Najnowsze

Najnowsze

"Wybory Europy", 23.05

Jak duży jest wpływ Parlamentu Europejskiego na życie Polaków? Czy Europa staje się coraz bardziej radykalna? Co zmienią eurowybory? Na te pytania w programie "Wybory Europy" szuka odpowiedzi, Karolina Hytrek-Prosiecka.

Stan wojenny w Tajlandii

W ciągu ostatnich 80 lat wojsko przeprowadziło w Tajlandii 19 zamachów stanu lub prób zamachów. Tym razem wojsko zdecydowało się na wprowadzenie stanu wojennego po wielu miesiącach antyrządowych protestów, głównie w Bangkoku, w których zginęło 28 osób, a setki zostały ranne.

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Kolejne ofiary na Ukrainie, konferencja Putina

W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się dziś m.in. sytuacji na Ukrainie. Podczas akcji w ramach operacji antyterrorystycznej w okolicach miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy, a siedmiu zostało rannych - podał szef grupy informacyjnej sił antyterrorystycznych Władysław Selezniow. W Petersburgu konferencje prasową poświęconą m.in. Ukrainie ma Władimir Putin.

Camperem na wakacje. Ile to kosztuje?

- Jest to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wakacji, również weekendów. Szczególnie dla osób aktywnych, lubiących niezależność. I tych, którzy nie chcą już jeździć do hoteli na wakacje - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat, Bartosz Kałużny z supercamper.pl.

Bruksela "klepnęła" polski plan wydawania unijnych miliardów

Komisja Europejska przyjęła Umowę Partnerstwa z Polską w sprawie funduszy europejskich - poinformował w piątek resort infrastruktury i rozwoju. Określa ona strategię wykorzystania nowej puli pieniędzy unijnych na lata 2014-2020. Polska otrzyma z budżetu UE ok. 119,5 mld euro.

Igrzyska - czy to się opłaca?

W niedzielę 25 maja mieszkańcy Krakowa zdecydują, czy chcą, aby stolica Małopolski zorganizowała zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 roku. Orędownicy przeprowadzenia imprezy przekonują, że to ogromna szansa na rozwój miasta i całego regionu. Z kolei przeciwnicy argumentują, że Krakowa nie stać na "efektowne marnotrawstwo pieniędzy", a organizacja igrzysk przyniesie gigantyczne długi.

"WP": Gazowy kontrakt Rosja-Chiny to klęska polityki Obamy

Podpisanie w środę kontraktu na dostawę gazu z Rosji do Chin symbolizuje klęskę amerykańskiej polityki zagranicznej, która zakładała izolację władz w Moskwie na arenie międzynarodowej - podkreśla w piątek w komentarzu redakcyjnym "The Washington Post".

Hewlett-Packard zwolni tysiące pracowników

Hewlett-Packard (HP) ogłosił w czwartek wzrost zysków o 18 proc. do 1,3 mld dolarów w drugim kwartale rozliczeniowym zakończonym w kwietniu. Pomimo rosnących zysków koncern planuje zwolnić dodatkowo jednak 11-16 tys. pracowników. Po opublikowaniu komunikatu ceny akcji HP spadły na zamknięciu giełdy i w handlu międzysesyjnym.

Niemiecka lokomotywa przyśpiesza

Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2014 r. o 0,8 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych, po wzroście w IV kw. o 0,4 proc. - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowym wyliczeniu.

23.05 Najlepszy tydzień na giełdzie w tym roku

WIG20 w tym tygodniu zyskał 3 procent. To oznacza, że był to najlepszy tydzień na giełdzie w tym roku. Umacniał się złoty, a Wall Street jest o krok od nowego rekordu wszechczasów. Grecja i Hiszpania dostały wyższe ratingi, a Putin powiedział, że uzna wybory na Ukrainie. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

IDM SA ogłasza upadłość układową

Pierwszy notowany na warszawskiej giełdzie broker - Dom Maklerski IDM SA - złożył w krakowskim sądzie wniosek o upadłość układową - pisze "Gazeta Wyborcza". KNF zapewnia, że pieniądze klientów na rachunkach są bezpieczne.

Wierzący jak polski biznesmen

Aż 87 proc. spośród polskich przedsiębiorców zadeklarowało się jako osoby wierzące - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, o którym informuje „Rzeczpospolita”.

Powstanie rejestr dłużników podatkowych

Resort finansów zapowiedział utworzenie Centralnego Rejestru Dłużników. Ma on zawierać informacje o osobach i firmach, które zalegają z podatkami i może ruszyć w styczniu 2016 r. – informuje „Puls Biznesu”.

"Świat", 22.05

Gośćmi programu "Świat" był Janusz Onyszkiewicz, były minister obrony narodowej z którym Bartosz Węglarczyk rozmawiał o m.in o tarczy antyrakietowej w Polsce. Natomiast Ignacy Morawski, główny ekonomista FM Bank PBP oraz Tomasz Krawczyk z Centrum Europejskiego Natolin odpowiadali na pytania dotyczące eurosceptycyzmu.