Najnowsze

Najnowsze

Rozbił się airbus A320. To jedna z najpopularniejszych maszyn

W katastrofie airbusa A320 tanich linii lotniczych Germanwings (należących do Lufthansy) zginęło 150 osób (144 pasażerów i załoga). Maszyna, która rozbiła się na południowym wschodzie Francji, to jeden z bardzo często używanych modeli samolotów. W ciągu ostatnich blisko 30 lat uległ on kilkunastu katastrofom. Trzy z nich - łącznie z dzisiejszą - dotyczyły maszyn należących do niemieckich linii lotniczych.

SLD chce odszkodowań dla ofiar Balcerowicza. "Polska powinna sobie o nich przypomnieć"

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce, aby ofiary transformacji ustrojowej z lat 1989-1992 oraz ludzie pokrzywdzeni przez tzw. plan Balcerowicza otrzymały odszkodowania - w poniedziałek ugrupowanie złożyło w Sejmie projekt w tej sprawie. Program miałby objąć pracowników państwowych, zakładów przemysłowych, PGR-ów i spółdzielni pracy, które zostały zlikwidowane na początku lat 90.

Paryż walczy ze smogiem. Jest ograniczenie w ruchu

Rewolucja na paryskich ulicach. W obawie przed smogiem władze miasta wprowadziły ruch przemienny. Na ulice Paryża mogą dziś wyjechać tylko samochody o nieparzystych numerach rejestracyjnych. Jutro - dla odmiany - samochody z numerami parzystnymi. Rotacyjny zakaz ruchu nie dotyczy karetek, taksówek i chłodni. O pomyśle Paryża rozmawiali w "Otwarciu dnia" w TVN24 Biznes i Świat Dariusz Szwed, Zielony Instytut i Kacper Jeneralski z TVN Turbo.

Jaguar zainwestuje w Polsce? "Mamy swoje atuty"

Należący do Tata Motors Jaguar Land Rover myśli o fabryce w naszym regionie. Firma szuka działki. W grę wchodzą Polska, Słowacja, Czechy i Węgry - donosi "Puls Biznesu". Jest szansa, że nowe miejsca pracy powstaną nad Wisłą. Mamy bowiem swoje atuty - parcele przygotowane w zeszłym roku dla VW - wskazuje gazeta.

Pomoc dla Ukrainy, sytuacja SKOK-ów. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się sytuacji Ukrainie i decyzji Izby Reprezentantów USA, która przegłosowała rezolucję nawołującą prezydenta Baracka Obamę do wysłania na Ukrainę broni. Jesteśmy też w Tunezji po zamachu w muzeum. Wraz z ekspertami przeanalizujemy sytuację SKOK-ów i powiemy o greckim problemie, z którym musi zmierzyć się Europa.

GUS: stopa bezrobocia wyniosła w lutym 12 proc.

Bezrobocie w lutym wyniosło 12 proc., czyli tyle samo co w styczniu 2015 r. - poinformował we wtorek GUS. Najwyższe bezrobocie - 19,6 proc. - odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższe - 8,3 proc. - w woj. wielkopolskim.

Chińska gospodarka hamuje. Przedsiębiorcy są rozczarowani

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w marcu 49,2 pkt. wobec 50,7 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano we wstępnych wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics. To najniższe wskazanie od kwietnia 2014 r. Analitycy szacowali PMI na poziomie 50,5 pkt.

Moda ze smartfona. Bransoletka zmienia wzór w kilka sekund

Nowe podejście do biżuterii spodobało się internautom. Wynalazcy z Węgier wymyślili bransoletkę, która sama dostosuje się do naszego stroju. Wszystko za sprawą wyświetlacza i smartfona. Modny gadżet tak się spodobał, że internauci wyłożyli na realizację tego projektu prawie 400 tys. złotych, czyli cztery razy więcej niż potrzebowali wynalazcy.

Za oszczędności emerytalne kupisz mieszkanie? Nowy pomysł KNF

Komisja Nadzoru Finansowego proponuje, by oszczędności emerytalne zgromadzone w tzw. III filarze mogły służyć sfinansowaniu inwestycji mieszkaniowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zdaniem KNF-u miałoby to podnieść atrakcyjność indywidualnego oszczędzania na emeryturę.

Ceny ropy spadają po mocnym rajdzie przez dwie sesje

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po mocnym rajdzie przez dwie sesje - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 46,78 USD, po spadku o 67 centów.

Grecja szykuje wielką reformę. Ale szczegóły zdradzi "niedługo"

Grecja do przyszłego poniedziałku zaprezentuje europejskim partnerom swoje propozycje dotyczące pakietu reform - poinformował we wtorek rzecznik greckiego rządu. Atena mają nadzieję, że w ten sposób przekonają Europę do większej pomocy finansowej - wyraził nadzieję rzecznik.

Polska chce uniezależnić się od gazu z Rosji. Resort zmienia regulacje

Ministerstwo Gospodarki chce określić minimalne poziomy dotyczące zakupów gazu poza Polską. Dziś w dużym stopniu surowiec ten kupujemy od Rosji. Resort rozpoczął uzgodnienia międzyresortowe i konsultacje społeczne projektu rozporządzenia. Obecne regulacje pochodzą z 2000 roku. Zdaniem ministerstwa "nie przystają one do rzeczywistości liberalizującego się rynku gazu". Konsultacje potrwają do 2 kwietnia.

"Świat", 23.03

Gośćmi Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w programie "Świat" byli Aleksander Smolar i Paweł Kowal. Wśród tematów m. in. konfrontacja Rosji z Zachodem i amerykański konwój przejeżdżający przez Polskę.

Bilans: w Berlinie o Grecji, gładkie luzowanie i silniejszy złoty

Angela Merkel powiedziała w poniedziałek, po spotkaniu z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem, że chce, aby grecka gospodarka dalej się rozwijała i pokonała wysokie bezrobocie. W dwa tygodnie po rozpoczęciu wartego 60 mld euro miesięcznie programu skupu obligacji (QE) szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi poinformował, że jego wdrażanie przebiega gładko. Poniedziałek przyniósł pozytywne zmiany dla złotego - nasza waluta zyskiwała na wartości.

Z Netii do T-Mobile Polska. Nowym prezesem Adam Sawicki

Adam Sawicki został nominowany na stanowisko prezesa T-Mobile Polska, które obejmie z dniem 1 czerwca 2015 roku. Zastąpi na tym stanowisku Zachariasa Piperidisa, członka zarządu ds. operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, który od 1 listopada 2014 pełni również tymczasową funkcję prezesa T-Mobile Polska.

Europę zalewają niebezpieczne produkty. Najwięcej z Chin

Prawie 2,5 tys. niebezpiecznych produktów, głównie zabawek i ubrań, nie trafiło na rynek UE lub zostało z niego wycofanych w 2014 r. dzięki unijnemu systemowi ostrzegania i wymiany informacji - podała w poniedziałek KE. W statystykach dominują wyroby z Chin.