Najnowsze

Najnowsze

Górnicy będą rozmawiać z premierem, bo "optymizm słabnie"

Kolejne spotkanie premiera Donalda Tuska i innych członków rządu z przedstawicielami górniczych związków zawodowych odbędzie się w środę w Warszawie. Jak sygnalizują związkowcy, po niedawnych sygnałach m.in. z firm wydobywczych ich wcześniejszy optymizm zaczął słabnąć.

Zapadł wyrok w sprawie brytyjskiej afery podsłuchowej

Rebekah Brooks, była dyrektor koncernu prasowego News Corp. Ruperta Murdocha, została uniewinniona w procesie dotyczącym afery podsłuchowej. Za winnego sąd uznał natomiast Andy Coulsona, byłego doradcę premiera Davida Camerona. Brooks i Coulson nie przyznali się do winy; prokuratura twierdziła, że wiedzieli o podsłuchach prowadzonych przez tabloid "News of the World" i uczestniczyli w zmowie mającej na celu podsłuchiwanie nagrań z prywatnych poczt głosowych.

Afera podsłuchowa. Opozycja pyta o gazoport w Świnoujściu

Były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz w podsłuchanej rozmowie z Sławomirem Nowakiem, byłym ministrem transportu stwierdza, że terminal LNG w Świnoujściu może być oddany do użytku nawet w 2017 roku. Opozycja żąda dlatego od Ministerstwa Skarbu Państwa podania konkretnego terminu oddania obiektu do użytku.

Google chce zarabiać na domenach. Wygryzie konkurencję?

Google testuje nową usługę - Google Domains, która pozwoli m.in. firmom na tworzenie i zarządzanie własnymi domenami internetowymi. Amerykański gigant chce w ten sposób przejąć część wartościowego rynku. To bardzo zła wiadomość dla firm zajmujących się rejestracją domen.

Strajk na francuskich lotniskach. Dotknął też lecących z Polski

Strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji spowodował we wtorek pewne opóźnienia lotów na południu kraju. Przewoźnicy, poinformowani o strajku, zawczasu uprzedzili o odwołanych rejsach głównie na południe Europy - do Hiszpanii i Portugalii - oraz Maghrebu. Problemy mają też polscy pasażerowie, którzy m.in. z Modlina i Krakowa nie mogli odlecieć do Francji.

"Milion w portfelu", 24.06

Tym razem przyglądamy się zmianom w portfelu Tomasza Koraba z Eques Investment TFI. Uczestnik "Miliona w portfelu" uzyskał minimalną stratę od ostatniej odsłony.

Koszty konfliktów na świecie

Koszty gospodarcze konfliktów na świecie rosną. Obecnie pochłaniają one 11,3 proc. światowego PKB. Do najbezpieczniejszych krajów należą Islandia, Dania, Austria i Szwajcaria. Co warto jeszcze wiedzieć o konsekwencja jakie niosą konflikty zbrojne dla światowej gospodarki?

Światowe echa afery podsłuchowej, rozejm na Ukrainie. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy rozwój sytuacji na Ukrainie i w Rosji. Dzisiaj Władimir Putin zwrócił się do wyższej izby rosyjskiego parlamentu, by uchyliła wydane mu 1 marca zezwolenie na użycie Sił Zbrojnych FR na Ukrainie. Sprawdzamy też, co pisze zagraniczna praca i portale internetowe, głównie w kontekście działań szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Amerykański Departament Stanu dyplomatycznie skomentował publikację "Wprost". Jego rzeczniczka stwierdziła, że sojusz USA i Polska jest bardzo silny.

Miliony za znaczek pocztowy. Fortuny zainwestowane w filatelistykę

Niewielki znaczek pocztowy "British Guiana 1 c Magenta" wydany w 1856 roku w Gujanie Brytyjskiej sprzedano na aukcji w Nowym Jorku za 9,5 mln dolarów. Kawałek różowego papieru o wymiarach 2,5 cm na 3,2 cm, na którym czarnym tuszem wydrukowano dewizę dawnej kolonii brytyjskiej i wizerunek okrętu, to najdroższy znaczek w historii filatelistyki. Łukasz Kijek z TVN24 Biznes i Świat przygląda się najdroższym znaczkom na świecie.

