Najnowsze

Najnowsze

Niemcy wciąż dużo płacą za OZE. Mimo reformy

W Niemczech instaluje się coraz mniej paneli fotowoltaicznych - to m.in. wynik reformy tamtejszego wsparcia dla odnawialnych źródeł energii. Jak wynika z analizy Ośrodka Studiów Wschodnich, reforma nie przyniosła skutku - nie spada opłata za OZE dla odbiorców indywidualnych.

Ropa najdroższa od lipca. "Kluczowy poziom"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są blisko 50 dolarów za baryłkę. Na rynkach spekuluje się, że wyższy popyt wpłynie na zmniejszenie obecnej nadpodaży surowca.

Amerykańskie giełdy na plusie. Ale rynki boją się o globalną gospodarkę

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. Wydarzeniem dnia była publikacja "minutes" z wrześniowego posiedzenia Fed, z którego wynika, że USA są bliskie stanu, który uzasadniać może podwyżkę stóp procentowych, ale zmartwieniem jest tempo rozwoju globalnej gospodarki.

Więcej koszy w naszych domach

Wraca pomysł, by w całym kraju obowiązywały podobne zasady segregowania śmieci. Określałby je minister środowiska w rozporządzeniu, pisze "Rzeczpospolita". Dziś to gminy decydują, jak mamy dzielić to co wyrzucamy.

"Świat", 08.10

Zachód popełnił kolosalne błędy w świecie arabskim. Teraz Libia jest upadłym państwem. Amerykanie poruszają się w świecie arabskim, jak słoń w składzie porcelany - powiedział w programie "Świat" Tadeusz Iwiński, z SLD. Dyskutował z nim Paweł Poncyljusz.

Kto straci, a kto zyska dzięki imigrantom?

Niemiecki ekonomista Hans-Werner Sinn uważa, że Niemcy będą mogły poradzić sobie ze skutkami napływu imigrantów tylko wtedy, gdy wdrożą radykalne reformy społeczne. Konieczne będzie jego zdaniem m.in. wydłużenie wieku emerytalnego.

Obietnice pod lupą ekspertów. Co dla przedsiębiorców?

Kandydaci dwoją się, troją i obiecują. Tylko w czwartek w wyborczym kalendarzu było prawie 40 spotkań, konferencji, wizyt. Barbara Nowacka objeżdżając województwo śląskie przyznała, że nie widzi sprzeczności między działaniami związkowców oraz samych górników i na 17 października zapowiedziała konferencję. Przekonywała, że Zjednoczona Lewica ma pomysł na Śląsk. Tymczasem, Prawo i Sprawiedliwość robi ukłon w stronę przedsiębiorców. Wiceszefowa partii Beata Szydło obiecała stworzenie think tanku Narodowego Forum Przedsiębiorczości. Gośćmi programu byli prof. Elżbieta Mączyńska z SGH oraz dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

UE uwalnia usługi bankowe. Zamiast karty zapłacimy aplikacją

PE poparł przepisy, które umożliwiają niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych, które teraz realizujemy zwykle przez karty kredytowe. Dzięki autoryzowanemu dostępowi będą oni mogli dokonywać płatności bezpośrednio z naszego konta. Bankowcy są przeciwni zmianom, bo mogą stracić część zysków.

Azja rezygnuje ze sportu, zamyka szkoły, ewakuuje niemowlęta. Przez trujący smog

Czasami zamiast uprawić sport, zdrowiej jest zarzucić jego uprawianie, szczególnie wtedy, kiedy zanieczyszczenie powietrza daleko wykracza poza przyjęte normy. W Chinach chorują grający na turnieju tenisiści. Zawody pływackie w Malezji trzeba było odwołać. W Indonezji, nad którą od tygodni wiszą kłęby trującego dymu z ogromnych pożarów, władze zamknęły szkoły i zarządziły ewakuację niemowląt. Gigantyczne skażenie środowiska, to cena za dynamiczny wzrost gospodarczy Chin i krajów Azji Południowo-Wschodniej.

NATO szkoli Ukraińców. Zobacz manewry pod Lwowem

Na Ukrainie w ostatnich tygodniach ucichły walki. Obie strony wycofały ciężki sprzęt, separatyści odwołali wybory samorządowe. Teraz ukraińskie siły ratunkowe ministerstwa do spraw nadzwyczajnych uczą się od ekspertów NATO jak zwalczać zagrożenia z czasu pokoju. Wśród nich katastrofy górnicze, eksplozje niebezpiecznych materiałów czy zagrożenie chemiczne i biochemiczne. Nowością jest test systemu telemedycyny. Umożliwia on lekarzom satelitarny kontakt ze specjalistami z całego świata i konsultacje najcięższych przypadków.

"Biznes dla Ludzi", 08.10

Chcesz wziąć kredyt? Jaki strój na rozmowę o pracę? Jak uniknąć opłat w umowach z TFI? Jak zatrudnić cudzoziemca? Odpowiedzi w programie "Biznes dla Ludzi".

Jedzenie na lotniskach kosztuje majątek? "Ruszyła promocja albumu Kayah"

Jedzenie na polskich lotniskach jest drogie? Tak twierdzi piosenkarka Kayah, która oburzyła się wysokością rachunku w restauracji na Lotnisku Chopina. Władze portu odpowiadają, że czekając na samolot możemy zjeść obiad nawet za 16,90 zł. Sprawdzamy, za ile można zjeść na lotniskach w Polsce i u naszych sąsiadów. Okazuje się też, że Kayah jest mistrzynią buzz marketingu.

Smutek, szok, złość. Facebook testuje nowe przyciski

Smutek, szok, złość - to emocje, które już niedługo będzie można graficznie wyrazić za pośrednictwem Facebooka. Serwis społecznościowy rozpoczyna bowiem testy nowej funkcji, które w swym rozwiązaniu mają przypominać przycisk "lubię to!".

Przeszukania w biurach Volkswagena. Trwa szukanie winnych

Prokuratura w Brunszwiku przeprowadziła w czwartek przeszukania w biurach Volkswagena. Celem przeszukań było zabezpieczenie dokumentów i nośników pamięci związanych z manipulowaniem przez koncern pomiarem emisji spalin w silnikach dieslowskich.

Widmo recesji wisi nad Niemcami. Najgorsze dane z eksportu od 6 lat

Słabe dane z Niemiec. Największa gospodarka Europy zanotowała w sierpniu największy spadek eksportu od 2009 roku. To znak, że skutki osłabienia światowego handlu dotknęły naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy są największym i najważniejszym partnerem handlowym Polski.

FIFA to maszynka do zarabiania pieniędzy. Sprawdź, skąd czerpie zyski

W 2014 roku przychody FIFA wyniosły 2,1 mld dolarów. Składają się na nie przede wszystkim prawa do transmisji i licencje marketingowe. Zyski organizacji to 141 mln dolarów. W czwartek Komisja Etyczna FIFA zawiesiła na 90 dni prezydenta Josepha Blattera oraz kandydata na jego sukcesora, szefa UEFA Michela Platiniego. Od kilku dni rezygnacji Szwajcara domagali się najważniejsi sponsorzy współpracujący z piłkarską federacją: Coca-Cola oraz McDonald's.