Najnowsze

Najnowsze

Bydgoszcz sięga po fotowoltaiczny rekord

Na terenie portu lotniczego w Bydgoszczy ma zostać wybudowana farma fotowoltaiczna o mocy 25 MW. Inwestycja lotniska będzie rentowna, bo wsparta dotacją. Jej koszt sięgnie 225 mln zł – informuje "Puls Biznesu".

"Świat", 16.09

W programie "Świat" analizowaliśmy, co dla Unii Europejskiej i Ukrainy oznacza ratyfikacja umowy stowarzyszeniowej. Zastanawialiśmy się też, czy śladem Szkotów o referendum niepodległościowe mogą powalczyć Katalończycy.

Bilans: Rolnicy dostaną mniejszą pomoc? Rubel bije rekordy słabości

Eksperci z Komisji Europejskiej przedstawili dziś państwom członkowskim nowe propozycje dotyczące wsparcia dla rolników, którzy ponieśli straty z powodu rosyjskiego embarga na żywność z UE. Rubel bije kolejne rekordy słabości. W stosunku do dolara rosyjska waluta straciła w ciągu ostatnich pięciu sesji ponad 4 proc., a w ciągu roku przecena sięgnęła ponad 20 proc. Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow oświadczył we wtorek, że Rosja nie wyznaczyła sobie ram czasowych, w których miałaby odpowiedzieć na nowe sankcje Zachodu.

Aerofłot omija sankcje. Tworzy nowe tanie linie lotnicze

Rosyjski przewoźnik Aerofłot poinformował we wtorek o stworzeniu nowych tanich linii lotniczych "Biudżetnyj pieriewozczik". Funkcjonowanie poprzednich o nazwie "Dobrolot" zawieszono, gdyż zostały objęte sankcjami UE wobec Rosji za jej agresywne działania na Ukrainie.

"Epicentrum", 16.09

W programie "Epicentrum" zastanawialiśmy się, kto wygrywa referenda. Czy są to zwolennicy, przeciwnicy, czy jednak ci, którzy są niezdecydowani? Opowiedzieliśmy też o tym, że w Japonii zachęca się kobiety, żeby poszły do pracy i wspomogły gospodarkę. Naszych gości zapytaliśmy, czy to kolejny przejaw zmiany modelu społecznego z ojcem, jako głową rodziny na czele.

"Biznes dla ludzi", 16.08

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer wyjaśnił m.in. czy pracownik może zjeść śniadanie w pracy, jakie są najczęściej popełniane błędy przy inwestowaniu w fundusze oraz kiedy jesteśmy zobowiązani do udzielenia pierwszej pomocy.

Rosja ostrożnie szykuje kontrsankcje. Boi się strzału w stopę

Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow oświadczył we wtorek, że Rosja nie wyznaczyła sobie ram czasowych, w których miałaby odpowiedzieć na nowe sankcje Zachodu. - Nie zrobimy niczego, co mogłoby zaszkodzić nam samym - twierdzi Pieskow.

"Dane o inflacji to argument za cięciem stóp"

Inflacja bazowa, po wyłączeniu cen żywności i energii, wyniosła w sierpniu 0,5 proc. rdr wobec 0,4 proc. rdr w lipcu - podał we wtorek NBP. - Prawdopodobnie będzie to argumentem dla Rady Polityki Pieniężnej, szczególnie dla tej gołębiej części, za tym, aby obciąć stopy na następnym posiedzeniu Rady - uważa ekonomista Raiffeisen Polbank Michał Burek.

Zwycięstwo Ubera w niemieckim sądzie. Ale tylko tymczasowe

Firma Uber oferująca aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy, może działać w Niemczech do czasu wydania ostatecznego wyroku w jej sprawie - ogłosił sąd we Frankfurcie.

Ceny ropy spadają, Rosja traci miliardy. Ale poradzi sobie?

Dochody ze sprzedaży ropy i gazu stanowią prawie połowę budżetu Federacji Rosyjskiej. Spadek globalnych cen ropy oznacza dla rosyjskiej gospodarki miliardowe straty i problemy budżetowe pod warunkiem, że niższe cen utrzymają się przez dłuższy czas.

Sankcje uderzają w polskich pracowników

- Poprawa na rynku pracy postępowałaby zapewne szybciej, gdyby nie wzajemne sankcje nałożone przez Zachód na Rosję i przez Rosję na Zachód - uważa główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek, która skomentowała wtorkowe dane GUS o przeciętnych zatrudnieniu i wynagrodzeniu.