Najnowsze

Najnowsze

Putin z wizytą we Włoszech. Co usłyszy od papieża?

Władimir Putin przybywa dzisiaj do Włoch. Z premierem Matteo Renzim odwiedzi mediolańską światową wystawę Expo z okazji obchodzonego tam Dnia Rosji. W Rzymie rosyjski przywódca spotka się z nowym prezydentem Włoch Sergio Mattarellą, a później zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka.

Płaca minimalna: za wysoka, czy za niska?

Płaca minimalna często może szkodzić tym, którym powinna pomagać - uważa Łukasz Kozłowski z Pracodawców RP, który był gościem TVN24 Biznes i Świat. Z kolei według Andrzeja Radzikowskiego z OPZZ "jeśli płaca minimalna jest wyższa, to lepiej i dla pracownika, i dla biznesu, i dla państwa".

Gospodarka ożywia się i przybywa ofert pracy

Barometr Ofert Pracy, obrazujący zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, ponownie wzrósł - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Eksperci tłumaczą, że ożywienie w gospodarce światowej jak i polskiej sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy.

Awantura o TTIP w europarlamencie. Głosowanie i debata odwołane

Planowane na środę debata i głosowanie w Parlamencie Europejskim nad wytycznymi w sprawie negocjacji umowy handlowej UE-USA zostały odwołane, ponieważ do projektu rezolucji zgłoszono ponad 200 poprawek. Decyzja ta wzbudziła ostre protesty skrajnej lewicy, prawicy i Zielonych.

2 mln zł za obraz Malczewskiego. "To świetny, rekordowy, wynik"

Obraz Malczewskiego „Lekcja Historii”, dzieło najwyższej klasy kolekcjonerskiej i muzealnej, został wylicytowany na aukcji Polswiss Art za 1 650 tys. zł. To świetny, rekordowy, wynik - powiedziała PAP Marzena Karpińska po zakończonej późnym wieczorem we wtorek aukcji.

Putin z wizytą we Włoszech. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W środę w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić wizytę Władimira Putina we Włoszech. Przedstawiciele pracodawców i pracowników będą dyskutowali na naszej antenie o podwyżce płacy minimalnej. Zastanowimy się także, jak będą wyglądały transatlantyckie loty przyszłości.

"Świat", 9.06

Służby specjalne działają dzisiaj w Polsce jak mafia. A Polską rządzą służby specjalne - powiedział w programie "Świat" Kazimierz Marcinkiewicz. Pytany przez Jolantę Pieńkowską o upublicznienie akt z afery podsłuchowej, były premier zaznaczył: "Tę aferę zrobiły służby specjalne i dalej nią sterują". Jego zdaniem "to się wszystko rozejdzie, bo afery nie są wyjaśniane tylko rozdmuchiwane i zamiatane przez służby".

I ty możesz zostać superbohaterem. Wystarczy fotografia i drukarka 3D

Teraz figurki superbohaterów mogą mieć twarz każdego z nas. Wszystko nie po to, aby poczuć nadzwyczajną moc, ale po to, żeby się dobrze bawić i przy okazji zarabiać pieniądze. - Kiedy powiedziałam ludziom z Microsoftu, że odchodzę i będę robić figurki suberbohaterów to zabrzmiało jak żart - mówi Keri Andrews z You Kick Ass. To firma ze Seattle, która każdego może zamienić w suberbohatera. Wystarczy nasza fotografia i drukarka 3D.

Koniec z obawami o zbyt duży bagaż podręczny. Jest nowy standard

Osoby podróżujące samolotem przed lotem zawsze zadają sobie to pytanie: czy mój bagaż podręczny zmieści się w półce nad siedzeniem? Teraz z pomocą przychodzi Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Organizacja ogłosiła właśnie nowy standard dla wielkości bagażu podręcznego i liczy, że zaakceptuje go większość linii lotniczych.

Odkładasz na emeryturę? Bank może dać ci większy kredyt

Kredyty hipoteczne mogą być zabezpieczone np. przez środki zgromadzone na Indywidualnych Kontach Emerytalnych, ale musi to być w umowach kredytowych tak sformułowane, by nie naruszało interesów banków, ani interesów emerytalnych klientów - wynika z ogłoszonego we wtorek stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego.

"Biznes dla Ludzi", 9.06

Co zrobić, gdy firma windykacyjna kupiła nasz dług? Na czym polega praca na zastępstwo? Kiedy możemy zostać zwolnieni dyscyplinarnie? Na te pytania, wraz z ekspertami, odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi".

Rafał Hirsch: wyższa płaca minimalna nie zwiększy bezrobocia

To, że płace w Polsce powinny być wyższe jest dla mnie bezsporne. W gospodarce wolnorynkowej z dominującym sektorem prywatnym rząd nie może nakazać firmom podnieść wynagrodzenia. Jedyną formą bezpośredniego wpływu na poziom płac jest podniesienie płacy minimalnej. Tu właśnie doczekaliśmy się zapowiedzi naprawdę solidnej podwyżki, co oznacza, że to świetny dzień dla polskiej gospodarki.

Młodzi i wykształceni, ale żyją w ciągłej niepewności. Kim są współcześni prekariusze i jak im pomóc?

Młodzi, wykształceni i pracujący, ale na "śmieciówkach" i za grosze. Stanowią aż 30 proc. wszystkich pracujących. Walczą o stabilizację, bo nie mają podstawowego poczucia bezpieczeństwa i nie mogą zaplanować sobie życia, ponieważ nie wiedzą, czy za chwilę nie stracą pracy. O tym, kim są współcześni prekariusze oraz o tym, jak im pomóc dyskutowali na antenie TVN24 Biznes i Świat Marcelina Zawisza z inicjatywy "My, Prekariat" oraz prof. Piotr Sałustowicz z SWPS.

37 proc. gospodarstw domowych ma pożyczki i kredyty

37 proc. gospodarstw domowych ma pożyczki i kredyty, z czego 40 proc. to kredyty na bieżące potrzeby lub spłatę wcześniejszych pożyczek - wynika z badania, zaprezentowanego we wtorek podczas konferencji "Rola państwa w nadzorze nad działalnością firm pożyczkowych".