, zrelaksować się i dodatkowo pozwiedzać? Podpowiedzią może być ranking 10 najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Europie w 2012 r. według European Consumer Choice (ECC). Więcej w rozmowie z Jakubem Wronkowskim, FRU.PL

Day trading

O warunkach inwestowania w akcje w systemie dziennym mówi Robert Raszcszyk, dyrektor ds. wsparcia operacyjnego DM BZ WBK

Sezon wyników w USA tuż tuż

Początek sezonu wyników w Stanach Zjednoczonych. Po sesji na Wall Street wyniki za pierwszy kwartał publikuje Alcoa. Więcej w rozmowie z Piotrem Kuczyńskim, głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion

Użytkowanie wieczyste

Czym różni się ta forma od prawa własności? Jak zmienić użytkowanie we własność? Z jakimi kosztami się to wiąże? Informacji na te tematy udziela mec. Anna Piecuch, kancelaria Chałas i Wspólnicy.

Demografia a nieruchomości

Od 2017 roku będzie malała liczba gospodarstw domowych, co przełoży się na ceny nieruchomości. Kiedy i gdzie i za ile kupować, aby zarabiać na nieruchomościach, radzi Tomasz Kołodziejczyk, pełnomocnik Renet Property Group.

Najbogatsi politycy świata mają miliardy dolarów

"Ile warte są miliardy dolarów, jeśli nie mogą zapewnić prezydentury?" - pyta magazyn "Forbes", prezentując listę najbogatszych polityków świata 2012 roku. Prawda jest taka, że miliarder często zostaje politykiem. Najbardziej znani bogacze u władzy? Zwycięzca rankingu - burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg i Silvio Berlusconi, były premier Włoch, który zajął 4. miejsce.

Analogowa telewizja pożyje dłużej?

Pierwsze z analogowych nadajników telewizyjnych mogą być wyłączane później niż zakładano - informuje prezes UKE Magdalena Gaj. Decyzja zostanie podjęta po Euro 2012, jeśli nie będzie poprawy w wyposażeniu domów w urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej. O możliwych zmianach harmonogramu wyłączeń nadajników analogowych Gaj poinformowała w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Polski dłużnik zalega co najmniej 16 tys. zł

Mężczyzna w wieku od 30 do 39 lat, najczęściej mieszkający w województwie Śląskim lub Mazowieckim, mający do spłacenia co najmniej 16,5 tys. zł - tak opisuje przeciętnego polskiego dłużnika w swoim raporcie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Rekordzista ma do spłacenia kilka tysięcy razy więcej a dokładnie 96,4 mln zł.

Jabłko rośnie jak na drożdżach

We wtorek akcje Apple osiągnęły wartość 644 dolarów, a wartość rynkowa firmy przekroczyła próg 600 mld dol. Jeszcze w lutym firma z Cupertino warta była o 100 mld dol. mniej. Zdaniem niektórych ekspertów Apple może być pierwszą "bilionową firmą". Jej szef Tim Cook jest zaś najlepiej zarabiającym prezesem w USA.

Gazele Biznesu

Legnicka firma CaseTech Polska nagrodzona tegoroczną Gazelą Biznesu w woj. dolnośląskim. Rozmowa z Monika Pilch, Dyrektor Zarządzającą, Członkiem Zarządu CASETECH POLSKA Sp. z o.o.

Biznes w sieci

Biznes w Internecie może być źródłem wielkich zysków. Pokazuje to między innymi przykład 13-osobowej firmy Instagram kupionej za miliard dolarów. Jak wygląda zakładanie i prowadzenie biznesu internetowego w branży księgarskiej? Rozmowa z Marcinem Chudym, właścicielem i założycielem księgarni Profit.

Opóźnienia w dotacjach

Składałeś wniosek o dotację w ramach działania 9.5 w woj.e mazowieckim w sierpniu ubiegłego roku. Już niedługo możesz się dowiedzieć, czy Twój wniosek się zakwalifikował do wsparcia. Dlaczego, np. prywatne szkoły językowe muszą czekać blisko 8 miesięcy na decyzję. Podpowiemy także, gdzie w najbliższym czasie można się zgłaszać po pieniądze na własny biznes w ramach działania 6.2. Rozmowa z E. Szymanik, Z-cą Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Programów Unijnych.

Kongres Kadry

23 kwietnia rusza w Warszawie Kongres Kadry. W jaki sposób kształtować system wynagradzania i motywowania pracowników, którzy są odpowiedzialni za sprzedaż w firmie? Czy warto uzależniać pensje od wyników sprzedaży? Rozmowa z W. Moszyńskim, Dyrektorem Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Money Expert.

Praca w Święta

Za nami Wielkanoc, przed nami długi weekend majowy. W czasie Świąt właściciele jednej z restauracji sami obsługiwali gości, bo bali się kontroli PIP. Efekt? Niezadowoleni klienci z powolnego serwisu. Przypomnimy raz jeszcze, kto może śmiało prowadzić biznes w Święta bez obawy, że skontroluje go PIP. Rozmowa z Martą Urmiłowicz, Specjalistą w OIP w Białymstoku.

Strategia eksportowa

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło 43 Centra Obsługi Inwestorów dla mikro-, małych i średnich firm. 15 placówek jest w Polsce, pozostałe w wybranych krajach. Jak korzystać z usług Centrów? Rozmowa z Iloną Antoniszyn-Klik, Wicemnister Gospodarki.