W lipcu wniosek o obniżenie stóp procentowych? Chojna-Duch nie wyklucza

Nie wykluczam w lipcu wniosku o obniżkę stóp procentowych. Wszystko jednak zależy od tego, co nam pokaże przygotowana przez Instytut Ekonomiczny NBP projekcja PKB i inflacji. Po decyzji EBC prawdopodobieństwo obniżek stóp zwiększyło się, ale szansa w lipcu może być niewielka. Zakres i głębokość naszej wiedzy będą większe we wrześniu - uważa Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej.

Chcesz pracować w Niemczech? Zobacz jak wygląda rekrutacja za Odrą

Chcesz pracować w Niemczech, właśnie znalazłeś interesującą cię ofertę pracy? Podczas rozmowy rekrutacyjnej u niemieckiego pracodawcy warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. - Musisz przekonać przyszłego pracodawcę, że to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem na stanowisko, o które się starasz - mówi w rozmowie z "Deutsche Welle" profesjonalna rekruterka z Berlina Magda Maśluk-Meller.

Karnista: "Patriocie" grozi do dwóch lat więzienia

Osoba, która nagrywa nielegalnie bez zgody osób nagrywanych, podlega artykułowi 267 Kodeksu karnego. Grozi jej za to do dwóch lat pozbawienia wolności. Paragraf czwarty mówi o przestępstwie ujawniania informacji uzyskanych na podstawie nielegalnego podsłuchu. Pan "Patriota" podlega pod obydwa. Dywagacje dotyczące dziennikarzy dotyczą natomiast wyłącznie paragrafu czwartego. Ale nie mamy obecnie podstaw aby przypuszczać, że ktoś z redakcji organizował te podsłuchy - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat karnista Zbigniew Roman.

Zmiany klimatu uderzają w gospodarkę USA

Amerykanie policzyli, ile ich gospodarkę będą kosztowały zmiany klimatu. Zbiory upraw będą niższe średnio o 14 proc., a państwo będzie zmuszone do zainwestowania w sieci energetyczne 12 mld dolarów. Jakie inne koszty będą musieli ponieść Amerykanie, w związku ze zmianami klimatycznymi?

Ukraina nadal bez gazu. Komentuje Piotr Woźniak

Gazprom odciął w zeszłym tygodniu dostawy gazu dla Ukrainy, ponieważ kraj ten nie uregulował zadłużenia za surowiec. Pojawiły się obawy, że może dojść do zakłócenia dostaw do Europy. Obecną sytuacje Ukrainy w związku z wstrzymaniem dostaw komentuje Piotr Woźniak były minister gospodarki.

Belka: prace nad zmianą ustawy o NBP zaczęły się już w 2011 roku

Prace nad zmianą ustawy o NBP zaczęły się w banku już w 2011 r. - powiedział we wtorek szef NBP Marek Belka. Jak mówił, "bodaj w marcu 2013 roku" przekazał notatkę z propozycjami w tej sprawie ówczesnemu ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu, a ten nie wyraził sprzeciwu. Belka podkreślił też, że w związku z opublikowaniem nagrań z podsłuchów nie poda się do dymisji. Zaznaczył, że "zrozumiałe może być jedynie oburzenie słownictwem, którego użyto w nielegalnie nagranej rozmowie".

"Świat", 23.06

W programie "Świat" Bartosz Węglarczyk i Magdalena Ogórek rozmawiali m. in. o światowych echach afery podsłuchowej.

24.06 Ryzyko polityczne wraca do normy

Wczoraj po sesji wicepremier Piechociński uznał, że nie chce zmiany rządu ani wcześniejszych wyborów. Tym samym inwestorzy na rynku przestali postrzegać aferę jako coś, co trzeba brać pod uwagę. Za wyjątkiem tych inwestorów, którzy mają akcje Hawe. Na świecie najwazniejszy był dziś Putin robiący krok w tył i świetne dane z USA. Dzień na rynkach relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak.