Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 16.04

Jak wygląda sprawność władz Ukrainy wobec sytuacji na wschodzie tego kraju? Czy rząd w Kijowie jest nieprofesjonalny? Dlaczego w wielu krajach Unii Europejskiej panuje duży strach przed wprowadzeniem sankcji gospodarczych wobec Rosji? Na te pytania odpowiedział Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

List Putina i próby utworzenia w Europie unii energetycznej. Komentuje Wojciech Jakóbik

- Unia energetyczna jest to nazwa na proces tworzenia wspólnego rynku gazu i energii elektrycznej w Europie, który trwa już od dawna. Polacy, kraje bałtyckie i grupy wyszechradzkiej, nalegają aby tę unie eneretyczną rozszerzyć o wspólnote energetyczną - komentował na antenie TVN24 Biznes i Świat, Wojciech Jakóbik redaktor naczelny portalu "Europa Bezpieczeństwo Energia".

17.04 Ostatnia sesja przed świętami

Niewielkie obroty, ale wzrosty spore - tak wyglądała ostatnia sesja przed świętami na GPW. W Europie też optymizm, w USA gorzej, bo tam gorzej od oczekiwań wypadły wyniki Google i IBM. Dzień na rynkach - w relacji Rafała Hirscha i Mateusza Walczaka

Biura usług płatniczych bez kontroli? Tak chce resort finansów

Ministerstwo Finansów w projekcie nowelizacji ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o nadzorze proponuje, by Komisja Nadzoru Finansowego nie kontrolowała biur usług płatniczych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Za pośrednictwem tych biur rocznie opłacanych jest ponad 35 mln rachunków.

Poczta zamieni papierowe listy na skany

Jeszcze w tym roku poczta będzie skanować nasze listy, a następnie dostarczać je w formie elektronicznej do naszych e-skrzynek - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Biznes dla ludzi", 16.04

Na jakie haczyki trzeba uważać biorąc pożyczkę ekspresową? Jakie obowiązki ma lokator, a jakie wynajmujący? Jak zwiększyć sprzedać? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Rośnie przeciętne wynagrodzenie. Według Głównego Urzędu Statystycznego przeciętna pensja to teraz ponad 4 tys. złotych brutto. Rośnie też polskie PKB i zmniejsza dystans do unijnej średniej.

Tusk będzie przekonywał Rompuya do unii energetycznej

Przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy ma spotkać się 23 kwietnia w Brukseli z premierem Donaldem Tuskiem - wynika z opublikowanego w środę kalendarza szefa Rady. Jak wskazują źródła dyplomatyczne, tematem rozmowy ma być unia energetyczna.

Przed świętami ceny paliw pójdą w górę. Sprawdź, gdzie dzisiaj zatankujesz najtaniej

Rosną ceny w polskich rafineriach - poinformowała Polska Izba Paliw Płynnych. W przypadku benzyny ceny już osiągnęły poziom z lata 2013 r. Tylko w czasie ostatniego tygodnia litr Pb95 podrożał o siedem groszy, a litr oleju napędowego o pięć groszy. Ze względu na kurczące się marże detaliczne stacji, zdaniem Izby, przedświąteczne podwyżki są nieuniknione.

Górnicy boją się zwolnień. "Sytuacja jest tragiczna"

Trzynaście central górniczych związków zawodowych zaapelowało do premiera Donalda Tuska o spotkanie ws. trudnej sytuacji górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Przekonują, że bez działań rządu na Śląsku może grozić likwidacja kilkuset tysięcy miejsc pracy.

Piractwo w sieci przyczyną milionowych strat polskiej gospodarki

Wartość PKB utraconego z tytułu nielegalnego korzystania z treści wideo w internecie szacowana jest na ok. 700 mln zł rocznie, a w 2018 roku straty mogą sięgnąć nawet dwukrotności całego budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - wynika z raportu "Analiza wpływu zjawiska piractwa treści wideo na gospodarkę w Polsce" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

Coraz mniej Japończyków, coraz więcej problemów gospodarki

Populacja Japonii zmniejszyła się trzeci rok z rzędu, a odsetek osób powyżej 65. roku życia jest najwyższy na świecie. Przed najbardziej zadłużoną gospodarką świata stoi wyzwanie finansowania coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa. Rząd szuka rozwiązań tego problemu, między innymi zachęcając kobiety do podjęcia pracy zawodowej.

Hausner ostrzega: Pełzające sankcje odwetowe dotkną polskich producentów

Największe ryzyko zahamowania ożywienia polskiej gospodarki wynika z kryzysu ukraińsko-rosyjskiego. Na tym etapie szacuje się, że przez zawirowania na wschodzie nasz PKB może być niższy o 0,1-0,2 pkt proc. - podkreśla w raporcie ekonomista prof. Jerzy Hausner, były wicepremier i minister gospodarki. Hausner jest zdania, że "pełzające sankcje odwetowe" ze strony Rosji dotkną polskich producentów, co więcej mogą być one trwałe.

Silvio Berlusconi skazany. Historia nadużyć włoskiego premiera

Silvio Berlusconi, były szef rządu i lider partii Forza Italia, został skazany prawomocnie w sierpniu zeszłego roku za oszustwa przy zakupie praw do emisji filmów w jego koncernie telewizyjnym Mediaset. Odbędzie on karę więzienia za oszustwa podatkowe, pracując przez rok społecznie w ośrodku pomocy dla osób starszych - zdecydował we wtorek sąd w Mediolanie. Alternatywą dla prac społecznych był areszt domowy.

"Milion w portfelu", 16.04

Wyrzuciliśmy fundusz japoński, który stracił 10 procent od szczytu. Taka była strategia - komentował na atenie TVN24 Biznes i Świat, Paweł Cymcyk z CFA, który był gościem "Miliona w portfelu".

Ożywienie w budowlance, rośnie sprzedaż cementu

Sytuacja w branży budowlanej będzie się stopniowo poprawiać, a ożywienie koniunktury wśród firm z tej branży może nastąpić już w trzecim kwartale tego roku - wynika z kwartalnego badania koniunktury przeprowadzonego przez Narodowy Bank Polski. Już teraz Stowarzyszenie Producentów Cementu szacuje, że sprzedaż tego materiału w br. wzrośnie do ok. 15,2 mln ton wobec 14,3 mln ton w 2013 r.