Czarna lista barier

PKPP Lewiatan opublikował listę przepisów, które jego zdaniem utrudniają prowadzenie biznesu w 2011 roku. Niestety jest ona dłuższa niż rok wcześniej. Zgodnie z opracowaniem, na każdy dzień roku przypada jedna bariera i jeszcze jedna jest dodatkowa. Zdaniem Lewiatana największe osiągnięcie to zamiana zaświadczeń na oświadczenia, a także wprowadzenie możliwości zastępowania oryginału dokumentu – kopią w niektórych sytuacjach. Rozmowa z Michałem Jarosem, posłem PO.

Jak zarobić na Euro 2012?

Euro 2012 – jak zarobić na ruchu turystycznym – to pytanie branża zadawała sobie od dawna. Wśród tych, którzy chcą zjeść trochę tego piłkarskiego tortu jest spółka Netmedia. Niedawno analitycy DM PKO BP zalecili kupowanie akcji spółki – wyceniając ją o 30% wyżej od rynku. O sytuacji w spółce przed Euro 2012 mówi Andrzej Wierzba.

Czy Oponeo wyeliminuje czynnik sezonowości?

O 87 procent rok do roku wzrosły przychody spółki Oponeo.pl W I kwartale. Spółka zarabia coraz więcej na rynku zagranicznym. pierwszy kwartał wygenerował 46 milionów złotych przychodów, a dla porównania najlepszy zawsze IV kwartał daje firmie ponad 70 milionów złotych przychodów. W wynikach Oponeo wciąż duże znaczenie ma sezonowość, ale ma to się zmienić po wejściu w segment części zamiennych. O tym mówił w Dniu na Rynkach Dariusz Topolewski.

Perspektywy branży odzieżowej

Pierwszy kwartał był ubrany w zyski – patrząc na wyniki odzieżowego LPP, czy obuwniczego NG2 nie ma wątpliwości, że Polacy wymieniali swoje garderoby. Obroty LPP w marcu wzrosły o 42% rok do roku, a marża brutto przekroczyła 61%. 3 marca za jedna akcje odzieżowego LPP trzeba była płacić 3 tysiące złotych. W przypadku NG2 przychody wzrosły w marcu o 29%. wyników nie pokazał Redan. Jakie są perspektywy przed branżą o tym mówi Adam Kaptur – analityk Millenium DM.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

W kategorii sukces do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta nominowany jest Andrzej Przybyło prezes giełdowej firmy AB SA. Spółka generuje ponad 4 miliardy złotych przychodów, posiada 13,500 tysiąca kontrahentów i sprzedaje produkty 400 marek. Czy w Polsce łatwo jest powiedzieć o sobie, że osiągnęło się sukces? O tym mówi prezes firmy Andrzeja Przybyło.

Będzie korekta wyników Investcon Group?

Inwestują w akcje, zarabiają na wprowadzaniu spółek na rynek giełdowy i doradzają przy emisji obligacji samorządowych. W pierwszym kwartale wartość akcji w posiadaniu Investcon group sięgnęła prawie 25 milionów złotych. W najbliższych miesiącach firma ma zamiar zarobić na debiucie trzech kolejnych firm. Jak prezes firmy ocenia sytuację rynkową, czy właśnie mamy początek mocnej korekty po bardzo dobrym pierwszym kwartale – o tym Paweł Śliwiński.

Kondycja rynku aluminium

Alcoa z przytupem zaczyna sezon wyników za pierwszy kwartał w USA. Producent aluminium zarobił 10 centów na akcje, czyli 94 miliony dolarów. Rynek oczekiwał straty 4 centów na akcje. Popyt na aluminium ma wzrosnąć o 7% w tym roku. Aluminium wykorzystywane w branży opakowań, żywności, leków, w przemyśle cięzkim, w przemyśle elektronicznym, w budowlance, czy przemyśle samochodowym, lotniczym. Czy Alcoa jest dobrym prtognostykiem dla całej gospodarki? Między innymi o tym mówi szef rady nadzorczej Impexmetalu, Arkadiusz Krężel.

Sytuacja finansowa Wikany

W lutym o ponad 30 % drożały akcje Wikany gdy rynek dowiedział się o zawarciu przez spółkę 9 umów przedwstępnych na zakup nieruchomości. Już dziś wiadomo, że 3 z nich nie będą zrealizowane. Pozostałe 6 umów z Redevco Polska trzeba sfinalizować do 27 kwietnia. Na jakim etapie jest szukanie finansowania, bo cały projekt wart był prawie 50 milionów złotych. Jak spółka przygotowuje się na funkcjonowanie z nową ustawą deweloperską? O tym rozmawiamy w Dniu na Rynkach z prezesem spółki Tomaszem Grodzkim.

Chiny w Polsce

Przedstawiciele dwóch chińskich prowincji: Hubei i Jiangsu z wizytą w Polsce. Biznesowe rozmowy odbędą się w Warszawie. Na ile mogą być owocne? Rozmowa z prezesem firmy Suntex 2001, Li Chi.

Japonia bez prądu?

Rosną obawy o bezpieczeństwo energetyczne Japonii. Obecnie działa tam jeden reaktor atomowy, a 53 - czeka na wyniki komputerowych stress-testów. Japoński minister handlu będzie prosił o poparcie dla pomysłu ponownego uruchomienia dwóch reaktorów. Rozmowa z Mariuszem Przybylikiem, dyrektorem w AT Kearney.