Najnowsze

Najnowsze

Firma. Teraz.

Pomysł na franczyzę. Otwieramy sklep z artykułami do rehabilitacji w sieci Galeria Zdrowia.

Firma. Teraz.

Czy można zablokować przekazanie udziałów spółki w spadku?

Prezes rezygnuje

Spółka bez prezesa. Kto zarządza firmą, gdy jedyny członek zarządu nagle rezygnuje?

Twój brat PIT

Ostatnie dni na wystawienie PIT-11 przez pracodawcę. Jak przeliczyć wynagrodzenie pracownika oddelegowanego do pracy za granicę?

Google pod lupą ETS

Czy Google ma obowiązek - na żądanie jakiejś osoby - usuwać informację o niej ze stron, które wskazuje w wynikach wyszukiwania? Taki problem zaczął właśnie rozpatrywać Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Wybory we Włoszech

Wyborczy pat we Włoszech. Centrolewicowa Partia Demokratyczna pod wodza Pier Luigiego Bersaniego zdobyła minimalną przewagę nad centroprawicowym Ludem Wolności Silvio Berlusconiego. Zdaniem komentatorów, taki układ sił we włoskim parlamencie oznacza, że Włochami nie da się teraz rządzić.

Łupkowa wojna w rządzie Niemiec. "Szansa" czy "hamowanie"?

Niemiecki rząd opracował projekt ustawy zezwalającej na eksploatację złóż gazu łupkowego. Ale członkowie gabinetu Angeli Merkel prezentują przy tym zupełnie odmienne opinie na temat nowego prawa. Dla jednych to "dobra perspektywa" dla wydobycia gazu, dla innych "hamulec".

Centrum wyników

Budowlany Erbud poprawia wyniki - spółka w minionym kwartale zarobiła o jedną czwartą więcej, niż rok wcześniej. Nie boi się też problemów z Modlinem - rezerwa na koszty związane z obsługą projektu to 2 mln złotych, czyli 0,14% całej sprzedaży za ubiegły rok. O wynikach spółki rozmawialiśmy z Dariuszem Grzeszczakiem, członkiem zarządu Erbudu.

Bakalland na zakupach

Bakalland ma już prawie 8,4% akcji Mispolu - czyli producenta konserw i przetworów. Mispol przynosi straty, sprzedaż spada - w takim razie po co Bakallandowi więcej akcji tej spółki? Spytaliśmy prezesa Bakallandu, Mariana Owerko.

Biznes z pianką

Piwo nie będzie tańsze. Może nawet zdrożeć, uważa wiceprezes Grupy Żywiec Małgorzata Lubelska. Jej zdaniem branża piwna odczuwa słabnącą siłę konsumenta i ten rok będzie dla niej równie trudny jak poprzednie lata.

Milion w portfelu

Portfel Marka Mikucia, prezesa Open Finance TFI zyskuje w ostatniej odsłonie 0,69%. Od początku inwestycji powiększa się o 1,28%. Najwyższa stopę zwrotu przyniósł fundusz aktywnej alokacji. Jaka jest strategia zarządzającego, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Zmiany w opodatkowaniu menagerów

Zmiany w opodatkowaniu dochodów z kontraktów menadżerskich i umów cywilnoprawnych? Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że przychodem osób zatrudnionych na podstawie takich umów są wszelkie świadczenia otrzymane w celu wykonania usługi. O tym w rozmowie z Jackiem Bajsonem, ekspertem rady podatkowej PKPP Lewiatan.

Ile waży polityka w ratingu?

Polityczna stabilność to kluczowe kryterium przy ocenie ratingowej kraju. Po zmianie władzy we Włoszech agencje ratingowe mogą przystąpić do rewizji swoich ocen dotyczących kondycji tego kraju, uważa prof. Danuta Dziawgo, z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodaje ona że agencje będą przyglądać się efektom wprowadzanych reform. O wpływie zawirowań politycznych na oceny wystawiane przez agencje ratingowe w rozmowie Jolanty Kucharskiej.

Po wyborach we Włoszech

Partia Pier Luigiego Bersaniego wygrała minimalną przewagę nad centroprawicym Ludem Wolności Silvio Berlusconiego. Trzecią siłą w parlamencie Ruch Pięciu Gwiazd komika Beppe Grillo. Zdaniem Łukasza Bugaja, analityka DM BOŚ możliwe jest utworzenie rządu i ponowne rozpisanie wyborów. Bez względu na to, rynki reagują na wynik niepokojem. Włoska giełda również w korekcie. Jaki scenariusz czeka Włochy po dość wyrównanych wynikach, o tym w rozmowie, która miała miejsce w programie Wartość!.

Polityka i pieniądze

Spełnił się najgorszy z możliwych scenariuszy. Wynik wyborów we Włoszech jest niepewny, a niepewność na włoskiej scenie politycznej to jest to, czego najbardziej boją się inwestorzy.

Centrum wyników - ZWG

Gumowe zyski ZWG. Spółka zwiększyła swój zysk netto w czwartym kwartale o 250 procent do czterech i pół miliona złotych.

Na radzie o euro

Prezydent Komorowski chce, aby Polska spełniała kryteria przyjęcia do strefy euro do 2015-go roku.

Nadchodzą zwolnienia grupowe

Z danych GUSu wynika, że na koniec stycznia 361 zakładów pracy zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie 29 tysięcy 600 osób.

Firma w spadku

Na jakich zasadach dziedziczone będą udziały w firmie należącej do małżonków? Jak można wpłynąć na to, kto firmę odziedziczy?

BP znów sięgnie do portfela? Rząd USA chce kolejnych 21 mld dolarów

21 miliardów dolarów - dokładnie tyle domagają się władze USA w kolejnym procesie przeciwko koncernowi BP za dopuszczenie do wycieku milionów baryłek ropy do wód Zatoki Meksykańskiej przed blisko trzema laty. BP już wcześniej w związku z tą katastrofą musiało głęboko sięgnąć do kieszeni. Na początku roku, w innym procesie, sąd nakazał koncernowi wypłatę 4 mld dolarów.

Firma. Teraz.

Zamówiony, wykonany i odebrany produkt wymaga poprawki. Kiedy przedsiębiorca ma obowiązek zrealizować reklamację?

Twój brat PIT

Koniec z nieopodatkowanym zyskiem z polisolokat - od 2014 roku mają one być objęte podatkiem tak jak inne instrumenty finansowe. Zmiany wpisano w szykowaną właśnie przez Ministerstwo Finansów nowelizację ustawy o podatkach PIT i CIT.

Koszmar następnego lata?

Bunt marszałków ws. finansowania powrotów turystów zbankrutowanych biur podróży. Mazowsze i Wielkopolska skarżą Skarb Państwa za to, że nie oddał im pieniędzy wydanych na taka pomoc w ubiegłym sezonie. Sprawę drążył Dominik Cierpioł