Najnowsze

Najnowsze

TK: przepisy ws. koncesji zgodne z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny orzekł we wtorek, że przepisy regulujące proces przyznawania koncesji telewizyjnych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji są zgodne z konstytucją. Wniosek w tej sprawie złożyła Rzecznik Praw Obywatelskich.

Białoruś czyści magazyny. Towar za kopiejki

Rząd Białorusi zezwolił na sprzedaż białoruskich towarów po cenach uwzględniających koniunkturę na rynku i poniżej kosztów produkcji. Celem jest rozładowanie przepełnionych magazynów – poinformowała we wtorek agencja Interfax-Zapad.

Zmowa w przetargach na elementy mundurów? UOKiK sprawdza

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął dwa postępowania, które sprawdzą, czy doszło do zmowy przedsiębiorców startujących w przetargach organizowanych przez Agencję Mienia Wojskowego oraz jednostkę wojskową w Warszawie - informuje rzecznik UOKiK.

Brytyjska energetyka potrzebuje wody

W perspektywie kilku dekad brytyjska energetyka może stanąć w obliczu poważnego niedoboru wody – informuje dziennik "The Guardian", powołując się na opinie naukowców z uniwersytetów w Newcastle i Oksfordzie.

Rosja i Estonia podpisały traktaty graniczne

Rosja i Estonia podpisały we wtorek dwa traktaty o granicy lądowej i morskiej. Układy te wyznaczają zarazem odcinek wschodniej granicy Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego z Federacją Rosyjską.

18.02 Płace w górę, giełda w dół

Rano Japonia poluzowała politykę monetarną, ale Chiny ściągnęły gotówkę z rynku. Po dniu przerwy wrócili na rynek Amerykanie, powróciły też chaos i przemoc na Ukrainie. W Polsce płace wzrosły o 3,4 procent. Dzień na rynkach - w relacji Rafała Hirscha

Korupcja zżera firmy. Co 10. gotowa płacić

Choć przez ostatnią dekadę dość wyraźnie zmniejszyła się skala korupcji w Polsce, to zjawisko to jest nadal problemem dla małych i średnich firm – wynika z badania "Pulsu Biznesu".

"Świat", 17.02.

Kryzys w niemieckiej koalicji trwa. Minister rolnictwa Hans-Peter Friedrich odszedł ze stanowiska, po tym wyszło na jaw, że w zeszłym roku jeszcze jako szef MSW ostrzegł SPD o toczącym się zagranicą śledztwie przeciwko jednemu socjaldemokratów Sebastianowi Edathy'emu, który jest podejrzany o posiadanie pornografii dziecięcej. Co przyniesie ta afera? Czy zakłóci to niemieckie przewodnictwo w rozwiązaniu kryzysu na Ukrainie? Odpowiedź w kolejnym odcinku magazynu "Świat".

"Biznes dla ludzi", 17.02

Jak przeprowadzić rozdzielność majątkową? Na co może liczyć pracownik, który sie uczy? Jak płacić podatki tylko raz na kwartał? Na te pytania odpowiada wraz z ekspertami Paweł Blajer gospodarz programu "Biznes dla ludzi".

Hollande spotyka się z największymi. Obiecuje niższe podatki

Prezydent Francji Francois Hollande, który spotkał się w poniedziałek z szefami francuskich filii 34 zagranicznych firm i funduszy obiecał im stabilność, niższe i prostsze podatki oraz lepszy klimat inwestycyjny. Paryż stara się przyciągnąć inwestorów.

Choroba afrykańskiego pomoru świń dotarła do Polski

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził, że u padłego dzika w gminie Szudziałowo (woj. podlaskie) znaleziono wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - podał w poniedziałek resort rolnictwa. Wirus ASF nie jest groźny dla człowieka, choroba nie przenosi się na ludzi.

UKE startuje z konsultacjami na szybki internet

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął w poniedziałek konsultacje dotyczące aukcji na rezerwacje częstotliwości 800 MHz oraz 2,6 GHz. Chodzi o budowę sieci szybkiego internetu tzw. LTE.

Litewskie firmy będą inwestować na Białorusi

Rady przedsiębiorców ds. współpracy gospodarczo-handlowej Białorusi i Litwy podpisały memoranda o współpracy z udziałem litewskiego kapitału na sumę 130 mln euro – poinformowała w poniedziałek państwowa agencja BiełTA.

Rosja podzieli Europę? Grozi nam wojna cenowa

Jeżeli embargo na wwóz do Rosji wieprzowiny z UE potrwa jeszcze dwa tygodnie, to zacznie się wojna cenowa, bo na unijnym rynku jest nadmiar mięsa, a to oznacza kłopoty polskich rolników i przetwórców - ostrzegają przedstawiciele dwu organizacji branżowych.

Rynek walutowy: złoty w górę

Pod nieobecność inwestorów z USA podczas poniedziałkowego handlu złoty zyskał nieco na wartości i ok. godz. 17.20 euro kosztowało 4,14 zł, a za dolara płacono 3,02 zł. Opinie analityków co do notowań złotego w kolejnych dniach są podzielone.

Zbadają wędzonkę. Polskie wędliny będą dozwolone?

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba nie wyklucza, że po zbadaniu zawartości substancji smolistych w polskich wędlinach wędzonych, zacznie rozmowy z KE ws. okresu przejściowego dla niektórych produktów regionalnych. Wyniki badań będą znane pod koniec kwietnia.

Nowy program PiS. Ekonomiści oceniają

Poznaliśmy nowe propozycje programowe Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich jest m.in. wprowadzenie podatku dla najbogatszych, obniżenie wieku emerytalnego, czy stworzenie 1,2 mln nowych miejsc pracy. TVN24 Biznes i Świat sprawdza, co o nim myślą ekonomiści i przedsiębiorcy.

Rosyjskie embargo uderza w rolników. Będą rekompensaty?

Dziennie ok. 5-6 tys. ton polskich produktów z wieprzowiny nie przekracza wschodniej granicy ze względu na embargo, jakie na wieprzowinę z UE nałożyła Rosja - podał polski minister rolnictwa. Polska i Litwa chcą od KE rekompensat dla rolników i eksporterów.